Posejdon Kołobrzeg.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: Wienia »

Jestem świeżo po pobycie w Kołobrzegu w Posejdonie ze skierowania z NFZ.
Przyjechałam dzień wcześniej ze względu na brak biletów w terminie były tylko dostępne na Pendolino a to przyjezdża na 22
godz więc musiałam nocleg wykupić cena 70 zł bez sniadania.
Zakwaterowanie sprawne- szybko pielegniarka,stołówka,lekarz.Ja trafiłam na niezbyt sympatycznego pana dr,ale zabiegi dostałam to co chciałam oprócz masażu klasycznego, zamiast -łóżko wodne :lol:
Po tygodniu ponowna wizyta i można zmienić lekarza ja tak zrobiłam.Porzebna była mi receptabo brakło mi leku/miałam tylko 2 dni robocze na zorganizowanie wyjazdu/z przepisaniem problemu nie było,oczywiscie 100% płatne.
Jeżeli chodzi o zabiegi to muszę przyznać ,że robione z dokładnością i przede wszystkim nie skracane.
Baza zabiegowa+ basen w tym samym budynku ,wszystko dokładnie opisane gdzie się znajduje na tablicach, wystarczy byś czytatym ;)
Można było w planowaniu próbować zamieniać godziny zabiegów,czasem panie dzwoniły do pokoju,że można wczesniej skorzystać.
Ja miałam lajtowo ,bo od godz 9 do obiadu.

Nie ma żadnego sprawdzania pielęgniarek obecności w pokojach o godz 22 czyli "róbta co chceta" :lol: :lol: :lol:

Posiłki na dwie zmiany pierwsza zmiana śniadanie 8,45 obiad 12,45 kolacja 17,30.
Śniadania zupa mleczna lub kakao/kawa z mlekiem/,dwa plastry sera żółtego na przemian z białym lub jaja na przemian z jajecznicą i po dwa plasterki dwojakiej wędliny,kosteczka masła,dżem lub miód.Dla mnie śniadanie obfite i wędlina zostawała.
Obiad skromny zupy pod dostatkiem smaczne, drugie danie dla osoby lubiącej zjeść trochę mało.Ziemniaczki 1 gałka, mięso skromnie,surówka jedna i malutko,na dodatek podane na małym talerzu /aby sprawiało ,że jest tego dużo/.
Kolacje też dużo zawsze cos na ciepło + stały zestaw masło, wedlina ,ser.Dla mnie i większości wystarczająco.
Jeszcze można przyczepić się do pieczywa tylko razowe i białe ale mieliśmy wrażenie ,że dostawa tylko 2 razy w tygodniu,często wyczerstwiały.

Pokoje różne,sporo jedynek na parterze bez balkonów.
Mieszkałam w trójce na pierwszym piętrze w budynku A- pokój nr 160, duży słoneczny z dużym balkonem, lodówka, czajnik,szklanki, łyżeczki na wyposazeniu.Dużo półek,półeczek,szafa pomiestna w wyposażeniu parawanik na plażę,my miałysmy do dyspozycji też leżaki.Łazienka czysta normalna ,brak półeczek na kosmetyki ale w pokoju można było ulokować.Ale pokoje od strony wejścia do budynku,czyli od ul Spacerowej nie polecam.
Pokoje ciemne zasłaniają drzewa,poza tym ruch samochodowy na ulicy i trwająca budowa /hałas/ po przeciwnej stronie ulicy.
Do czego można się przyczepić to wykładzina,brudna, poplamiona i wytarta wymagajaca natychmiastowego usunięcia.Z tego co zaszłyszałam właścicielka ma też taki budynek o tej samej nazwie Posejdon w Dźwirzynie i Krynicy i tam trwają remonty.

Opłaty.
Za pokój trzy osobowy zapłaciłam 275,10 zł
TV 23 zł za turnus
Opłata uzdrowiskowa 80 zł.
Czajnik bez opłaty.
Dodatkowy nocleg 70 zł.

Personel bardzo uprzejmy,zawsze z pozdrowieniem Dzień dobry.
Panie w recepcji uśmiechnięte służące pomocą.
Ośrodek ma na stanie rowery do wypożyczenia w cenie 5 zł za godzinę lub 20 zł na cały dzień.

Położenie ośrodka w dobrym punkcie to co najważniejsze bliziutko do morza,latarni na deptak.
Ogólnie oceniam ośrodek na 4+, ta wykładzina psuje opinie.

Ale nie warunki decydują o zadowoleniu.Najważniejsza zgrana ekipa.Mnie się udało poznać fantastyczne współlokatorki,dodatkowo była wspaniała
pogoda,wszyskie wycieczki z koleżankami z pokoju zaliczone.Rowerem też i do Dźwirzyna,Grzybowa i Ustronia Morskiego-zaliczone.
No nie mówię o tańcach jako dodatkowej rehabilitacji tańce w Posejdonie na miejscu,MSW,Kielczanka,Gryf,Bałtyk i najlepsze w niebieskiej muszli na świężym powietrzu,które teraz obsługuje Ikar.My spędziłyśmy bardzo fajnie czas ,wszyscy mówili ,że my to zawsze w biegu turystki z plecakami. :lol: :D :D :D

Acha :) Na terenie ośrodka jest parking dla samochodów wyliczyłyśmy około 25 miejsc.Ceny nie znam ,ale zainteresowani mogą uzyskać informacje w recepcji.Sporo osób parkowało przy kościele św.Marcina,że tam taniej. ;)
Pozdrawiam czytających :kwiat: Jeśli moja opinia Komuś pomogła w podjeciu decyzji cieszę się bardzo. :) :D
forumowicz

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: forumowicz »

Super Wieniu :kwiat: :kwiat: :kwiat:Dziękuje za tak wyczerpujący opis.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: Zosia »

Dzięki Wieniu na pewno wiele osób skorzysta z informacji, ja też czekam na przydział a nuż...... . Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: GIENIA »

Wieniu :kwiat: super opis .... nic dodać , nic ująć .... popieram Twoją opinię w 100% :D ... wspomnienia wróciły :D

aa ... mieszkałam nad Tobą :lol: :lol:

Zosiu :kwiat: życzę Ci abyś otrzymała skierowanie do Posejdona :D
forumowicz

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: forumowicz »

Wieniu , super foromowiczka z Ciebie , oczywiście kwiatuszek Ci się należy , a nawet dwa :D :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
kremewa
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 137
Na forum od: 12 lip 2013 20:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: kremewa »

Wieniu, opis jest super. Doceniam Twój trud w niego włożony.
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: Teri5 »

Wieniu, cieszę się, że jesteś zadowolona z pobytu ;) A ja miałam złożyć Ci relacje z pobytu w Niwie. Obie jesteśmy już po. Pozdrawiam :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: Zosia »

Teri ja też jestem ciekawa relacji z pobytu czekamy :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: GIENIA »

Teri ... i ja jestem ciekawa Twojej opinii o Niwie :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Posejdon Kołobrzeg.

Post autor: wiktor64 »

Witam :D :D
Widze że po roku jest ok ,byłem tam rok
temu i byłem zadowolony nic dodać nic ująć
tylko polecam :D :D
ODPOWIEDZ