"Równica" - pobyt komercyjny

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 04 cze 2018 13:34

"Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: 50+ »

Czy ktoś z kuracjuszy był na pobycie komercyjnym w san "Równica" w Ustroniu ? Czy warto wybrać ten obiekt ?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: zbigniew165 »

Na pobycie komercyjnym nie byłem ale w Równicy byłem w styczniu tego roku z ZUS i wiem, że dla komercyjnych są dwa piętra z odnowionymi pokojami, nowe meble. Rozmawiałem z kuracjuszami komercyjnymi i byli zadowoleni z bazy zabiegowej. Posiłki jedli na tej samej stołówce ale mieli bufet szwedzki. Powiem ci,że było dużo osób na pobycie komercyjnym pomimo, że była to zima. A czy warto wybrać ten obiekt, myślę, że jeżeli chodzi o bazę zabiegową to jak najbardziej. Takiej ilości przyrządów i sal do ćwiczeń nie widziałem w żadnym sanatorium, czy oddziale rehabilitacji. Oczywiście wszystkie urządzenia były sprawne i na bieżąco naprawiane. Personel przyjazny i fizjoterapeuci znają się na swojej pracy. Większość osób na pobytach komercyjnych była w wieku powyżej 65+. Nawet były osoby na wózkach inwalidzkich, którym pomagał personel w dotarciu na zabiegi. Musisz nastawić się na utrudnienie w pokonaniu odległości do UIZ /Uzdrowiskowy Instytut Zdrowia/. Idzie się do niego łącznikami, gdyż znajduje się w innym budynku. Wszędzie są windy i dojścia są dobrze oznakowane. Jest to jedyny mankament tego sanatorium, dla starszych kuracjuszy mających trudności z poruszaniem się. To tyle w tym temacie.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: Pancernz »

Byłem już jakiś czas temu nie mniej bardzo polecam,wszystko kwestia kasy nawet jako komercja są podziały na kolejne trzy stopnie gdzie wiadomo jest różnica w komforcie zamieszkania czy zabiegów. Co jakiś czas są fajne promocje czy to na zabiegi czy na pobyty .Kolega pisał wiadomo komercja to szwedzki stół ,zabiegi extra sprawa , warto serdecznie polecam
50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 04 cze 2018 13:34

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: 50+ »

Zbyszku i Pancernz bardzo dziękuję za opinię. Mam czas do września. Jak się uda, to może ustrzelę jakąś promocję. Podpowiedziano mi żebym nie wybierał żadnej z piramidek , tylko właśnie Równicę. I tak zrobię. W tym roku muszę choć na 2 tygodnie pojechać w ramach urlopu się podkurować. W ubiegłym roku odwiedzałem znajomego, który miał rehabilitację w Równicy. Mimo że to duży obiekt, to wywarł na mnie dobrze wrażenie. Pozdrawiam :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: zbigniew165 »

Jest to bardzo duży obiekt ale wszystko jest dobrze zorganizowane i zarządzane. Nie ma żadnych prowizorek.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: Pancernz »

Potwierdzam niby "moloch" ale z klasą :) tak ja też polecam Równicę a nie piramidki bo w nich nie byłem to trudno pisać i się wypowiadać nawet jako komercyjny brałem najniższy standard ,na stołówce siedziałem przy stoliku z takimi niby co pensje mieli tyle co ja przez rok co najmniej no ale biznesklasa to wiadomo :) .Moja promocja polegała na upuście ileś tam procentowym co przełożyło się na bodaj dwa czy trzy dni dodatkowego darmowego pobytu ,polecam raz jeszcze bo jako komercyjny to Ty możesz pomarudzić co do zabiegów i wybrać sobie to co Tobie pasuje
Awatar użytkownika
doda1234
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 78
Na forum od: 23 lut 2011 12:20

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: doda1234 »

50+ pisze: 04 cze 2018 13:48 Czy ktoś z kuracjuszy był na pobycie komercyjnym w san "Równica" w Ustroniu ? Czy warto wybrać ten obiekt ?
To najlepsze sanatorium, w jakim dotychczas byłam. Świetna baza zabiegowa, miła atmosfera, bardzo dobre jedzenie, super rehabilitanci.
Polecam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5053
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: zbigniew165 »

Ja też polecam ale na inne schorzenia niż oddechówka.
50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 04 cze 2018 13:34

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: 50+ »

Mam już zaklepany pobyt na wrzesień. Jestem pewien że będzie ok.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1539
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: "Równica" - pobyt komercyjny

Post autor: strapper »

Potwierdzam pozytywną opinię
Jest ok
Bardzo przyjazny personel, baza " wypasiona ". Warto.
Miłego pobytu
ODPOWIEDZ