Szczawno Zdrój - Informacje

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
citydriver
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 maja 2018 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: citydriver »

Witam wszystkich którzy wybierają się do Szczawna Zdrój na kurację.
Napiszę Państwu moje zdanie po tygodniowym pobycie tutaj. Jestem na turnusie od 06.09.2018-29.09.2018.
Czytając opinie dotyczące Domu Zdrojowego na tym forum byłem trochę zaniepokojony tym co ludzie piszą.
Dziś z po kilku dniach pobytu mogę z czystym sumieniem napisać, że jest super i jeżeli dostaliście skierowanie tutaj to macie szczęście :-).
Budynek sanatoryjny jakich mało w Polsce. Chcę Państwu przypomnieć, że Grand Hotel w Sopocie jest kopią tego budynku. Po wejściu do niego czuje się atmosferę sanatorium. Piękne pomieszczenia do ogólnego użytku jak jadalnia, hol oraz sale zabiegowe. Wszystko w klimacie starych klasycznych sanatoriów które znamy z literatury oraz filmografii. Wszystko jest bardzo dobrze utrzymane. Pokoje duże i przestronne. Okolica piękna. Aleje spacerowe zadbane, pełne donic z kwiatami (pelargoniami i begoniami). Widać, że ludzie starają się by kuracjusze chcieli tutaj przyjeżdżać i aby dobrze się tutaj czuli. Faktem jest, że pogoda nas w tym roku rozpieszcza. Od początku mamy same słoneczne dni (dziś jest troszkę pochmurno ale może to i lepiej bo czas odetchnąć od upałów.)
Co do bazy zabiegowej to musicie też Państwo wiedzieć, że ZUS od pewnego czasu stawia bardziej na ćwiczenia niż na zabiegi, stąd też z roku na rok będzie coraz więcej ćwiczeń kosztem zabiegów. Moja karta zabiegowa obejmuje: masaże x 10, kriokomorę x 10, bioprądy, laser, ćwiczenia z obciążeniem (siłownia i sala ćwiczeń) zajęcia z Panią psycholog i dietetykiem. Są jeszcze kąpiele, wirówki, borowiny, basen i pewnie inne o których nie wiem. Basen niestety jest poza sanatorium. Kuracjusze o godz. 10.40 zawożeni są autobusem do Aqua Parku do Wałbrzycha i przywożeni ok godz. 12 do sanatorium. W tym czasie Aqua Park jest dostępny wyłącznie dla kuracjuszy. Tak to wygląda. Wszyscy z którymi rozmawiam są bardzo zadowoleni. Oczywiście tak jak w każdej grupie znajdą się malkontenci szukający dziury w całym ale oni powinni siedzieć w domach i oglądać seriale.
Jeśli chodzi o posiłki to faktycznie na początku było kiepsko. Pierwsze 2-3 dni troszkę skromnie ale teraz każdy posiłek jest smaczny i można poprosić o dokładkę. Jeśli ktoś lubi się obżerać to w okolicy jest kilka sklepów (tesco i bierdonka) w których można sobie dokupić coś na ząb.
Dla osób które lubią się bawić na parterze jest coś w rodzaju dyskoteki gdzie codziennie gra muzyka oraz można potańczyć. W okolicy sanatorium jest wiele lokali z tym samym przeznaczeniem. Cisza nocna zapada o godzinie 22. Wtedy do pokoi zaczyna pukać Pan pielęgniarz lub Pani pielęgniarka z pytaniem czy wszystko jest ok czy czujemy się dobrze po całym dniu.
Co do hałasu za oknem. Mam okno na tę właśnie opisywaną w wielu postach ulicę. Faktycznie jest tam spory ruch ale po kilku dniach bardziej przeszkadza mi fontanna, która jest przed sanatorium niż ten szum aut. Słysząc fontannę często myślę, że pada deszcz.
Personel jest bardzo uprzejmy i zawsze można z Paniami się dogadać co do terminu zabiegów oraz posiłków. Pokoje sprzątane są 3 x w tygodniu. Pościel zmieniana raz w czasie pobytu. Łazienki w pokojach oraz lodówki :-). Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę zadać chętnie odpowiem.
Co do przyjazdu tutaj własnym samochodem to informuję, że sanatorium jako takie nie posiada swojego parkingu natomiast można spokojnie zaparkować auto podjeżdżając do sanatorium od ulicy Słowiańskiej.

Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: GIENIA »

Dziękuje za opis :)
Zapewne wiele osób go z ciekawościa przeczyta :)

Miłego , dalszego pobytu :)
forumowicz

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: forumowicz »

Przede wszystkim należą się ogromne podziękowania za tak dokładny opis. Jaką szkoda, że ok. 60% " jak nie więcej użytkowników uaktywnia się tylko przed kolejnym wyjazdem. A po powrocie milczy aby za rok zadawać pytania i szukać towarzysza podróży. Jestem tutaj dopiero 7 miesięcy ale wiem, że nie jest to to samo tętniące życiem Forum co parę lat temu. Brawo citydriver ( fajny Nick by tej way 😉).
Po drugie mając do Szczawna niespelna 20 km pomyślałam...Może by się wybrać i poznać na nowo.
Niestety siedzę w domu i liczę tylko na wyjazdy NFZ ale będę pisać. Bezwzględnie.
forumowicz

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: forumowicz »

Brawo Citydriver :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie początkowa i to sie chwali
jesli sie chce to i sie napisze i teraz kto tam pojedfzie bedzie
wiedział co jest grane po to jest te forum dzieki jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Felice »

Dzięki za opis.Dziś właśnie koleżanka dostała ten obiekt z ZUS.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: sztani »

Dzięki za opis . :)
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Tapamaraba »

Citydriver dziękuję za opis. Wczoraj dostałam tam przydział z ZUS - wyjeżdżam 1 października, postaram się dodać kilka innych informacji o obiekcie. Pozdrawiam
citydriver
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 maja 2018 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Szczawno Zdrój - Informacje - sprostowanie

Post autor: citydriver »

To co napisałem dotyczy skierowań z ZUS'u. Nie wiem jak jest z NFZ-tem. Różne są tutaj niepokojące mnie słuchy. Nie mam kontaktu z tymi osobami.

Napiszę Państwu jeszcze co należy sobie zabrać lub zostawić w domu.

- własną poduszkę (ta którą tu dostałem mi nie pasuje :-) to tak a propos malkontentów z poprzedniego posta )
- brak w pokoju kubków np. do herbaty, szklanek, talerzyków i sztućców (zawsze można sobie wziąć z kuchni ale jak wszyscy wezmą to potem możecie Państwo nie mieć na czym jeść posiłków na stołówce :-) )
- na każdym korytarzu znajduje się ogólnodostępny czajnik w którym można zagotować sobie wodę
- w każdym pokoju jest telewizor lecz niestety aby działał w recepcji należy wykupić kartę (koszt 100zł na turnus)
- żelazko (ja wziąłem swoje i mam spokój)
- nie ma pralek :-(
- co do basenu to małe sprostowanie, byłem dziś na basenie z kuracjuszami, wykupiłem sobie godzinę już na basenie ponieważ nie mam jej zapisanej przez lekarza jako ćwiczenie - koszt 12zł). Jest nieprawdą, że basen jest wyłącznie dla kuracjuszy, ale z tego co zobaczyłem to mieszkańcy chyba unikają tej sanatoryjnej godziny bo było ich tylko kilka osób. W Aqua Parku jest basen do pływania 5-6 torów 25m długi, basen z "bąbelkami i kaskadami", jacuzzi i sauna.
- przed budynkiem sanatorium jest stojak na rowery do którego można zakotwiczyć swój rower, tak więc jeśli ktoś ma ochotę zabrać ze sobą rower to spokojnie jest go gdzie zostawić. Rower może być przydatny do poruszania się pomiędzy sklepami. Nie zawsze opłaca się ruszać auto gdy stoi w dobrym miejscu parkingowym, a sklepy są kawałek drogi (400-500m) od sanatorium.

To na razie tyle. Bądźcie dobrych myśli. Oczywiście jeśli ktoś będzie miał pecha i dostanie jako współlokatora kogoś z kim trudno będzie mu wytrzymać to nawet najfajniejsze miejsce nie pomoże. Wszystko zależy od ludzi z którymi przyjdzie nam spędzić ten czas. Tak więc głowa do góry i tak jak napisałem bądźcie Państwo dobrych myśli.

Pozdrawiam
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Tapamaraba »

Mam kilka pytań :
-czy możemy wybierać godziny posiłków
-czy mamy wpływ na wybór pokoi tzn. 2lub 3 osobowe ewentualnie 1osobowe
-czy mamy możliwość wyboru zabiegów?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
-
ODPOWIEDZ