Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Marika1962
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Na forum od: 20 maja 2017 14:07
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Centrum rehabilitacyjno - medyczne Wellnes Grębiszew

Post autor: Marika1962 » 27 sie 2018 07:20

Moze ktos jescze opisze jakie sa zabiegi oprocz basenu z gory dziekuje :kwiat:

Zofija
Kuracjusz
Kuracjusz
Na forum od: 30 lip 2018 17:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Post autor: Zofija » 27 sie 2018 08:51

Również o to proszę. Dzwoniłam w sprawie spisu zabiegów do ośrodka dwa razy, obiecano przysłać i cisza. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 18

Post autor: Hipokryt » 28 sie 2018 09:43

Anita0101 pisze:
26 sie 2018 21:28
Witam. Wybiera sie ktos z woj. swietokrzyskiego na turnus rehabilitacyjny do Grebiszewa 10 wrzesnia?? Jestem chetna zabrac sie z kims oczywiscie odplatnie gdyz mam problem z dojazdem
Życzę udanej podróży zwłaszcza, że (jak piszesz) masz problemy z dojazdem. Z Twoich podkieleckich stron jedzie się do Grębiszewa trasą S7 a w Grójcu skręca się na DK 50 a tam oprócz utrudnień, które opisałem doszedł jeszcze remont wiaduktu kolejowego w Ostrówku i ruch wahadłowy na tamtym odcinku.

tomaloL
Na forum od: 28 sie 2018 18:36

Post autor: tomaloL » 29 sie 2018 08:48

Październik 2018 r. Przede wszystkim to jest początek tej firmy jako ośrodek rehabilitacyjny (drugi turnus). Nie jest to sanatorium ani miejscowość sanatoryjna. Budynek adoptowany z hotelu EKWOS. Miejscowość to mała wioska na zadu.... . obok której wybudowany został hotel i sale konferencyjne około 10 lat temu. Teraz służy on za pokoje sypialne. To jest atut gdyż są większe niż w innych sanatoriach. Jak ktoś ma astmę lub uczulenia niech prosi o pokój bez wykładziny dywanowej, Jestem już tu 12 dni i łazienkę panie sprzątają, a wykładzinę już nie ma komu odkurzyć. Nie ma tu sklepu czy sklepiku, kawiarni w środku. Jest na terenie kawiarenka w której jest piwo i gryl (kaszanka, karkówka i kiełbaska) w zależności od samych kuracjuszy. (Jak nie będzie chętnych zostanie tylko piwo). Czytałem we wpisach o spacerujących parach , biegających ludziach i rowerach. Bzdura, chyba że ktoś szedł na piwo ;) albo do sklepu na stację benzynową (1,5 km) Co do barku to czym zimniej tym nas mniej, a muzyka organizowana przez kuracjuszy. (bar daje głośnik). Co do samego ośrodka, brak prasowalni, brak suszarni, zmiotki czy szufelki aby w razie czego sprzątnąć w pokoju. Brak czajnika (jest jeden na korytarzu po naszej wojnie z dyrektorem obiektu). Atrakcje: Na zewnątrz kręgielnia z której w poniedziałek jak piszą jest darmowa dla kuracjuszy. Śmiechu warte tor z betonu nierówny na końcu którego ubita próchniejącą buda i masa maszerujących mrówek. Śmiejemy się że służą za automat to przenoszenia kul. (do tej pory nikt tam nie grał - bo to niemożliwe, ale w atrakcjach jest :) . Strzelnica - do tej pory nie wiem gdzie jest. Inna atrakcja to alkomat do wypożyczenia za 10 zł :) Informacja i organizacja tu, to kpina. Dla filmów Barei był by tu świetny materiał. Są koniki (widziałem trzy i kucyki chyba dwa. Piękne zwierzaki ale jak pogłaskałem to bród mi na ręku został, aż mi łezka się zakręciła jak o nie tu dbają.
Zabiegi: basen dla 30 kuracjuszy wynajmowany w Mińsku lub Garwolinie. Na miejscu parę wirówek i sprzętu typu magnetronik, kryjo ręczne azotem (nie komora), prądy, ultradźwięki, na miarę wymagań ZUS (minimum). Resztę ćwiczenia. Tu muszę być sprawiedliwy gdyż młodzi rehabilitanci trafili się naprawdę mili ze znajomością swojej pracy. Wiedzą co robią. Ćwiczenia i masaż indywidualny to naprawdę ich praca na wysokim poziomie. (Nie będę podawał imion ale naprawdę jestem zadowolony). Posiłki: Gama posiłków ograniczona, Wędlina niewiadomo jaka (nie znam się) coś w stylu mortadeli, papryka czasem jajka. Jak się upomnieliśmy o posiłek mleczny na śniadanie to był dwa razy. Obiad kasza jaglana ( trzy razy były ziemianki podawane w kulkach jak lody. Raz była jedna kulka i dwa razy dwie kulki. Ilościowo podobnie jak wszędzie, a jakościowo nędza. Reasumując nuda, nędza i odludzie bez żadnych atrakcji. (Z naszej strony dużo było rozmów które częściowo poprawiły sytuację jak kolejki na zabiegi. Jeśli chodzi o zorganizowanie kultury to dyrekcja za 10 zł od osoby zorganizowała nam gryla, który polegał na kupieniu węgla, po jednej kiełbasce i jednej kaszance, przywiezieniu nam pod wiatę z grylem i pozostawieniu. Zasada "chcecie to macie" Musieliśmy się zorganizować (około 86 osób) i sami grylować - takiego nam zrobili gryla :( . Dużo jeszcze pisać ale ja tu przyjazdu nie rekomenduje i nigdy już sam tu nie przyjadę. Szkoda zdrowia.

