Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bożena1961
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 cze 2012 18:30

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Bożena1961 »

Witaj :) No to rzeczywiscie z tą radoscią na makaron chyba było przedwczesnie... :lol: Makaron z serem???Fuj :cry: :roll: ;) .Myslałam,że to bardziej tak jak w knajpach meksykanskich czy chińskich,wiesz,z kurczaczkiem,wołowinką... :D Ale fajnie,że napisałas gdzie i jak przyjemnie można spędzać tam czas.Wielkie Ci dzięki za to :D Tylko dalej nie wiem,czy jest tam jakas biblioteka,bo jak na razie naszykowałam sobie tyle książek na wszelki wypadek gdyby jej nie było,że nie będę mieć miejsca w torbie na nic więcej :shock: ;) Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam Cię serdecznie :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Tojka »

Bożenko, jeśli zabierzesz kilka książek to w zupełności wystarczy ;)
Polecam oprócz książek zabrać dobre buty.
Bieszczady są tak piękne, że żaden makaron i żaden dyrektor nie powinni Ci zaprzątać głowy.
W Polańczyku byłam w ubiegłym roku (sanat. Dedal). Zebraliśmy grupę "wędrowników" i przeszliśmy okolice wszerz i wzdłuż. Wcale nie trzeba być , Bieszczady to nie Tatry ;)
Wystarczy jeden człek, który umie posługiwać sie mapą i trochę chadzał po górach.
Podczas wędrówek widziałam z bliska to czego nie zobaczyłabym gdzie indziej. Cudne widoki, salamandry :shock: , jelenie, sarny, no i mnostwo "dziwacznych" roslin. Noooo i ten zapach - zapach prawdziwego powietrza ;)
Super wycieczki organizuje biuro podróży "Bieszczady", można sie "podpiąć" pod wycieczkę z innego sanatorium.
Polecam Lwów - jeśli masz paszport, to koniecznie zabierz . Oprócz Lwowa warto jechać na duża pętlę bieszczadzką -
Polecam również knajpkę "zakapior", o 19.00 sa fajne koncerty m.in poezja śpiewana.
No i oczywiscie tak jak edit pisala - woda, woda, woda - zagłówki, rowerki wodne itd.
Hej, Bieszczady, jakie cudne
Gdzie jest taki drugi kraj
Tu zapomnisz chwile trudne
Tu przeżyjesz życia maj.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Tojka »

oj wkradl sie bład w moim poprzednim poście;
po;

Wcale nie trzeba być .... wytrawnym piechurem (tego zabrakło :D )
Bożena1961
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 cze 2012 18:30

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Bożena1961 »

No i proszę,tak jak z początku bałam się tego wyjazdu i nastawiłam się do niego naprawdę sceptycznie,tak teraz,po przeczytaniu ostatnich Waszych wypowiedzi-nie moge się już doczekać wyjazdu... :D A to jeszcze cały tydzień :( Wyczytałam gdzies,że Polańczyk to TYLKO skupisko sanatorium,natomiast po przeciwnej stronie zalewu są domy wczasowe,hotele,itd.słowem wszystko nastawione na turystów.W takim razie czy w Polańczyku(wiem,że to pytanie zabrzmi strasznie głupio,ale naprawdę zaczęłam się nad tym zastanawiać,skoro ededi radziła facetom brać prowiant z domu :cry: )są zwykłe,normalne sklepy :oops: :lol: Dzięki Tojka za informacje,życzę miłego dnia i pozdrawiam :)
Bożena1961
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 cze 2012 18:30

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Bożena1961 »

To pytanie było naprawdę głupie :lol: ,bo przed chwilą poczytałam trochę i dowiedziałam się ,że Polańczyk to nie TYLKO SAME SANATORIA ale i stali mieszkańcy-więc odpowiedż jest prosta :) .Ale mam jeszcze jedno pytanie do kuracjuszy-co grozi w razie ominięcia zabiegów na przykład w wyniku zaspania?(pracuję na same dniówki,których nienawidzę,myslałam,że w sanatorium wreszcie je odespię i po prostu wypocznę :)
kasia72
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 11 cze 2012 11:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: kasia72 »

W Polańczyku są oczywiście sklepy kawiarnie restauracje.Można popłynąć statkiem po solonie i na zapore solinską można nim popłynąć ,przejść się po niej warto bo widoki cudne.Jeśli chodzi o Polańczyk jest tam prom którym można przepłynąc na wyspe.O prom trzeba się popytać bo jest trochę na uboczu.W sanatorium nie byłam tylko na wczasach i moje wrażenia takie że krajobraz piękny ale Polańczyk jak dla mnie nudny.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Tojka »

hm....Polańczyk - nudny ?????????? :shock:
mi czasu brakowalo ;) wciąż sie na kolacje spóźniałam ;)
No tak, może dla osób, które lubią tłok, parasol na parasolu, kocyk na kocyku, tuptanie małymi kroczkami, bo inaczej si e w tłoku nie da - to Polańczyk wieje nudą
Ja bawiłam się świetnie cale 3 tygodnie: zaliczyłam wszystkie możliwe zorganizowane wycieczki, wszelakie ogniska, cowieczorne tance i hulanki, prom, zagłówki, rowerki wodne, spacery, wędrówki, koncerty, opalanka, grę w tenisa ziemnego, siatkówkę, zakupy u "ruskich" ;) , raaaaany mogłabym opowiadać i opowiadać.
Polanczyk to typowa miejscowość wczasowa, są więc sklepy i restauracje i bary i oberże (polecam w "zakapiorze" zupa-[pupa] :D ), w kazdym sanatorium wieczorne "balety", a w "Plonie" (niedaleko amer-polu) karaoke :D .
Polanczyk to nie Kołobrzeg :D i nie Krupówki w Zakopanym :D , ale wystarczą dobre chęci i parę zgranych osób i ............... :roll:
Bozenko jestem z Twojego rocznika - masz jak w banku, że bawić się bedziesz swietnie - noooooo chyba, że lubisz TV i kanapę ;)

Bozenko jesli zaspisz na jakiś zabieg to Twoja strata :!:
krynia50
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 14 maja 2012 10:38

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: krynia50 »

Dziekuje bardzo za tyle informacji,już się cieszę z jutrzejszego wyjazdu.Wiem że będę miała co robić bo uwielbiam spacery, cisze a z tego co piszecie to tam tak jest.Tymbardziej ze piszą to osoby z mojego rocznika.Bożenko do zobaczenia na miejscu :)
Bożena1961
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 01 cze 2012 18:30

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: Bożena1961 »

Bardzo wam ,dziewczyny-Kasiu,Tojko i Kryniu- dziękuję za wyczerpujące i pomocne informacje.Na pewno nie będę się nudzić-bo choć lubię tv i kanapę(na które nie za bardzo mam czas w domu)to to wszystko,o czym jeszcze pisałyscie,po prostu uwielbiam :D Dzis już wyjeżdżam,więc Kryniu być może się jakos zgadamy,że Ty to Ty a ja to ja :lol: ,bo widziec się napewno będziemy ;) ,w takim razie do zobaczenia na miejscu,pa :)
forumowicz

Re: Polańczyk Amer-Pol sanatorium

Post autor: forumowicz »

Witam, jadę do Amer-Pol-u 18.07.2013 r. Jeśli ktoś jedzie w tym czasie niech da znać na forum (zwłaszcza jeśli kocha piesze wędrówki - może zbierzemy ekipę). Byłoby miło poznać wcześniej parę osób. ;)
ODPOWIEDZ