rymanów zdrój zimowit

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
beata1437aa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 sie 2018 11:11
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: beata1437aa »

Mam pytanie jadę teraz tzn.13.09.2018 na turnus z ZUS czy inaczej traktowani kuracjuszy z zusu czy nfz jeżeli tak to na czym polega różnica? :roll:
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: Milena76 »

Moim zdaniem prawie bez różnicy,z ZUS-u jest wiecej zabiegów,zakwaterowanie w innej części budynku pokoje od 2do 5 osobowych.Rok temu w grudniu w tamtej części ośrodka był remont,nie wiem czy tylko pokoje dla dzieci czy też dla doroslych z NFZ.👍👍👍
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: kajacek »

ZUS ma więcej zabiegów (ja miałem 82) - zakwaterowanie w drugiej części nad stołówkami (bliżej na posiłki ale dalej do wyjścia...)

W dalszej części korytarza, gdzie są stołówki są dwa pomieszczenia z pralkami i suszarkami (można korzystać z własnych proszków lub płynów lub kupić saszetki w automacie na korytarzu) - mocno zalecam uważnie przeczytać instrukcję obsługi systemu płacenia i włączania pralki, bo można się niemile zdziwić, że automat żąda dodatkowych pieniędzy - jest domyślnie ustawiony na długi program...)

Uwaga na osy - podczas mojego turnusu (27.07 - 19.08) przy panujących upałach był to problem - ja po 5 użądleniu przestałem liczyć następne - całe szczęście, że nie byłem uczulony :D [...]

Jeśli ktoś lubi tłok i stragany, to niedaleko jest Iwonicz Zdrój - latem było tam tak, jak na Krupówkach :o - ja osobiście wolałem ciszę i spokój...

Dużo terenów do chodzenia po górach - dobrze opisane trasy

Zajęcia popołudniowe i wieczorne - najbardziej popularne miejsca to "Zielony Domek" i "Świtezianka" - w czasie mojego turnusu w "Zielonym Domku" mieli problemy z klimatyzacją - więc chodziliśmy do "Świtezianki" - muzyka w tygodniu jest lepsza w "Zielonym" - w czasie weekendów w "Świteziance" gra właściciel pan Grzegorz i on dobrze wyczuwa nastroje - bo w tygodniu nie było zbyt dobrze - ci, co puszczali muzykę, czasami nie umeli się dostosować do sali.

To tyle - jakby co, to mam świeże wspomnienia - więc mogę coś więcej szczegółowo napisac :lol:
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018 10:44 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [...] usunięto na życzenie autora
beata1437aa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 sie 2018 11:11
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: beata1437aa »

Właśnie jestem w trakcie pobytu. Jestem bardzo zadowolona i z jedzenia i z zabiegów. W trakcie tak po tygodniu jest kontrolna wizyta u lekarza i pyta się czy wszystko ok. W razie naszych uwag zamienia niektóre zabiegi. Niektórzy z terapeutów odwalają robotę ale ja robię swoje i ćwiczę ostro bo po to tu jestem. Wiadomo nie wszystkim się dogodzić a to z jedzeniem a to z zabiegami.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: p-siak »

To dobrze,iż jesteś zadowolona.Nasza koleżanka Bożena też jest w Zimowicie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 05 wrz 2018 20:40
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: rymanów zdrój zimowit

Post autor: Feniks »

A jak z parkingiem w Zimowicie ? Myślę, żeby jechać samochodem ale samej to trochę łyso. Może znajdę kogoś, kto ma termin na 24.11.18 ze świętokrzyskiego. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