Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
nieco_brzydki_Michal
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 27 sie 2012 20:18

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: nieco_brzydki_Michal »

mariusz72 pisze:Ja tam byłem 24 dni i powiem ci tak miejscowość to dziura nic w niej n ie ma jest bartnik sądecki i nic poza tym i jak nie masz swojego samochodu to siedzisz jak kołek w tych czterech ścianach co do Tv to jest tak są pokoje gdzie 1 godzina kosztuje 2 złote ale np w czwórkach kosztuje 1złoty i są pokoje gdzie nie kosztuje nic bo n ie ma automatu na monety za bilard trzeba płacić tylko się nie da grac bo są nie równe nogi sklepy są 4 spożywcze ,poczta ,komputerowy ,apteka . obuwniczy ,odzieżowy dwie restauracje roko i pod róża i po za tym to nie jest sanatorium tylko Ośrodek Dla Niepełnosprawnych taki ma status . :lol:
Pospacerowałem i policzyłem - w bezpośredniej bliskości ośrodka jest 7 sklepów spożywczych
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

20 grudnia wróciłam z pobytu w Stróżach - nieco_brzydki_Michal wszystko ładnie opisał, chyba nie ma nic do dodania. Potwierdza się to o czym mówi większość z nas: jeśli trafisz na dobre towarzystwo to i w weekendy się nie nudzi. Na turnusie 27.11-20.12 byli ludzi 20+, 30+, 40+, 50+ i z każdym można było pogadać i pośmiać się - to nie metryka ale charakter jest ważny.
Orzecznik w Zus mówił, że będzie do 5 zabiegów ale ja miałam 8 i chyba każdy miał ich dość dużo. Przed wyjazdem czytałam opinie o ośrodku - niestety
większość negatywnych - i bardzo miło się rozczarowałam. Nastawiałam się na pobyt rehabilitacyjny a nie na wczasy i dlatego nie byłam rozczarowana. Jeden mały minus to serek topiony - Ci co byli na tym turnusie wiedzą o co chodzi ;) ale taki urok ostatniego turnusu w roku.
Wiele razy powtarzałam, że jeśli jeszcze raz wyjadę do sanatorium to nie mam nic przeciwko Stróżom - choć wolałabym latem i oczywiście z taką ekipą ludzi jak teraz :)
Pozdrawiam wszystkich z mojego turnusu i cały personel - może to czytają? :)
misio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 27 lis 2011 16:10

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: misio »

agunia3 lub ktoś kto tam był, jak tam wygląda sprawa parkingu dla auta, ja mam problemy z nogami a w miarę bezpieczny parking podobno 800m dalej, dzwoniłem tam ale nic ciekawego się nie dowiedziałem
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

Jest kilka miejsc obok ośrodka ale to raczej nie dla kuracjuszy - na pierwszym spotkaniu organizacyjnym ordynator mówił, żeby nie zajmować tych miejsc tylko parkować właśnie na tamtym strzeżonym - niestety dla kogoś z chorymi nogami to spory kawałek.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: agunia3 »

Misio ja przed wyjazdem też się naczytałam, oczywiście więcej negatywnych opinii ale na szczęście ja miałam zdrowe nastawienie tzn. nie wmawiałam sobie, że jadę na wczasy albo na jakiś wyjazd relaksacyjny tylko na rehabilitacje! Na szczęście wiele osób, które też się naczytały głupot napisanych przez rozgoryczone osoby było mile zaskoczone. Zabiegów miałam więcej niż mówił lekarz orzecznik - oczywiście nie wierzyłam, że taki pobyt ''postawi'' mnie na nogi bo to oczywiście niemożliwe przez 24 dni ale troszkę pomogło. Na pewno lepiej podziałał ten pobyt na moją psychikę bo jesteś przez cały pobyt z ludźmi, którzy są w mniejszym lub w większym stopniu chorzy i wszyscy się rozumieją - czego czasem nie uświadczysz w swoim najbliższym otoczeniu ludzi zdrowych. Baaardzo ważną rzeczą jest właśnie fajna ekipa - nasze wieczorne spotkania na ''śmiechoterapii' to jeden z najlepszych zabiegów :)
Na pewno inaczej patrzeli na ten pobyt osoby, które już były na turnusach w innych ośrodkach a inaczej ci, którzy byli pierwszy raz - ja byłam pierwszy raz.
misio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 27 lis 2011 16:10

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: misio »

agunia3 bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Rok temu byłem w Lądku, tak że wiem mniej-więcej czego się spodziewać, dobra ekipa i śmiechoterapia to połowa sukcesu :-)
traktor
Posty: 2
Na forum od: 23 maja 2013 13:52

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: traktor »

Czy ktoś zna sposób na oszukanie automatu na TV. Obecnie jestem na turnusie i nie mam juz kasy.Pomóżcie
kasikk
Posty: 1
Na forum od: 01 cze 2013 16:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: kasikk »

Witam.Dziękuje za wszystkie posty,one naświetlily mi warunki jakie panują w Stróżach,mimo bardzo skrajnie różnych informacji wiem że jak ktoś jest pozytywnie nastawiony to będzie się czuł dobrze w każdym miejscu.Ja mam nadzieję pochodzić z kijami a z tego co się orientuje jest gdzie.termin też mam super od 28.06 więc tylko się cieszyć.Byłam już na takich wyjazdach dwa razy i wiem że dobre towarzystwo to podstawa,za każdym razem było super i mam nadzieję że i teraz tak będzie.Pozdrawiam i do zobaczenia. :kwiat:
ena1969
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 04 kwie 2013 13:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: ena1969 »

Wróciłam ze Stróży. Ładny budynek, ładna okolica.Pobyt udany.Polecam
jarkw
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 22 sie 2013 10:11
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: jarkw »

Witam, mam skierowanie do sanatorium im. Ojca Pio w terminie od. 28.11.2013 do 20.12.2013. Jadę tam pierwszy raz. Proszę o opinie. Będę tam jechał samochodem z okolic Kielc, jeśli ktoś byłby chętny proszę o wpis i kontakt. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