Mieszko Długopole Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Pietka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 13 maja 2014 11:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Pietka »

Witam serdecznie:)
Już zazdroszczę pobytu w "Mieszku". Co do jedynek ,to fakt ,że jest ciężko,ale do załatwienia na miejscu.Ja jechałem pociągiem z Wrocławia.Na dworcu Długopole Zdrój w dniu kwaterunku czeka busik sanatoryjny i podwozi pod "Mieszka".Pokoje są naprawdę fajne.Poproś pielęgniarkę o dwójkę,bo są najbardziej komfortowe.Jedzenie super.Gotują na kuchniach węglowych z dodatkami tylko naturalnych ziół!!!
Zabiegowo rewelacja-baza kąpieli bąbelkowych jak i elektrostymulacji bardzo dobra.Przede wszystkim obsługa bardzo miła i życzliwa.Sama miejscowość to osobliwość.Spokojnie,cicho,trzy źródła wody leczniczej i to za darmo,piękny park.Polecam pstrąga w Długopolu Dolnym-rewelacja i piwko lub desery lodowe w byłym kościele.Parkingi są dla kuracjuszy ,ale odpłatne.Telewizja odpłatna- 24 dni ZUS-owskie to koszt "abonamentu" 89 złotych.Jest kilka sklepików.Internet jest na każdym piętrze WI-FI.Wycieczki do Pragi-100 złociszy.Do Wiednia -chyba 120.Są to wyjazdy jednodniowe.Byłem w Pradze-jest gonitwa z czasem,ale warto.Wieczorki są praktycznie co drugi dzień-polecam "Teatralną"-gra tam Maciek super muzę.Problem jedybie z powrotem-22.00 zamykają wrota,ale jak ekipa jest oki,to można z pielęgniarką załatwić godzinkę .Tam po prostu jest magicznie-leczniczo i psychicznie.Jutro mogę podesłaś fotki pokoi i samego Długopola.
Polecam się - Piotr :D
KKasia
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 24 mar 2015 11:03
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: KKasia »

Byłam ostatnio 2 lata temu, miejscowość malutka 40 minut na obejście wystarczy, cichutko chociaż czasem i tiry przejeżdzają albo pociąg przez tunel śmiga ;) ładny park, przemiła obsługa, panie od rehabilitacji zawsze uśmiechnięte i nie krzyczą na spóźnialskich. Jedzenie smaczne. Nie wiem jak jest teraz bo planowali remonty ale 2 lata temu nie wszystkie pokoje w Mieszku miały łazienki. Basen w Dworze Elizy jest kameralny jak to w spa więc miłośnicy pływania nie poszaleją. Siłownia jest w Ondraszku - ktoś pytał wcześniej - można dokupić w ramach zabiegów. 2 lata temu był pan przewodnik z którym chodziliśmy po okolicy za symboliczne 2 czy 5 zł już nie pamiętam - jak ktoś ma kijki to też śmiało może zabrać, na miejscu wypożyczalni nie ma. A jak ktoś nie lubi chodzić to zostaje biblioteka i 3 kawiarnie - polecam szarlotkę w kawiarni w dawnym kościele ewangelickim :D Ja akurat byłam po ciężkim leczeniu więc okolica w sam raz dla takiego zdechlaczka a jak komuś nie pasowało to zmotoryzowani zbierali ekipę i jeździli do Kłodzka czy Polanicy.
Awatar użytkownika
ariadna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 23 mar 2015 20:46
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: ariadna »

Dziękuję :kwiat: za info. A pociągi to jeżdżą często i ile jest ze stacji do Mieszka? Balkony w pokojach są? I jak jeszcze się coś przypomni to chętnie wezmę ;)
Pietka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 13 maja 2014 11:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Pietka »

Ze stacji w dniu kwaterowania zabiera busik.Na samą stację jest kawałeczek podejścia,ale można pojechać np.do Czech lub do Kłodzka.Są też autobusy-5 min od Mieszka.Są wyjścia wycieczkowe z przewodnikiem po okolicy-5 złociszy.Na moim turnusie dużo osób było z własnymi kijkami lub rowerami.Hulali od samego rana.Pokoje naprawdę przytulne.Balkonów nie ma,ale jest kawałek fajnej trawki pod "Mieszkiem" i można od Pań pielęgniarek wypożyczyć leżaczek.Przy "Mieszku" jest kaplica /ten sam budynek/.W ogóle w tym obiekcie przebywał w czasach młodości nasz Papcio Jan Paweł II !!!
Służę dalszą pomocą.Mam też fotki pokoju oraz Długopola- Piotr
yona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 99
Na forum od: 08 maja 2011 19:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: yona »

Może ktoś ma jeszcze coś do dodania na temat tego sanatorium? Z góry wielkie dzięki! :kwiat:
~~Matvsz~~ a jak tam Twój pobyt?
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: ewasz »

Czekamy a fotek jak nie było tak nie ma - szkoda :roll:
Awatar użytkownika
ariadna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 23 mar 2015 20:46
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: ariadna »

Mam jeszcze pytanie czy jest pralnia lub gdzie można oddać coś do przeprania bo jak nie ma balkonów to nie ma gdzie wysuszyć ;). Zastanawiam się też czy pokoje są duże ?
Pietka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 13 maja 2014 11:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Pietka »

Witam:)
Co do pranka,to samodzielność.Są na piętrach wystawione suszarki lub grzejniczek w łazience.Można też koszulki lub ręczniki suszyć na sznurku na zewnątrz.Nas gonili jak wieszaliśmy coś w oknie lub na parapecie.Pokoiki są większe,ale dwójki.W trójkach ciasnawo.
Bogusias
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 maja 2015 23:45
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Bogusias »

Witaj Pietka.
ZUS "uszczęśliwił" mnie spędzeniem prawie połowy lata w Długopolu " :D ".
Jak na pierwszy wyjazd to jestem z lekka w :shock: -u :), no bo co tu robić w takiej małej miejscowości przez 24 dni lata?.
Jedyne pocieszenie to to, że nie trzeba w tym czasie iść do pracy ;) no i na pewno pożytek z zabiegów.
Twoje wpisy dodały mi trochę otuchy (może nie będzie tak źle :).
Napisz proszę czy można tam wypożyczyć jakiś rowerek.
Pozdrawiam. Bogusia
Bogusias
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 maja 2015 23:45
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mieszko Długopole Zdrój

Post autor: Bogusias »

ariadna, yona, kiedy jedziecie?
ODPOWIEDZ