Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: Bunia »

O co konkretnie mam pytać ?
Znam kilka osób mega zadowolonych :D nawet mieszkańcy z grubszym portfelem korzystają,między zabiegami muszą wyskoczyć do firmy, ;) :lol:

Pozdrawiam
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: Ela1 »

Na Grouponie pojawiła się oferta wczasów z tą dietą w Rabce.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: lawenda »

Witaj Buniu. :kwiat:

Decyzja została podjęta....Mielno. :D
W związku z tym interesuje mnie, czy faktycznie jest tak jak piszą na stronie internetowej, że każdy z uczestników ma indywidualną konsultację z panią dr. Ewą Dąbrowską. Ile czasu na taką konsultację ma każdy pacjent. Czy, jeśli występują nietolerancje pokarmowe to faktycznie ustala się dietę indywidualnie pod pacjenta. Czy menu jest takie urozmaicone jak podają na swojej stronie....., czy co dzień gotowane buraki, seler i kapusta. :lol:
No i jakie są pokoje. :?:

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: Bunia »

Witaj lawenda :kwiat:

To co już się dowiedziałam,to że recepcja ma Tobie odpowiedzieć na wszelkie zadane pytania,-bez ściemy. Jedzonko jest pyszne,oczywiście sami pieką chleb i ciasta--, a pasztety warzywne mistrzostwa świata :shock:

Pokoje są utrzymana poprawnie ,drobne remonty i malowanie na bieżąco.część pokoi z płytkami na podłodze - jeśli nie lubisz wykładzin - to taki sobie zamów.

Ośrodek czeka na kapitalny remont ,ale kiedy on będzie ?

Popytam ,i dam odpowiedz.
Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: lawenda »

Dziękuję Buniu bardzo serdecznie :kwiat:

Udało mi się dzisiaj dodzwonić do ośrodka. I pierwszy najbliższy termin jaki mi pani zaproponowała to 17 listopada-1 grudnia. :shock: :shock: W tym terminie już nie mogę pojechać, ale zostałam wpisana na listę rezerwową, może ktoś zrezygnuje. :? Jestem bogatsza o kilka informacji, ale jeśli dowiesz się czegoś jeszcze to pisz, na pewno się przyda jak nie teraz to na wiosnę.

Pozdrawiam. :kwiat:
Ursa Minor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 06 cze 2018 15:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: Ursa Minor »

