Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Pele »

I dobrze to uzasadnij, bo im chodzi o kasę. Na początek dostaje się płachtę/ listę obecności, i trzeba zbierać podpisy z każdego spotkania czy zabiegu. Na tej podstawie wystawiają rachunek dla ZUS lub NFZ. Jak czegoś brakuje to mają w plecy i nie zarabiają. Reasumując , jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Pele
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 68
Na forum od: 04 kwie 2017 15:25
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Pele »

No i po turnusie. Odebrałem żonę całą i chyba wypoczętą. Raczej była zadowolona, miała miłe towarzystwo. Jedzenie zjadliwe , ale ubogie, zabiegi odbębniła, mogła sobie nawet ustawiać wcześniejsze terminy. Łączność , wiadomo jak w wcześniej opisywałem, tylko w strefie pomnika pamięci, czyli przed budynkiem A, był zasięg komórkowy oraz WIFI. Imprezy , to raczej niedaleko w Zielonym Zakątku w którym ja mieszkałem. Tak nawiasem, fajny ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, ceny w górnych granicach, ale dość dobre jedzenie, bar na zewnątrz, piwo itp. Co pewien czas występy jakieś imprezy. Jak jest pogoda to plaża, rowery wodne. Sam polecam , dla odwiedzających kuracjuszy jako najbliższa meta. W sanatorium Witaj, PRL-owski klimat, pokoje raczej do odświeżenia, w korytarzach mnóstwo zakazów i nakazów w formie kartek. Kawiarenka taka sobie, wieczorki stałego duetu, płatne. Karty z wypisem trzymali do samego rana, by ktoś przypadkiem za wcześniej nie czmychnął do domu. Miejsca parkingowe, gdzie popadnie, płatne dość sporo, by ktoś nie zajął opłaconego miejsca , ludzie kładli tam łopaty itp. Facet przy wjeździe sprawdzał za każdym razem potwierdzenia opłat, bo nie wymyślono tam przepustek dla samochodów. Do miasta tylko własnym samochodem lub busem, bo dość daleko. Tężnia, wiadomo najważniejsza atrakcja, jest dość bliska na spacer, więc była odwiedzana setki razy. Z atrakcji w okolicy to restauracja Matrioszka, dobre jedzenie i kartacze!. Dobra Góra z obrotową kawiarnią i cenami jak na Gubałówce. Wjazd kolejką krzesełkową. Widoki ciekawe, z uwagi na teren nizinny dookoła. Polecam odwiedzenie mostów kolejowych w miejscowości Stańczyki, robią wrażenie jak się na nie wejdzie. Dojazd ok. 30 km na wschód jedyną drogą wzdłuż granicy. Gołdap widzi się jako miasto przygraniczne, gdzie już nic się nie dzieje, tylko wspomnienia z przemytu "mrówek" alkoholu i papierosów z Kaliningradu. Brak przemysłu sprawia, ze powietrze jest czyste i zdrowe. Kto dostanie tam skierowanie, może być zadowolony, bo to spokojne i fajne miejsce.
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Ona88_ »

Witam
Dostałam dzisiaj pismo że wyjazd mam 7.10 na 24 dni tylko 26 muszę być na ślubie przyjaciółki bo będę świadkowa i nie wiem co zrobić :)
Leczę się na depresję ,czy mogłabym szybciej o kilka dni wyjechać do Bydgoszczy?
Czy ktoś w ogóle będzie się wybierał na początku października w te rejony autem,lub pociągiem ? Bo muszę znaleźć jakieś połączenie w ogóle :)
Mam 30 lat :)
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Ona88_ »

Nie wiem ile dodatkowych pieniędzy zabrać czy mogę tam karta płacić czy jak he ?
Boję się,że ktoś może mi ukraść z mojego pokoju :D
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

