Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Janusz92
Posty: 1
Na forum od: 15 lis 2018 19:26

Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: Janusz92 »

Przyjazd: brak miejsca na parkingu mimo rezerwacji z prawie trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
Pokój: do wyboru albo z zepsutym oknem albo z przykrym odorem (wybrałem pierwszy)(apartament !?)
Koc z łóżka prany (chyba) "za Gierka", poduszki - brudny wór z pierzem (?!) w środku - wymiana po interwencji w recepcji, odniosłem wrażenie, że wyszedłem na upartego dziwaka, który nie lubi pierza.
Radio zepsute z urwaną anteną, Wi Fi - bardzo dziwne dużo stron nie otwiera się sygnalizując błąd a po przełączeniu na dane komórkowe problem znikał czyżby cenzura treści (?) :oops:
Światło w pokoju - makabryczny półmrok ze starych zaczernionych świetlówek na cokole żarówki - porównując do świeczki - siła światła lampy to jakieś pół świeczki
Posiłki:
Wykupione posiłki w recepcji nie honorowane na stołówce - zostałem potraktowany jak amator posiłków "na krzywą twarz", Pani Kierownik sali wyjaśniała mój przypadek na cały głos przy pełnej sali wysuwając wniosek, że nie zapłaciłem a chcę się najeść. Śniadanie -szwedzki stół (kilka rodzajów wędlin, kilka serów) z warzyw tylko pomidor, mielona rzodkiewka no i pojedyncza sałata pod jajkami na twardo.
Łazienka:
w zasadzie wszystko co ma być przymocowane i sprawne jest urwane, krzywe albo zdewastowane, kran umożliwia mycie w zimnej wodzie albo oparzenie
Opłata:
wyższa o około 30 % w poròwnaniu z uzgodnioną telefonicznie przy rezerwacji Pani z recepcji najpierw twierdzi, że nie jest w stanie nic zmienić - po informacji o mojej rezygnacji- poprawia wszystko do wartości uzgodnionych przy rezerwacji
Sprzątanie:
"czuć", że odbywa się ten proces bo przed - śmierdzi zgniłą scierą a po - chlorem. Wizualnie jest brudniej po sprzątaniu. .
Na tydzień pobytu w apartamencie dostałem (za moje pieniądze) - 2 maluteńkie tubki szamponu i jedno mikroskopijne mydło (trzy jednorazówki)
Basen:
Prawie wszystko OK, woda prawie bez chloru, superczysta, przepięknie podświetlona, tylu punktów hydromasażu w jednym basenie jeszcze nie widziałem, jacuzzi, sauna coś pięknego, oprócz Pani w punkcie obsługi kuracjusza, która porozumiewa się z petentem krótkimi "szczeknięciami" bez uśmiechu.

Pozdrawiam:
Kuracjusz z listopada 2018

(Ofiara reklamy internetowej
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: violet58 »

Dzięki za opinię, gwoli uściślenia, chodzi o budynek główny czy "B" :?:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: Dzia_dek »

Janusz jak dobrze rozumiem to Twój pobyt w "Janie Kazimierzu" to popularnie tzw. komercja. 8-)
Można z tego wysnuć jeden wniosek, że wszelkie rezerwacje i uzgodnienia należy mieć
potwierdzone w formie pisemnej. Natomiast jeśli chodzi o warunki pobytu to jestem w szoku. :shock:
forumowicz

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: forumowicz »

Wolałabym poczytać pochwały ale cóż życie płata różne figle , a tym razem padło na JK w Dusznikach , przykro :roll:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: Bunia »

Witam,
Byłam w Janie Kazimierzu z NFZ po szpitalne - nie płaciłam ! dostałam pokój jednoosobowy.
Mąż był prywatnie - rezerwacja w cenach promocyjnych ! - Pobyt jest w porównanie do innych sanatoriów drogi-ceny można sobie porównać.
Pokoje na komercje bardzo ładne, ładne meble,łazienki,-z widokiem na park.
Stary przepiękny budynek po remoncie !
Czysto ,pościel gruba bawełniana.
Tam leczą się chorzy na astmę,pokoje sprzątane na mokro - w moim odczuciu bardzo dokładnie - nie tyko przeleciał mopem.
Po przeczytaniu opini Janusz92 pozwalam sobie na sprzeciw ,a tylko dla tych przyszłych kuracjuszy co dostaną skierowanie z nfz żeby nie popadli w panikę.
Jest to bardzo dobre sanatorium i bardzo dobre zabiegi !
Jedzenie na komercji - napiszę tak - czego nie było na stole ??? - wędliny różne,sery różne,sałatki, nawet ciasto ,naleśniki,racuchy ,kawa prosto z ekspresu - nie z termosu !
Posiłki z nfz ,wystarczające i smaczne.

Parking mały ,mąż parkował obok w prywatnym sanatorium.

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: wiktor64 »

I teraz pytanie komu tu wierzyć ?
A tak na marginesie Jadąc prywatnie płacąc nie małe pieniądze to bym sie wkurzyl
:!:
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: MaryKate »

Teraz by pasowało żeby założyciel tematu odpowiedział na pytanie który to budynek A czy B , byłam w Janie Kazimierzu A i moim zdaniem opis mija sie z prawdą , chyba że są tam takie pokoje ale podczas turnusu nie słyszałam żeby ktoś skarzżył sie na warunki .
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: Bunia »

W budynku B nie ma basenu,stołówki i zabiegów.
Budynek B typowa sypialnia.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: Zosia »

Wczoraj przeczytałam również dwie skrajnie różne opinie ze Szczawna Zdroju, ponieważ bardzo dobrze znam to miejsce wiem , że obydwie są prawdziwe myślę ten przypadek mógłby być podobny . Janusza wcześniej zarezerwowany pokój został sprzedany komuś innemu a jemu .... potem próbowano załatać dziurę czym mieli . Trochę tylko to wyżywienie mi nie pasuje ..
krysia55
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 16 mar 2011 10:10

Re: Duszniki Zdrój sanatorium Jan Kazimierz - ocena pobytu

Post autor: krysia55 »

Budynek B Jan Kazimierz w Dusznikach Zdrój posiada stołówkę ,jak i niektóre zabiegi są na miejscu
ODPOWIEDZ