Mieszko Długopole Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
eugkraw
Posty: 2
Na forum od: 26 mar 2012 09:35

Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: eugkraw »

czy wybiera się ktoś do Mieszka w Długopolu na turnus od 15.04.2012r., a może ktoś napisze jak tam jest ?? , nikt i nic nie pisze od trzech lat, co sie dzieje :evil:
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012 20:21 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukas385
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2012 15:54

Re: czy ktoś się wybiera do Mieszka w Długopolu?

Post autor: lukas385 »

Bylem w Mieszku w Dlugopolu-Zdroju w 2008 roku. Jesli chodzi o sam obiekt, to nie ma sie o co przyczepic. Pokoje dosyc spore, w kazdym lazienka, przy obiekcie kaplica w ktorej sa odprawiane Msze Swiete. Zabiegi w Dlugopolu sa wykonywane w obiekcie oddalonym od Mieszka, ale nie jest to daleko i spacer jest bardzo przyjemny :D Zabiegi bardzo dobrze wykonywane, nikt z mojego turnusu nie nazekal. Obsluga nie przyczepia sie do nikogo i jest w porzatku. Jesli chodzi o samo Dlugopole, to jest to wies, bardzo mala wies. Oprocz Parku Zdrojowego nie ma nic godnego uwagi, ale tereny do spacerow bardzo fajne. Polecam bar/pub w tak zwanym "kosciolku" :D Lokal przerobiony z Kosciola. Polecam wybrac sie do Bustrzycy Klodziej i do Twierdzy Klodzkiej. Nie polecam robic zakupow w dlugopolskich sklepach, ceny strasznie wywindowane pod kuracjuszy. Miejscowi zakupy robia w pobliskiej Bystrzycy Klodzkiej. Tak czy inaczej bardzo pozytywnie wsponinam pobyt w Dlugopolu-Zdroju w Mieszku. Moge wyslac zdjecia z Dlugopola i z okolic. Prosze tylko podac maila.

PS.: Oprocz Dlugopola bylem rowaniez w Pionierze w Szczawnie-Zdroju, a teraz mam skierowanie do Wenedy w Kolobrzegu.
eugkraw
Posty: 2
Na forum od: 26 mar 2012 09:35

Re: czy ktoś się wybiera do Mieszka w Długopolu?

Post autor: eugkraw »

dziękuję za informację,w takim razie napewno będzie tam super, chodziło mi głównie o rehabilitację i spacery po zabiegach. :) proszę o zdjęcia a oto mój emeil: [email].pl , a czy jest możliwość podłączenia kompa ?? :ugeek:
Awatar użytkownika
lukas385
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2012 15:54

Re: czy ktoś się wybiera do Mieszka w Długopolu?

Post autor: lukas385 »

Zdjęcia wysłane pod podany mail :D Jeśli chodzi o podłączenie kompa, to jak ja byłem to nie było takiej możliwości. Być może od tego czasu coś się zmieniło. Najlepiej było by napisać e-meila do "Mieszka". Tylko proszę się nie zdziwić, bo sama wieś jest bardzo, ale to bardzo mała. Jak to my mówiliśmy: "Najpierw jest Długo, Długo Nic, A Później Pole, a na końcu Zdrój :D Życze miłego pobytu i oczywiście na relację z Długopola :D
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: czy ktoś się wybiera do Mieszka w Długopolu?

Post autor: Selene »

Witaj eugkraw :)

W Długopolu na kuracji nie byłam ale odwiedziłam znajomych, którzy byli właśnie w tym ośrodku.
Dla pacjentów ZUS są tylko pokoje 3 osobowe z pełnym węzłem, dość obszerne i dobrze wyposażone.
Wyżywienie typowo kuracyjne, porcje dla mężczyzn za małe.
Możesz zabrać laptopa. Wi fi jest w holu na parterze ( w pokoju nie ma zasięgu - próbowałam ).
Jeżeli wybierasz się samochodem to parking jest niestrzeżony ale czy płatny tego nie wiem.
Zabiegi tylko częściowo są w obiekcie. Na pozostałe trzeba dochodzić do zakładu przyrodoleczniczego.
Okolica jest piękna. Długopole to wieś czyli typowe miejsce aby się wyciszyć i wypocząć.
I tak jak lukas385 polecam wypad na piwko do "kościoła". Jest to typowa knajpka z klimatem.

