Szczawno Zdrój - Informacje

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
citydriver
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 maja 2018 18:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: citydriver »

Posiłki są o stałych porach

śniadanie - 8.00
obiad - 12.45-14.00
kolacja -17.45

Nie mamy raczej wpływu na pokoje. Ale nie spotkałem nikogo kto z ZUS'u mieszka w 3 osobowym pokoju.
Wydaje mi się, że obligatoryjnie w kontrakcie z ZUSem sanatorium jest zobowiązane do zakwaterowanie kuracjuszy w 2-osobowych pokojach.

Jeśli chodzi o zabiegi to oczywiście możemy lekarzowi pierwszego dnia zasugerować jakie zabiegi byśmy chcieli. Lekarz oczywiście może się z tym nie zgodzić. Tak było z kriokomorą dla pewnej Pani która jest tutaj na turnusie ze mną a jest chora na tarczycę. Lekarz wtedy przepisał jej kroi miejscowe.

Pozdrawiam
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Tapamaraba »

Ślicznie dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
Myky
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 25 wrz 2018 14:06
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Myky »

Dzięki za informację. Jadę 25 października...dziś spadł u nas śnieg...może nie zamarznę. Październik w Szczawnie zapowiada się zimowo. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - 3majcie się cieplutko
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Tapamaraba »

Pozdrawiam również Myky.
Ja zaczynam turnus od 1 października - w razie pytań śmiało pisz.
znajda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 27 wrz 2018 08:56

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: znajda »

Cześć jestem tu nowa ,też mam skierowanie do Szczawnicy na 25 października do domu zdrojowego.Fajnie przeczytać że nie jest tak źle , bo po przeczytaniu paru opini byłam przerażona dzięki za dokładny opis i cenne wskazówki .Mam tylko pytanie ,czy oprócz basenu pozostałe zabiegi są na miejscu
znajda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 27 wrz 2018 08:56

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: znajda »

Ps.Pozdrowienia dla wszystkich kuracjuszy i pytanie do Myky z jakiej miejscowości jedziesz ja z Lubina
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: sztani »

Znajda witaj na forum . Załóż swój własny temat w wyjazdach tu jest dział opinii i koniecznie wpisz datę i miejscowość w tytule . pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: andrzej1955 »

znajda pisze: 27 wrz 2018 09:33 Cześć jestem tu nowa ,też mam skierowanie do Szczawnicy na 25 października do domu zdrojowego.Fajnie przeczytać że nie jest tak źle , bo po przeczytaniu paru opini byłam przerażona dzięki za dokładny opis i cenne wskazówki .Mam tylko pytanie ,czy oprócz basenu pozostałe zabiegi są na miejscu
Witam-konkretne rady i przywitanie już dostałaś od kolegi-zasadnicza sprawa jest taka że piszesz w temacie Szczawna-a Ty masz skierowanie do Szczawnicy-a to zupełnie inna miejscowość-sprawdź na skierowaniu czy to Szczawno czy Szczawnica-bardzo istotna sprawa :!: Pozdrawiam :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Zosia »

Widzę, że Szczawno dostało kolejną , piękną laurkę. Ja również lubię to miejsce i dość często tam bywałam (do czasu pożaru) . Citydriver
mógłbyś trochę więcej opisać obecną bazę zabiegową ? Jak uzdrowisko rozwiązało teraz ten problem. Jakie macie mokre zabiegi i gdzie ? Co z komorami ? W ogóle jak idzie odbudowa i czy będzie komora pneumatyczna masz wiedzę ? Piszesz, że dookoła dużo miejsc na tańce. Otworzono coś nowego ? Do tej pory były tylko w Astorze , w Młynie, gdzie ciasno i mało przyjemnie i bardziej luksusowa Legenda ,gdzie kuracjusze rzadko chodzili (drogo i w parach) , czy pokoje w końcu wszystkie wyremontowane ? Może w końcu dziurawe chodniki zmienili na schodach. Czepiam się ? Nie -ja mimo wszystko zaraz po odbudowie tam pojadę bo bardzo podoba mi się okolica i czuję ogromny sentyment do tego miejsca , jednak staram się pisać o zaletach i wadach aby Ci co będą jechali po nas -tych zauroczonych :lol: nie poczuli się zbyt rozczarowani :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Myky
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 25 wrz 2018 14:06
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szczawno Zdrój - Informacje

Post autor: Myky »

Tapamaraba pisze: 26 wrz 2018 09:14 Pozdrawiam również Myky.
Ja zaczynam turnus od 1 października - w razie pytań śmiało pisz.
Dzięki za pomoc. Ja tam wybredny nie jestem i biorę cho dają ;) ważne by współlokator tylko nie chrapał :D no Ale wpływu pewnie na to nie masz ;)
ODPOWIEDZ