Tak pieniądze się zawsze przydadzą. Weź kilka tysięcy i w różnych miejscach je pochowaj. Zawsze to większa szansa że ich nie ukradną. Wpis twój jest żenujący. Co ty wszystkich traktujesz jako złodziei. Opanuj się albo nie do sanatorium tylko do psychiatryka jedz jak takie masz wyobrażenie o ludziach.
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: MAnty »

Ona88_ pisze: 27 sie 2018 15:50 Witam
Dostałam dzisiaj pismo że wyjazd mam 7.10 na 24 dni tylko 26 muszę być na ślubie przyjaciółki bo będę świadkowa i nie wiem co zrobić :)
Leczę się na depresję ,czy mogłabym szybciej o kilka dni wyjechać do Bydgoszczy?
Czy ktoś w ogóle będzie się wybierał na początku października w te rejony autem,lub pociągiem ? Bo muszę znaleźć jakieś połączenie w ogóle :)
Mam 30 lat :)
wątpię żeby puścili tak wcześniej ale spokojnie możesz się postarać o przepustkę wtedy w sobotę wyjeżdżasz i w niedzielę do 22 musisz wrócić (wiem bo byłem :) z tego co pamiętam to w kawiarence tylko gotówka a w miasteczku pełna cywilizacja
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Ona88_ »

baryla1969 pisze: 27 sie 2018 22:24 Tak pieniądze się zawsze przydadzą. Weź kilka tysięcy i w różnych miejscach je pochowaj. Zawsze to większa szansa że ich nie ukradną. Wpis twój jest żenujący. Co ty wszystkich traktujesz jako złodziei. Opanuj się albo nie do sanatorium tylko do psychiatryka jedz jak takie masz wyobrażenie o ludziach.
Dziękuję za miły komentarz :)
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Ona88_ »

MAnty pisze: 28 sie 2018 15:18
Ona88_ pisze: 27 sie 2018 15:50 Witam
Dostałam dzisiaj pismo że wyjazd mam 7.10 na 24 dni tylko 26 muszę być na ślubie przyjaciółki bo będę świadkowa i nie wiem co zrobić :)
Leczę się na depresję ,czy mogłabym szybciej o kilka dni wyjechać do Bydgoszczy?
Czy ktoś w ogóle będzie się wybierał na początku października w te rejony autem,lub pociągiem ? Bo muszę znaleźć jakieś połączenie w ogóle :)
Mam 30 lat :)
wątpię żeby puścili tak wcześniej ale spokojnie możesz się postarać o przepustkę wtedy w sobotę wyjeżdżasz i w niedzielę do 22 musisz wrócić (wiem bo byłem :) z tego co pamiętam to w kawiarence tylko gotówka a w miasteczku pełna cywilizacja
Napisałam do ZUS jeszcze pismo,zobacyzmy jaka dadzą odpowiedz :)
Jeżeli nie będę się starać o tą przepustkę :)
A ze zwrotem za pociąg to przychodzi on na konto od ZUS ? Bilety kupione muszę im pokazać w dwie strony czy jak to wygląda ?
Może głupie ale nie mam pojęcia ;)
Jadę pierwszy raz i staram się jeszcze nie panikować :)
Dziękuję wezmę wtedy gotówkę :)
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: MAnty »

zwrot za podróż płacony jest w kasie sanatorium na początku turnusu gotówką i jest to ryczałt , za bardzo nie ma gdzie wydawać pieniędzy także spoko, zawsze można podjechać do miasta busem i podjąć kasę w bankomacie :)
Ona88_
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 27 sie 2018 15:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Ona88_ »

[quote=MAnty post_id=767422 time=1535536634 user_id=13485]
zwrot za podróż płacony jest w kasie sanatorium na początku turnusu gotówką i jest to ryczałt , za bardzo nie ma gdzie wydawać pieniędzy także spoko, zawsze można podjechać do miasta busem i podjąć kasę w bankomacie :)
[/quote]

rozumiem to też tak,że jak by ktoś mnie autem zawiózł to i tak dostałabym zwrot tych pieniędzy ? ;)
ODPOWIEDZ