tomaloL

Post autor: tomaloL » 29 sie 2018 09:22

Dawny Hotel jest teraz ośrodkiem stąd te dwie nazwy. Jest to jeden jedyny samotny bałagan.

Zofija
Kuracjusz
Kuracjusz
Na forum od: 30 lip 2018 17:36
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Post autor: Zofija » 29 sie 2018 09:24

Hmmm a my od 10 września. Strach się bać 😟

zbigniew165
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 5

Post autor: zbigniew165 » 29 sie 2018 14:29

A takim optymizmem powiało po poście Maarka36. Teraz ten optymizm jakby opad u niektórych przyszłych kuracjuszy tego niby sanatorium. Jeżeli pisze na ich stronie, że jest to hotel z Domem Opieki dla Seniorów, to niech nikt nie pisze, że jedzie do sanatorium w Grębiszewie, bo takiego sanatorium nie ma na mapie Polskich Uzdrowisk i nigdy nie będzie.

tomaloL

Re: Grebiszew

Post autor: tomaloL » 29 sie 2018 18:37

Październik 2018 r. Przede wszystkim to jest początek tej firmy jako ośrodek rehabilitacyjny (drugi turnus). Nie jest to sanatorium ani miejscowość sanatoryjna. Budynek adoptowany z hotelu EKWOS. Miejscowość to mała wioska na zadu.... . obok której wybudowany został hotel i sale konferencyjne około 10 lat temu. Teraz służy on za pokoje sypialne. To jest atut gdyż są większe niż w innych sanatoriach. Jak ktoś ma astmę lub uczulenia niech prosi o pokój bez wykładziny dywanowej, Jestem już tu 12 dni i łazienkę panie sprzątają, a wykładzinę już nie ma komu odkurzyć. Nie ma tu sklepu czy sklepiku, kawiarni w środku. Jest na terenie kawiarenka w której jest piwo i gryl (kaszanka, karkówka i kiełbaska) w zależności od samych kuracjuszy. (Jak nie będzie chętnych zostanie tylko piwo). Czytałem we wpisach o spacerujących parach , biegających ludziach i rowerach. Bzdura, chyba że ktoś szedł na piwo ;) albo do sklepu na stację benzynową (1,5 km) Co do barku to czym zimniej tym nas mniej, a muzyka organizowana jest przez kuracjuszy. (bar daje głośnik). Co do samego ośrodka, brak prasowalni, brak suszarni, zmiotki czy szufelki aby w razie czego sprzątnąć w pokoju. Brak czajnika (jest jeden na korytarzu po naszej wojnie z dyrektorem obiektu). Atrakcje: Na zewnątrz kręgielnia z której w poniedziałek jak piszą jest darmowa dla kuracjuszy. Śmiechu warte tor z betonu nierówny na końcu którego ubita próchniejącą buda i masa maszerujących mrówek. Śmiejemy się że służą za automat to przenoszenia kul. (do tej pory nikt tam nie grał - bo to niemożliwe, ale w atrakcjach jest :) . Strzelnica - do tej pory nie wiem gdzie jest. Inna atrakcja to alkomat do wypożyczenia za 10 zł :) Informacja i organizacja tu właściwie nie istnieje. Dla filmów Barei był by tu świetny materiał. Są koniki (widziałem trzy i kucyki chyba dwa. Piękne zwierzaki ale jak pogłaskałem to bród mi na ręku został, aż mi łezka się zakręciła jak o nie tu dbają.
