Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

grzegorz67 pisze: 26 wrz 2018 09:45 Są.Z rana i po południu co godzinę kursują.
rozkład jazdy.jpg
a tak wygląda rzeczywisty rozkład jazdy spod tego ośrodka ;)
Anita0101
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2018 21:23

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Anita0101 »

Witam. Wrocilam 3 pazdz z 3-tyg turnusu i jestem zadowolona. Jedyne do czego nozna sie przyczepic to kuchnia. Ogolnie wszystko ok. Rehabikitancji mlodzi zaangazowani, sprzet nowy, osrodek na uboczu, spokoj, cisza, do sklepu ponad km mozna spacerkiem przejsc lub dogadac sie z kim kto jest autem i jechac do Minska na zakupy a Ci co tu negatywne opinie wystawiaja to chyba ze swojego nawet zycia sa niezadowoleni i zawsze beda narzekac chocby w pieciogwiazdkowym hotelu mieszkali. Ja jestem zadowolona:)
Awatar użytkownika
Magdala39
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 29 paź 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Magdala39 »

Marku.. dla mnie w poprzednim poście jest odpowiedź.. nic więcej chyba nie warto ujawniać a już na pewno nie publicznie. Ile ludzi tyle opinii, znowu ktoś powie, że te złe opinie to malkontenci niezadowoleni z życia piszą.
A do mojej przedmowczyni:
Rozumiem, że jednokilometrowy spacer do sklepu to nie tak znowu dużo, ale może warto pomyśleć że tam rehabilitacja z Zusu jest.. co jeśli ktoś ma problemy z poruszaniem się? Nie każdy też jest tak.. przebojowy żeby zaraz na początku znajomości poprosić o pomoc..
iwi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 13 cze 2017 17:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: iwi »

Dojazd to jest do stacji Mińsk Mazowiecki a dalej busikiem 8 km przystanek przy trasie i 1 km pieszo.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Dojazd to jest od Mińska Mazowieckiego trasą nr 50 i niekoniecznie busikiem, który nie wiadomo jak kursuje.
Rowerem całkiem fajnie się tam jeździ rekreacyjnie, lecz z walizką ten pomysł odpada ;)
W tej sytuacji najpewniej dotrzeć tam własnym autem... i tutaj porada:
szukajcie przy trasie takiej dużej tablicy pomiędzy słupem a latarnią:
EKWOS.jpg
a gdybyście omyłkowo skręcili z trasy i pojechali za tym znakiem:
Grębiszew.jpg
to dojedziecie do samej wsi a nie do ośrodka. Nie ma stamtąd żadnego skrótu, więc trzeba będzie zawrócić do szosy :lol:
Tak czy inaczej - życzymy szczęśliwej podróży do tego nie-sanatorium ;) (jak już ktoś to stwierdził)
Drwal78
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 11 paź 2018 15:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Drwal78 »

Cześć Wszystkim.
Niestety otrzymałem przydział ZUS-owski do tegoż ośrodka. Z racji tego, że zależy mi na szybkim powrocie do pracy po wypadku - wybiorę się.
Jadę z Katowic.
Gdyby był ktoś chętny na wspólny dojazd lub żeby zabrać go po drodze to proszę o kontakt 8-)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: p-siak »

Hipokryt pisze: 06 paź 2018 23:17
grzegorz67 pisze: 26 wrz 2018 09:45 Są.Z rana i po południu co godzinę kursują.
rozkład jazdy.jpg
a tak wygląda rzeczywisty rozkład jazdy spod tego ośrodka ;)
Ale pokazujesz tylko jednego przewożnika.Jest ich więcej-mówi o tym znany portal.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Rozkład jazdy spod ośrodka zapewne nie jest pewnym źródłem informacji, lecz czy internetowy portal podróżnych jest niezawodną informacją? Najlepiej spytać wykonując telefon do ośrodka i powinni pomóc jak tam dojechać. Skoro żaden Forumowicz tam będący nie informuje jak jest z połączeniem z tym "uzdrowiskiem" to przyjmijmy że najpewniejszy jest dojazd własnym pojazdem.

Przed tygodniem odwiedziłem to miejsce i winien jestem przekazania paru informacji od przypadkowo spotkanego kuracjusza. Otóż potwierdza się, że w tym ośrodku jest:
1. fatalna jakość posiłków
2. kłopotliwy dojazd i nieciekawe miejsce poza samym ośrodkiem
3. brak atrakcji rozrywkowych i ogólna nuda po zabiegach
4. warunki zakwaterowania na dobrym poziomie
5. baza zabiegowa w stanie średnim, lecz brak wyjazdów na basen
6. personel kompetentny i pomocny

Pozostałych opinii nie przytoczę bo się nie nadają do publikacji na tym kulturalnym Forum. Dodam, że ten kuracjusz był w średnim wieku i pochodził ze Śląska. W góry i do ulubionego Ustronia miał zaledwie kilkadziesiąt kilometrów.
Niestety, ZUS kazał mu jechać przez pół Polski aby rehabilitować swój narząd ruchu, lecz co z tego bo psychicznie (jak twierdzi) jest wykończony takim turnusem. Nie polecał i twierdzi że to jak zsyłka za karę od tej instytucji.
Być może komuś przyda się powyższa informacja, którą tylko przekazałem.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Samosia »

Witajcie....Właśnie córka odebrała skierowanie do tego ośrodka na rehabilitację :o To jest od nas ponad 350 km. Martwi się o dojazd bo nie mamy samochodu a wiemy,że aż 4 razy trzeba by się przesiadać :( Nie wie co zrobić ...oddać to skierowanie czy starać się o zmianę miejsca czy też zostać przy tym co jest :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Hipokryt »

Samosiu - najlepiej zapytać córki i jeśli jest już dorosła niech sama sobie odpowie "co robić"?
Miejsce proponuję negocjować a jeśli nic z tego - to brać i liczyć się z tym, że będzie w miejscu cichym i spokojnym.
Niektórzy właśnie wolą takie miejsca niż pobyty w znanych gwarnych uzdrowiskach :D
W sprawie dojazdu mogę pomóc bo to dość blisko od nas :)
Zablokowany