Witaj Lawendo. Byłam w Gołubiu - w ośrodku Waldtour, ale nie wiem czy moje spostrzeżenia będą dla Ciebie przydatne, bo było to dawno - jeszcze w XX wieku :o w sumie dwa razy - czerwiec 1996 r. i maj 1999 r. To było w czasach, kiedy dr Dąbrowska sama sprawowała "pieczę merytoryczną" nad ośrodkiem. Podczas obu moich dwutygodniowych pobytów kilka razy przyjeżdżała z prelekcją. Udzielała też indywidualnych porad. W tamtych czasach ośrodek był niezbyt komfortowy. Pokoje w pawilonie głównym (w którym była też stołówka) były bez łazienek (duża łazienka z kilkoma kabinami prysznicowymi była na końcu korytarza. Kolejek nie było, bo w tamtym okresie pawilon był mały i było w nim tylko kilka pokoi. Poza tym są tam domki campingowe o różnym standardzie. Te najnowsze są komfortowe - z ogrzewaniem podłogowym i oczywiście każdy z łazienką. te domki są 2-osobowe. Jeśli chodzi o dietę - to "za moich czasów" była bardzo restrykcyjna - np. w ogóle nie używano soli. Dla mnie gotowane warzywa wszystkie smakowały tak samo - nie byłam w stanie ich jeść. Z surowymi było już lepiej, a soki warzywne były całkiem smaczne. W trakcie turnusu proponowano nam przejście na dietę płynną (woda, ziołowe herbatki, wywary z warzyw i raz dziennie sok z marchewki lub owocowy). Ja za każdym razem wybierałam tę opcję. Głód czuje się tylko przez pierwsze dwa dni, potem już nie.
Rozmawiałam ze znajomą, która nadal tam jeździ. Mówiła, że ośrodek bardzo się rozwinął. Zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową, sale i sprzęt do ćwiczeń i rekreacji, jak i "gastronomicznie". Dieta warzywno-owocowa jest lepiej doprawiona i warzywa nie tylko gotowane, ale też np. pieczone. Poza tym można też wybrać dietę makrobiotyczną, tylko wtedy efekt oczyszczający jest słabszy.
Jeśli chodzi o personel i organizację turnusu to "za moich czasów" było super. Poza zajęciami w ośrodku wiele wycieczek pieszych i rowerowych po okolicy, dla sprawniejszych - marszobiegi itp. Atmosfera oczywiście zależy też w dużym stopniu od składu osobowego na turnusie - ja trafiłam wspaniale. Znajoma, która nadal tam bywa twierdzi, że organizacyjne nadal jest bardzo fajnie, ale ponieważ ośrodek się rozrósł i turnusy są liczne, to nie ma już tej atmosfery co kiedyś. A może tylko tak jej się wydaje - zawsze piękniejsze jest to, co przeżyliśmy gdy byliśmy młodsi. :D Obie jesteśmy około 60-tki.
Ache, i jeszcze jedno - ośrodek jest pięknie położony na skarpie nad małym, kameralnym jeziorem (choć podobno teraz już nie jest tak kameralnie - coraz więcej ludzi).
Mam nadzieję, że Cię nie zanudziłam i moje spostrzeżenia okażą się przydatne. Pozdrawiam serdecznie, Ula.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: lawenda »

Ula dziękuję Ci bardzo. :kwiat:

Nie zanudziłaś mnie, a wręcz zachęciłaś do tego, aby łaskawszym okiem spojrzeć na Gołubie. Bo skoro inni tam wracają, to znaczy że nie jest tam tak źle. Nawet zadzwoniłam tam z zapytaniem, ale najbliższy termin jaki mi zaproponowano to znów listopad. Są wcześniejsze terminy, ale w dwójkach z dokwaterowaniem, a mi zależy na jedynce. Dzwoniłam tylko do Waldtour- Rewita, ponieważ ma najlepszą opinie wśród ośrodków w Gołubiu. Okazało się, że był tam mój znajomy. :o Niestety nie korzystał z noclegów, dochodził tylko na posiłki i wykłady. Potwierdził to co napisałaś, że ośrodek pięknie położony. Co do jedzenia nie był za bardzo wylewny w swojej opinii, ponieważ lubi mięsko, a tam tylko warzywa i soki. :lol: (trafił tam za namową rodziny, ponieważ mocno przytył, wzrósł mu bardzo cukier i cholesterol)
Dla mnie miała to być też zmiana klimatu, a pozostaje mi tylko Karpacz, tam są jeszcze miejsca na wrzesień i październik w jedynkach. Jeśli wyjazd dojdzie do skutku zapewniam relację z pobytu.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem. :kwiat:
Ela1
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 22 maja 2011 13:10
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: Ela1 »

Wczasy zdrowotne z dietą nad morzem organizuje również pensjonat Krystyna w Rewie. Nie byłam, ale znajomi mają bardzo dobre zdanie o tym ośrodku.
Ja podobnie jak jedna z przedmówczyń, kilkanaście lat temu 3 razy byłam w Gołubiu w WALDTOURZe i byłam b. zadowolona z pobytów. Mieszkałam w kwaterach w pobliżu ośrodka, ale odległość 150 m , nie była dla mnie problemem.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: jettp »

Witam Lawendo :kwiat: Sprawdź ofertę odchudzającą hotelu Bolero w ...Dusznikach zdroju. :idea: :)
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1408
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Turnusy zdrowotne z dietą warzywno-owocową.

Post autor: jettp »

zapomniałem o linku do Bolero
[link]
Pozdrawiam :kwiat:
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018 22:43 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