Busko Zdrój szpital Krystyna

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: Felice »

Trzeba przeczytać dokładnie czym zajmuje się reumatologia i wszystko będzie jasne.Wszelkie zwyrodnienia są w tej grupie i wcale nie trzeba leczyć sie u reumatologa.
Magdaa123
Posty: 1
Na forum od: 15 kwie 2017 21:20
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: Magdaa123 »

Witam,20 kwietnia wybieram się do sanatorium Busko Zdrój Krystyna, niestety nie mam zbyt dobrego połączenia z Kalisza :( jeżeli ktos w tym terminie wybiera sie w to samo miejsce bardzo prosiłabym o kontakt :)
wdzięczna byłabym jeżeli ktos odpowiedział mi telefonicznie bądź tutaj na forum tel. kontaktowy 664-481-454 ;)
ruda74
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 paź 2017 20:28

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: ruda74 »

Dzień dobry, mam turnus w Krystynie od 6 12 2017, może ktoś się tam wybiera z Białegostoku i zechciałby mnie zabrać ze sobą? Mam również pytanie do osób, które już tam były: czy cała baza zabiegowa mieści się w tym samym budynku (chodzi mi głównie o basen), czy we wszystkich pokojach są łazienki i lodówki. Czy zabiegi są rozpisywane na popołudnie i czy są jakieś wykłady obowiązkowe? Czy za inne diety np. bezmleczna jest pobierana dodatkowa opłata (tak wyczytałam w regulaminie ośrodka) i skoro mam skierowanie z NFZ do szpitala uzdrowiskowego to też ponoszę opłatę za pobyt i wyżywienia jak w przypadku sanatorium czy nie? Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam Małgosia
forumowicz

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: forumowicz »

Czołem Ruda.
Też jadę do Krystyny tylko, że już za tydzień, od 16 listopada. Zadałem pytanie o Krystynę też tutaj na forum, ale nikt nie odpowiedział co tam jest, co nowego itp. Może u Ciebie jakiś odzew bedzie na pytania jak tam jest. Co do wyjazdu jeżeli masz zaznaczone szpital uzdrowiskowy to nie ponosisz żadnych opłąt za pobyt, tylko jak zawsze no, za telewizor czy co podobnego. Za pokoj i jedzenie na pewno nie. Też zresztą jade na taki pobyt. Mi zresztą taką informację przysłano od razu ze skierowaniem zatwierdzonym już z NFZ. Jest tam wymienione za co ponosisz koszty, czyli w zasadzie tylko dojazd. Jak będę na miejscu i bedzie jak to Ci coś tam napiszę, żeby rozjaśnić jak tam w końcu jest. Pozdrawiam.
ania9876
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 12 mar 2017 15:32
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: ania9876 »

Nie ma co rozjaśniać,w Busku jest dobrze.
Pozdrawiam i życzę udanej rehabilitacji .Ania
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: andrzej1955 »

Witam,wiele osób obiecywało że napisze opinię o Krystynie-ale po powrocie-nic nie napisali-prawdopodobnie cały czas w remoncie-po remoncie kardiologi,następna powinna być reumatologia-ale nikt nic nie napisał-byłem niedawno w Busku-ale tak krótko że nie zdążyłem tam zajrzeć-samo Busko i kąpiele siarczkowe-chyba nie trzeba reklamy-choć są Ludki którym przeszkadza zapach siarki-ale tam wszyscy tak....waniają ;) ważne jest to że są skuteczne :!: samo położenie bardzo dobre-blisko parku,potupać też jest gdzie-tak że można połączyć przyjemne z pożytecznym-Pozdrawiam,Miłego Pobytu Życzę,Wspaniałego Towarzystwa i oczywiście Udanych Zabiegów w Odbudowie tak Cennego Zdrówka :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: darek »

....wypraszam sobie
Byłem założyłem temat miał ponad 5000 wejść były opisy i co ...
Tak siara daje strasznie każdy obiad ........oddawałem
do pokoju przechodziłem przez bazę zabiegową
Dopiero w ostatnim tygodniu skumałem czaczę i z obiadu wracałem ulica wzdłuż targowiska do pokoju.

