Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
wiki115
Posty: 3
Na forum od: 16 cze 2009 00:00

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: wiki115 »

WITAM--TAK SOBIE CZYTAM WASZE POSTY I OBECNIE JESTEM ZA OPINIĄ mady-.W STRÓŻACH BYŁAM WPRAWDZIE NIE DŁUGO BO CHYBA DOSTAŁABYM TAM KLAUSTROFOBII,ALE WYSTARCZAJĄCO NAPATRZYŁAM SIĘ NA OWE TAK ZAREKLAMOWANE CENTRUM REHAB.W FOLDERACH PIĘKNIE OPISANE JAKIEŻ TO ONI MAJĄ WYPOSAŻENIE I MOGĄ POMÓC ZWŁASZCZA OSOBOM MNIEJ SPRAWNYM RUCHOWO!!??.W REALU JEST JEDNAK ZUPEŁNIE INACZEJ.NA SKIEROWANIE Z NFZ PRZYDZIELONO MI COŚ W RODZAJU POKOJU A RACZEJ SKŁADZIKA.POZA MNĄ BYŁY TAM JESZCZE 2-OSOBY.''KLITKA''ZBYT SZUMNIE NAZWANA SALĄ CHORYCH MIEŚCIŁA W SOBIE SZAFĘ ,STOLIK TRZY ŁÓŻKA SZPITALNE,MAŁĄ CHŁODZIARKĘ I TRZY NAKASLIKI,ACHA JESZCZE TRZY KRZESŁA.NA RESZTĘ TZN.NA NAS CHORYCH PORUSZAJĄCYCH SIĘ O KULACH BRAKOWAŁO MIEJSCA.OCZYWIŚCIE JEST TELEWIZOR NA ''WRZUĆ MONETĘ'',I WEJSIE DO INTERNETU NA ŚCIANIE.WYDAWAŁOBY SIĘ ŻE JEST WSZYSTKO.SKORO JEST W/W POKOIK ZALICZONY DO MIANA SALI CHORYCH TO DLACZEGO NIE MA TAM ZWYKŁEJ UMYWALKI?OKNO ZNAJDUJE SIĘ POD SUFITEM I MOŻNA JEDYNIE PATRZEĆ W NIEBO,DRZWI SĄ STALE OTWARTE -NIE WOLNO ZAMYKAĆ?!ALE JAKIE TO SĄ DRZWI?ZWYKŁA ŚCIANKA Z PLASTYKU ZAMALOWANA NA ŻÓŁTO.NA ZEW.BIJĄ DZWONY BLADYM ŚWITEM ,ZA ŚCIANĄ KLEPIĄ MODLITWY .JEDYNA ROZRYWKA TO POSIŁKI I ZABIEGI.AHA!I JESZCZE NAJWAŻNIEJSZE--JESTEŚ TAMTEJSZYM ''WIĘŻNIEM''--PONIEWAŻ NIE WOLNO OPUSZCZAĆ BUDYNKU;NAWET PRÓBA WYJŚCIA ZA PRÓG KOŃCZY SIĘ SPOTKANIEM Z ORDYNATOREM.NA NIEWINNE PYTANIE--DLACZEGO??--TAKIE SĄ PRZEPISY--CHYBA TE PRZEPISY OBOWIĄZUJĄ JEDYNIE OSOBY ZA KTÓRE PŁACI NFZ---????? :!: :?: :o .POZOSTALI ''CI LEPSI''PŁACĄCY Z WŁASNEJ PRYWATNEJ KIESZENI SĄ LEPIEJ TRAKTOWANI. :!: :!: :!: ,I GDZIE TU MIŁOSIERDZIE W/G O.PIO. :?: :?: :?: :?: :?: ----WIKI.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: administrator »

Do wiki115 - proszę stosować się do polskiej pisowni i używać małych liter. Pisanie wszystkiego wielką literą, sprawia, że tekst jest nieczytelny!
misiek
Posty: 3
Na forum od: 18 maja 2009 23:14

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: misiek »

Mada pierdoły piszesz szczególnie o personelu rehabilitantach - mieli niesamowitą cierpliwość do nas jako pacjentów którzy zachowywali się jak debile przychodząc kiedy komu pasowało,w większości nie przestrzegali wyznaczonych godzin.Ciekawe jaką Ty byś miała minę jakby pacjenci łazili jak im przychodziło do głupich łbów(oczywiście nie wszyscy,byli też bardzo porządni).
Nie wiem czy orientowałaś się,że byłaś na zwolnieniu L4 na rehabilitacji a nie na baletach,jak chciałaś rozrywki to trzeba było wykupić wczasy a nie zajmować miejsce potrzebującym (przecież życie rozrywkowe kwitło codziennie w pobliskim barze).
W barze to się nie dożywiali ale chlali a to jest różnica ,bo nie z głodu- jedzenie było super !!!
Pisanie że budynek sprawia wrażenie więzienia to już przesada ,no ale jak komuś przeszkadzają dzwony w kościele i to,że nie było parawanów w łazienkach to mu wszystko przeszkadza nawet to,że były ładniejsze ode mnie.Życie towarzyskie toczyło się nad pięknym potokiem trzeba było uczestniczyć - było miło!!!
Co narzekasz na uziemienie -trzeba było przyjechać samochodem albo się z kimś zabrać na wycieczkę - nie było trudno.
Nikt nikogo nie kontrolował -poza zabiegami każdy robił co chciał - nie wolno było palić w pokojach i być pijanym o czym wyraźnie pierwszego dnia poinformował Ordynator a i tak niektórzy regularnie chlali.
Ogólnie ludzie byli fajni i to się liczy.
Więcej się nie wypowiadam - ja jestem zadowolony bo pojechałem się leczyć a teraz pojechałem bawić się nad morzem.
misiek
Posty: 3
Na forum od: 18 maja 2009 23:14

