Krynica Zdrój Continental

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: dorotka65 »

Jeżeli chodzi o pokoje to byłam tylko w kilku na 2 piętrze ich standard pozostawia trochę do życzenia(myślę że jeszcze nie wszystkie są po remoncie),a gdzie jest najciszej to trudno powiedzieć ,chyba zależ od towarzystwa na turnusie.
2 o jaką kasetkę w pokoju chodzi?
3 proponuję wziąć pokój na 2 piętrze,windy są oblegane no i zdarzały się awarie.Ja pokój miałam przydzielony po przyjeżdzie,warto być rano
4 gimnastyka w basenie jest w ramach zabiegów przeciętnie po 10 w turnusie,ale można wykupić karnet i chodzić sobie prywatnie.
Jak masz jeszcze jakieś pytania to w miarę mojej wiedzy odpowiem.Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
KrystynaTeresa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 kwie 2018 22:14
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: KrystynaTeresa »

Bardzo dziękuję za info. - Kasetka, to metalowa skrzyneczka zamykana na kluczyk i przytwierdzona do szafki/szafy - na osobiste rzeczy takie jak dowód osobisty karta do banku czy inne - chronione- dane osobowe. /Wiele lat temu spotkałam się z tym, że do pokoi trafiali włamywacze i dobierali się do walizki zamkniętej na kłódkę. Nie chodzi tylko o jakieś pieniądze ale ewentualnie o adres zamieszkania i odcisk klucza do domu. A niektóre sędziwe kuracjuszki mieszkają również samotnie - a złodziejaszki grasują/. - Rozumiem, że takiej kasetki w pokoju jednak nie było!
Mam jeszcze pytanko czy lekarz/lekarka są otwarci na sugestie kuracjusza: jakie zabiegi chciałabym dostać? - czy nic z tych rzeczy i bezdyskusyjnie zapisują to, co chcą ? - Pozdrawiam serdecznie
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: dorotka65 »

Jest kilku lekarzy,ale raczej nie ma problemów z przypisywaniem zabiegów.
Tak myślałam ,że chodzi o taką kasetkę,ale ja w sanatorium się nie spotkałam.W hotelach tak.
Pozdrawiam i miłego pobytu życzę.
KrystynaTeresa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 kwie 2018 22:14
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: KrystynaTeresa »

DZIĘKUJĘ
/a kasetki są m.in. w Wojskowym XX - w Krynicy dlatego sądziłam, że to norma/
POZDRAWIAM SERDECZNIE
pysiunia22
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 18 lut 2016 15:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: pysiunia22 »

KrystynaTeresa pisze: 28 kwie 2018 17:18 DZIĘKUJĘ
/a kasetki są m.in. w Wojskowym XX - w Krynicy dlatego sądziłam, że to norma/
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Tak są kasetki w Wojskowym obecnie teraz przebywam na turnusie :)
Awatar użytkownika
trop333
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 18 paź 2015 11:41
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: trop333 »

Witam, jestem obecnie w Continentalu i powiedziałam lekarzowi, że uwielbiam basen i ćwiczenia w wodzie. basen mam codziennie.
Czy wybierasz się tutaj? Ja jestem na 7 pietrze i cieszę się z tego bo widoki są nieziemskie. :P :P
pysiunia22
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 18 lut 2016 15:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: pysiunia22 »

trop333 pisze: 02 maja 2018 06:10 Witam, jestem obecnie w Continentalu i powiedziałam lekarzowi, że uwielbiam basen i ćwiczenia w wodzie. basen mam codziennie.
Czy wybierasz się tutaj? Ja jestem na 7 pietrze i cieszę się z tego bo widoki są nieziemskie. :P :P
Ja też mam basen co drugi dzień ;) i też mieszkam na 7 piętrze też super mam widoki :roll: nie byłam w Continentalu :?:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: Bietka »

Znaczy poprawiło się ja uwielbiam basen ale miałam aż 3x w turnusie bo miejsc zabrakło, zabrakło tez na laser i ultradźwięki. Pokoje ciągle remontują tzn trwa to ok. 13 lat. Pokój miałam po remoncie ale widziałam te pamiętające lata 60-te.Było za to łóżko wodne i kąpiel solankowa, ale czy po to przyjechałam po 2 latach czekania do sanatorium. Było to w roku 2014-tym.
Pozdrawiam
KrystynaTeresa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 23 kwie 2018 22:14
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: KrystynaTeresa »

trop333 pisze: 02 maja 2018 06:10 Witam, jestem obecnie w Continentalu i powiedziałam lekarzowi, że uwielbiam basen i ćwiczenia w wodzie. basen mam codziennie.
Czy wybierasz się tutaj? Ja jestem na 7 pietrze i cieszę się z tego bo widoki są nieziemskie. :P :P
WITAM
Czy nadal trwają remonty - i ewentualnie które piętro jeszcze nie remontowane. Ja wolałabym II p. by nie korzystać z windy -ale czy przychylą się do mojej prośby? Ponadto proszę o info /jeżeli to z NFZ / ile jest zaplanowanych zabiegów - w tym ile karnetów na wodę? /1 karnet=1 rodzaj zabiegów/. Przypuszczam, że jak basen dali co dzień, to już innej gimnastyki Nie? /jak nazwisko lekarza, bo i ja bym poprosiła o taki basen? /- No i jak się podoba muzyka w kawiarni na dole ?
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
trop333
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 18 paź 2015 11:41
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój Continental

Post autor: trop333 »

Witam, wczoraj zakończyłam turnus, wróciłam zachwycona. Remonty nadal trwają, podczas naszego turnusu malowali stołówkę, która była normalnie eksploatowana.Byłam u doktora Leśnika - poprosiłam o basen codziennie ( nie chciałam gimnastyki bo lżej ćwiczy się w wodzie, a chodzeniem na spacery z kijkami załatwiłam dobra postawę ) Laser co drugi dzień, borowina co drugi dzień, masaż ( Pan Darek - cudowny ) co drugi dzień było tego 54 zabiegi przez cały pobyt. Wodę dostała koleżanka, powiedziała że nie chce wody to zamienił jej na masaż. Lekarz super, słuchał sugestię i robił co mógł.Ja wogóle niczego nie piłam, oprócz wody wystawionej do pobierania z takiego mądrego urządzenia.
Ja byłam na 7 pietrze i było ok, po co 2? od strony Leśnika w pokojach ciemno. Kawiarni już nie ma, trzeba korzystać z lokali gdzie grają, bo w Continentalu cisza nocna )))))))))))) do 23 można chodzić, jak się zgłosi to ludzie wracali i po 23:00. Grupa ludzi cudna, większość ciepła, serdeczna.
nasze studio - 4 osoby do łazienki zgrało się jak w najlepszym zespole. Ja wróciłam z raju i już. Można było ponarzekać na kaszę, na brak zupy mlecznej , czy na warunki. Ale taki się nie narodził żeby każdemu dogodzić. Ja sobie powiedziałam, że będzie dobrze i nic mi nie zepsuje mojego pobytu i tak też było. Zabiegi które miałam zapisane, godziny, osoby wykonujące ( oprócz jednej cholery - młody niesympatyczny gostek ) zabiegi były dla mnie na pięć z plusem.
ODPOWIEDZ