Zabiegi: basen dla 30 kuracjuszy wynajmowany w Mińsku lub Garwolinie. Na miejscu parę wirówek i sprzętu typu magnetronik, kryjo ręczne azotem (nie komora), prądy, ultradźwięki, na miarę wymagań ZUS (minimum). Resztę ćwiczenia. Tu muszę być sprawiedliwy gdyż młodzi rehabilitanci trafili się naprawdę mili ze znajomością swojej pracy. Wiedzą co robią. Ćwiczenia i masaż indywidualny to naprawdę ich praca na wysokim poziomie. (Nie będę podawał imion ale naprawdę jestem zadowolony). Posiłki: Gama posiłków ograniczona, Wędlina niewiadomo jaka (nie znam się) coś w stylu mortadeli, papryka czasem jajka. Jak się upomnieliśmy o posiłek mleczny na śniadanie to był dwa razy. Obiad kasza jaglana ( trzy razy były ziemianki podawane w kulkach jak lody. Raz była jedna kulka i dwa razy dwie kulki. Ilościowo podobnie jak wszędzie, a jakościowo nędza. Reasumując nuda, nędza i odludzie bez żadnych atrakcji. (Z naszej strony dużo było rozmów które częściowo poprawiły sytuację jak kolejki na zabiegi. Jeśli chodzi o zorganizowanie kultury to dyrekcja za 10 zł od osoby zorganizowała nam gryla, który polegał na kupieniu węgla, po jednej kiełbasce i jednej kaszance, przywiezieniu nam pod wiatę z grylem i pozostawieniu. Zasada "chcecie to macie" Musieliśmy się zorganizować (około 86 osób) i sami grylować - taką nam zrobili impręę :( . Dużo jeszcze pisać ale ja tu przyjazdu nie rekomenduje i nigdy już sam tu nie przyjadę. Szkoda zdrowia.

Awatar użytkownika
GIENIA
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Grebiszew

Post autor: GIENIA » 29 sie 2018 19:46

Że też ludzi wysyłaja w takie miejsca :evil:

Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Staż sanatoryjny: 18

Post autor: Hipokryt » 30 sie 2018 09:28

Potwierdzam, że moja krótka wizyta w ośrodku EKWOS w Grębiszewie nastawiła mnie bardzo pozytywnie do tego miejsca, co opisałem w moich poprzednich wpisach. Jednocześnie dodałem, że:
Maarek36 pisze:
23 sie 2018 09:08
Jak jest tam z punku widzenia kuracjusza nic nie wiem, więc jako Hipokryt dodam, że to pytanie jest dla osób będących tam na turnusie. To ich relacja i opinia będzie najbardziej cenna dla innych.
Jeśli nie jest tam aż tak różowo będąc na pobycie 3-tygodniowym to trzeba się będzie zastanowić czy warto tam wybrać się na turnus? Gdzieś trzeba podreperować zdrowie, wybrać miejsce a niekoniecznie jadąc bardzo daleko. Plusem Grębiszewa jest odległość bo to zaledwie godzinka jazdy od mojego domu a w góry czy nad morze jest ok 500km.
Dlaczego skoro na parkingu były auta z całego kraju to chyba ludzie nie jechaliby aż tak daleko aby tylko narzekać? Jeśli jest tam dużo gości to dlaczego do nich nie dołączyć choćby na kilka dni? Być może ten ośrodek dopiero rozwija działalność sanatoryjną i wszelkie uwagi gości wezmą sobie do serca właściciele aby było tylko coraz lepiej na kolejnych turnusach? A może kuracjusze nie mogli się zintegrować, więc nie byli do końca zadowoleni z pobytu w tym ośrodku? Nie zawsze wszystko musi nam zapewnić ośrodek i organizator, czasem wystarczy mieć własne dobre pomysły jak miło spędzić czas.

ODPOWIEDZ