Krystyna to obiekt gdzie zależy wielu osobom na modernizacji.
Część pokoi ma już DOBRY standard 3-4 ****
Są w nich łazienki , TV -plazmy , schludne czyste
Ale są i jeszcze pokoje z łazienką na ..korytarzu choć jest ich kilka
Generalnie w 90% pokoje mają STANDARD i trwają jak Wspomniał Andrzej REMONTY
co do odpłatności w skierowaniu Masz wszystko opisane
Baza zabiegowa na dobrym wysokim poziomie
WSZYSTKIE zabiegi możesz zaliczyć nie wychodząc z kompleksu ..choć masaż klasyczny vis a vis basenów
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: andrzej1955 »

.....uderz w stół a.....Darek się ....odezwie-Dzięki Ci Dobry Człowieku za info ;) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: darek »

Bez wzglednie .
Jak sam zapewne pamiętasz TEMAT wyjeżdżam do Krystyny był nieźle okupowany nawet były fotki umieszczane wprawdzie nie obiektu ale odnoszace się do innych walorów Buska

Co do Krystyny

Prawdopodobnie jedno z lepiej zarządanych sanatoriów w Polsce.
Pieniadze nie są przejadane tylko ciagle podnosi się tam STANDARD
Pamiętam ten oddział gdzie mieszkał Sławny Mieczysław i pokój i widziałem w tym roku wyremontowany ..łacznik
Robi wrażenie
To pod względem bazy hotelowej.
Bo baza zabiegowa juz podczas Mojego pobytu była na dobrym poziomie z Bardzo dobrze wykwalifikowaną rzeszą Fizjoterapeutów .
Generalnie obiekt do ,którego nie mozna się doczepić ;)

..prócz tych którzy dziwnie REAGUJA na siarę :P
forumowicz

Re: Busko Zdrój szpital Krystyna

Post autor: forumowicz »

A obiecalem ze cos napisze to pare slow skrobne. Minal tydzien pobytu w Krystynie to cos tam mozna.
Dojechalem na miejsce oczywiscie wczesniej niz godzina 14 i jak zobaczylem na miejscu nie tylko ja. Ale nie byl to zaden problem. Przyjecie w tempie ekspresowym w recepcji. Dobrze dosc opracowany system. Staje sie w kolejce i ok kolei zaczynajac od pierwszego okienka zalatwia sie co trzeba. Czyli po prostu przesuwanie dalej po zalatwieniu jednej rzeczy. Od okienka ze tak powiem zalatwia sie oo kolei pozostawienie dokumentu od skierwania, oplacenie oolacenie telewizora itp, otrzymanie kartki informacyjnej gdzie oo kolei wpisywana jest reszta, czyli godziny posilkow, numer pokoju pielegniarki i lekarza, numer pokoju. Przy przydziale pokoi to powiem ze nie wiem jak bylo kiedys], ale tu juz byla przygotowana rozpiska z przysdzielonymi juz pokojami dla konkrwtnych osob, tak wiec nie wiem czy wybierac samemu mozna. Co do zabiegow to nie bede sie powtarzal poprzednikow, powiem ze uwag nie mam, a co do tych jakie moga byc to i z doktorem idzie sie dogadac. Pokoj mi se trafil oczywiscie w starej czesci czyli laczniku pomiedzy nowszymi budynkami. Ale naezekac co nie ma, lekko podstarzaly wystroj, ale lazienka jest, telewizor jest, czajnik jest. Chyba zreszta juz nie ma pokoi bez lazienek. Popoludnia jak ktos imorezowy to prosze bardzo miejsc do zabawy jest sporo. I to by bylo chyba na tyle, bo co tu wiecej oisac. Ale jakby co to na pytania odpowiem w miare mozliwosci. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