NAUCZYCIEL Szczawnica

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: zbigniew165 »

Pietka 50+ jakie miałaś zabiegi. Z twojego opisu wydaje mi się, że byłaś z NFZ na drogi oddechowe, tylko nie wiem czy górne drogi oddechowe, czy dolne. Jakbyś mogła to sprecyzować, byłbym wdzięczny. Chodzi mi też o zabiegi, bo w Ustroniu miałem tylko inhalacje i ćwiczenia oddechowe. Inne zabiegi to już z reumatologi. Oczywiście bez żadnych zabiegów mokrych. Jak było w Szczawnicy?
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: Pietka 50+ »

Zbigniewie, no, niestety, jeśli chodzi o drogi oddechowe, to jest to na skromnym poziomie, ale jak rozszerzyć o zatoki i narząd głosu, to można coś dla siebie znaleźć. Oczywiście ćwiczenia oddechowe są obowiązkowe w ilości nadmiernej :) ale prowadzi je świetna dziewczyna, więc jest bardzo wesoło ... :lol: . Mamy jeszcze oczywiście różnego rodzaju inhalacje na bazie wód szczawnickich lub z witaminami, jest płukanie zatok (ale na sucho :D ), można dostać też Solux .... to by było na tyle, jeśli chodzi o mnie, ale - co mogę podpowiedzieć, dobrą bazę zabiegową na te schorzenia ma Inhalatorium, można tam sobie dokupić zabiegi indywidualnie. Na szczęście wiedząc, że jest to problem ciągłe łażenie w dół i w górę, lekarze nie ordynują zabiegów pitnych, tutaj każdy może sobie zaordynować wodę w pijalni, jaka mu przypadnie go gustu :twisted: smacznego :lol: Minimum muszą być zaordynowane trzy rodzaje zabiegów na podstawowe schorzenie, o resztę walczcie jak lwy ! bo państwo doktorostwo chce chyba na nas oszczędzić ile się da. Jeśli macie wpisane problemy z kręgosłupem, polecam osobiście zawalczyć o suchy masaż wodny tzw. Hydro Jet - boski jest, ale też wydzielany jak jakiś rarytas. To chyba tyle w temacie. Mam nadzieję, ze coś niecoś przybliżyłam. O kąpielach mogłam pomarzyć, to wszystko jest płatne....pani doktor nawet słyszeć nie chciała o nich...a są, np siarczkowe. Dlatego polecam wybrać się na wycieczkę z biurem PTTK do Vrbova na baseny siarkowe, w cenie macie trzy godziny moczenia się i pływania , to w zupełności wystarczy :D . Opisałam to, z czego ja korzystałam, może odezwie się jeszcze ktoś, kto miał inne zabiegi i coś napisze. Ogólnie byliśmy z bazy zadowoleni.
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: Pietka 50+ »

Ograniczyłam się tylko do zabiegów na górne drogi oddechowe, ale są też na dolne, niestety nie powiem szczegółowo jakie. Poza tym są borowinki, masaż ręczny i wodny, wirówki i inne mokre zabiegi, różne "elektrostymujacje", "magnetroniki", jest salka do ćwiczeń indywidualnych, jest tzw. UGUL, jest krio, jest bioptron jeszcze. Można korzystać sobie indywidualnie z salki z rowerkami i wioślarzem :D . I wybaczcie, że może tak śmisznie to trochę opisałam, ale po raz pierwszy miałam przyjemność korzystać z sanatorium, więc się tego wszystkiego dopiero uczę :P :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: zbigniew165 »

Pietka dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. Przybliżyłaś temat zabiegów z oddechówki w Szczawnicy i nie tylko. Ja będę chciał jechać ze zwrotów nad morze ale dobrze wiedzieć jak jest w Szczawnicy. Byłem kilka lat temu w Budowlanych z reumatologi i dlatego zainteresował mnie temat Nauczyciel Szczawnica, tym bardziej, że oddechówka na forum nie cieszy się takim wzięciem jak reumatologia i jest mało informacji w tym temacie. Pozdrawiam. :)
mikulinka
Posty: 1
Na forum od: 20 wrz 2018 17:19

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: mikulinka »

Piętka50+. Fajnie że wszystko opisałas własnie wybieram sie do Nauczyciela i nie mogłam nigdzie znależć takich fajnych opisów. Czy rowerek i wioślarz są płatne? Czy trzeba sie na nie zapisywać?
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: Hipokryt »

Nauczyciel Szczawnica.JPG
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: Pietka 50+ »

mikulinka pisze: 20 wrz 2018 17:28 Piętka50+. Fajnie że wszystko opisałas własnie wybieram sie do Nauczyciela i nie mogłam nigdzie znależć takich fajnych opisów. Czy rowerek i wioślarz są płatne? Czy trzeba sie na nie zapisywać?
Mikulinko, nie wiem , czy zdążyłam, ale Ci odpowiadam: salka z rowerkami i wioślarzem jest ogólnodostępna już od 7 rano, czyli od momentu, gdy pojawiają się rehabilitanci. I można korzystać do woli :) bez zapisów :D bez nadzoru , znaczy tak jakbyś poszła sobie na siłownię na powietrzu. Jest tam jeszcze takie cuś jak narciarz biegowy czy jakoś tak .
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: Pietka 50+ »

Acha, i jeśli ktoś wybiera się w porze jesiennej - dobre buty pod pachę, z antypoślizgową podeszwą i kijki ! To sanatorium jest naprawdę kawałek pod górkę.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: wiktor64 »

Pietka 50+ dzieki za opis mam okazje tam jechać od 17 maja 2022
ze zwrotów ,i jak widać po twojej relacji będe zadowolony troche mnie te schody
przerazają ,ale jakos to bedzie ,oczywiscie relacja bedzie na bierzco o ile bedzie internet,
zawsze tak czynie jak jestem w sanatorium ,zobaczymy jak to po 2 latach tam jest od twojego pobytu,
a jak tam z zasiegiem ,jest wifi bo chyba nie było w opisie to na tyle jeszcze 4 dni do raju :D :D :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NAUCZYCIEL Szczawnica

Post autor: dani888 »

Pietko :kwiat: , dzięki za fajny opis a Tobie Wiktorze życzę dobrego pobytu i wracaj zadowolony :serce: :) . Na relację czekam - lubię czytać.... :)
ODPOWIEDZ