Życzę udanej i trafionej kuracji, wspaniałego wypoczynku i super towarzystwa
Pozdrawiam Selene :)
agaa877
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 16 kwie 2012 18:33

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: agaa877 »

Witam:)
Byłabym zainteresowana jakimiś zdjęciami z Długopola Zdrój oraz uzdrowiska Mieszka oraz jakiś opis tego obiektu, gdyż w internecie mało na ten temat jest.
Jeśli ktoś posiada zdjęcia oraz info na ten temat to proszę o wysłanie na adres: aga_[email].pl
Z góry bardzo dziękuje:)
Pozdrawiam:)
Dana180
Posty: 2
Na forum od: 08 cze 2012 20:47

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Dana180 »

Ja również proszę o informacje , przyznane mam leczenie szpital uzdrowiskowy Mieszko od 10 sierpnia 2012
Danuta
jolaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 17 lip 2012 22:43

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: jolaa »

Dana180,
witaj ja też jadę tam na turnus od 10 sierpnia więc pewnie się spotkamy :)
CZy udało Ci się dowiedzieć cos więcej o tym miejscu? Ja czytałam w internecie że to straszna wioska a "Mieszko" jest w starym stylu bez remontu.
Pozdrawiam

jolaa
Ramzes
Posty: 2
Na forum od: 25 maja 2012 14:45

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Ramzes »

Witam,
Byłem w Mieszku od 04-06-2012 przez 24 dni. Jak dla mnie wyjazd super. Warunki mieszkalne ok- pokoje 3osobowe , radio, czajnik, łazienka- czysto, sprzatane co 2-3 dni, wymiana ręczników wg porzeb. TV na korytarzach, sieć WI-FI w całym obiekcie ale jak towarzystwo podłączyło 30 laptopów to szybkośc połączenia bardzo marna. Śniadania marne, obiady często bardzo dobre, kolacje też OK ale generalnie porcje małe, więc faceci wychodzili niedojedzeni i trzeba było uzupełniać kalorie piwem:)
Rozrywka na średnio- słabym poziomie- dancingi w dwóch miejscach od 19:00 do 22:00 ale oczywiście poziom tego typu imprez zależy głównie od towarzystwa- więc jak ludzie są OK, to może być całkiem nieźle. Poza tym godna polecenia knajpa w kościele za rzeką- miła atmosferka i dobra cena piwa. My trafiliśmy na dwie imprezy plenerowe: ognisko i noc świętojańska- obydwie bardzo udane. W ogóle mieliśmy trochę więcej luzu z powodu Euro 2012- mogliśmy oglądać mecze w knajpach i wracać ok. 23:00. Jak ktoś jest w miarę sprawny to Długopole to dobre miejsce wypadowe na różne wycieczki po kotlinie Kłodzkiej- jest tego bardzao dużo: Śnieżnik, Czarna Góra, Międzygórze z wodospadem, Góra Igliczna, wszystkie uzdrowiska typu Polanica, Lądek itp. Są też organizowane dalsze wycieczki, np.całodniowa Praga.
Ale najbardziej polecam znaleźć miłą kuracjuszkę (lub jak kto woli kuracjusza) i chodzić z nią na długie spacery po pobliskim lesie lub koło rzeki albo znaleźć urocze, ustronne miejsce do współnego oplania..., takiej kuracji nie zapomina się nigdy.
Pozdrawiam :)
wandzia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 129
Na forum od: 06 maja 2012 15:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: wandzia »

Masz rację Długopole jest ok.Byłam tam na przełomie lutego i marca i również w Mieszko.
ODPOWIEDZ