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: misiek »

Wiki byłaś na ostatnim piętrze w oddziale szpitalnym czyli zamkniętym i gdzie Ty chciałaś wychodzić? na balety o kulach?
Widziałaś szpital z którego wychodzi się "na miasto" na spacerek?
mada
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 07 mar 2009 22:39

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: mada »

WITAM!!!!
No "MISIU" przegiołeś na całej lini. To po co ja tam pojechałam to ja dobrze wiem i ktoś taki jak "TY" :evil: nie będzie mi przypominał. Mam wrażenie że chyba sam uczestniczyłeś w tym cytuję "chlaniu" jak to subtelnie określiłeś. I jeszcze jedno za te epitety przez Ciebie użyte należą się przeprosiny.
Każdy wyraża swoją opinie i Ty nie musisz się zgadzać a można to wyrazić w sposób kulturalny.
I jeszcze jedno - CZYTAJ TEKST ZE ZROZUMIENIEM.

WIKI 115 -
Witaj Kochana, może i Ty "MISIAKOWI :x " dorzucisz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?:
woldoo
Posty: 1
Na forum od: 19 cze 2009 20:36

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: woldoo »

Hej byli pensjonariusze Centrum Szkoleniowo Rehabilitacyjnego w Stróżach - już za miesiąc będę mógł zweryfikowac Wasze opinie na temat tego ośrodka. Dostałem "przydział" na prewencyjne (brzmi troszkę kryminalnie) leczenie.

Jeśli macie jakąś receptę pt. JAK WYKORZYSTAĆ WOLNY CZAS to napiszcie kilka słów.
Tymczasem pozdrawiam
wiki115
Posty: 3
Na forum od: 16 cze 2009 00:00

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: wiki115 »

:lol: Cześć wszystkim!--no misiek nie popisałeś się swoją opinią o centrum rehabilit. w Stróżach.Mnie nie musisz mydlić i stulać tych bzdur jak to tam było super ,bo jedzonko pyszne i mieszkanie również superowe;nie jestem pierwsza ani ostatnia w tych negatywnych opiniach o Stróżach.A w leczeniu nie tylko jest ważna rehabilitacja ale również otoczenie w jakim się przebywa bo to bardzo a może i najbardziej wpływa na poprawę i szybszy powrót do zdrowia.Takie bzdury to możesz pisać do gazetki parafialnej-- napewno się ucieszą.
A wracając do poprzednich mojej opinii, to na własnej skórze poznałam ,że nie warto tam jechać .takie czy inne zabiegi otrzymam na oddz.rechabilit. w szpitalu. mam do dyspozycji włąsną łazienkę ,pokój2-osobowy ,wokół przyjazny ,uśmiechnięty personel i wreszcie normalne traktowanie,a tam byłam jak wyrzutek społeczeństwa bo młoda a już ''chora''!?.Nie jestem mściwa ale życzę ci misiek ,abyś i Ty posmakował pobytu w takich warunkach , na 4-tym piętrze ,z upałem grzejącym przez dach,i oknem połaciowym,z jedyną łazienką w której jest kibel i prysznic w jednym pomieszczeniu i która jest wiecznie zajęta.A szkoda na ciebie mojego czasu.
obiwann69
Posty: 3
Na forum od: 15 lip 2009 09:55

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: obiwann69 »

Po tym co tu przeczytałem jestem przerażony.Jadę do tego sanatorium w sierpniu i już się boje.Czy można w ZUS-ie jakoś zmienić miejsce???? :shock:
tosia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 23 paź 2009 12:22

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: tosia »

Witam właśnie dostałam skierowanie do tego centrum z ZUS i nie wiem ale jak narazie to załuję że to wszystko przeczytałam masakra mam nadzieję że nie będzie aż tak źle.Ostatnie wpisy są z czerwca może ktoś się odezwie kto jedzie w tym samym terminie co ja czyli 27 listopad 2009.Jedyne pocieszenie to takie że jadę swoim samochodem i nie będę uziemiona.Jestem z Bielska-Białej może ktoś się chce zabrać ze mną to niech da znać.Może ktoś był teraz wrzesień,pażdziernik mam nadzieje że coś napisze.Dodam że mam 35 lat i bardzo bym chciała znależć tam bratnią dusze w miarę w moim wieku.Pozdrawiam
martynika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 18 paź 2009 18:55
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Stróże Centrum Szkol.Rehab.im Ojca Pio

Post autor: martynika »

Jak to czytam to jestem przerażona. A czy wielkopolski zus też tam wysyła kuracjuszy? A jak to jest z tym wychodzeniem z ośrodka na spacery, bo czasem po czytaniu postów odnoszę wrażenie, że wogóle nosa z ośrodka nie wolno wytknąć.
ODPOWIEDZ