Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
fredi
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 22 wrz 2016 10:56
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: fredi »

Byłam w Arce w 2014 roku. Miałam dwójkę, bo z mężem ;). Niestety widoczny podział na kuracjuszy NFZ z Polski i kuracjuszy z Niemiec. Jadalnia przedzielona parawanami, osobne wejścia dla nas i Niemców. Oni szwedzki stół,nasze posiłki podawane do stolika. Ten parawan to chyba po to abyśmy nie podjadali ichniejszych smakołyków :). Zabiegi: dla nas "aby zbyć" - reszta dla Niemców. Poprosiłam o masaż, Pan doktór stwierdził, że już brakło. Generalnie byłam druga w kolejce do lekarza, bo byłam jedną z pierwszych zameldowanych ;). Ze względu na to, iż Arka to hotel, nie trzeba chodzić spać o 22:00 i nie ma kontroli w pokojach :). W budynku sala kinowa i koncerty muzyczne, więc człowiek się nie nudzi jak pogoda nie dopisuje. Trzeba jechać z optymistycznym nastawieniem.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: sinobrody »

Sylaba pisze:To w słynnej "Arce" kuracjuszy kwaterują w pokojach wieloosobowych? W pokojach 3 i 4 osobowych? A podobno standard tego sanatorium jest wysoki? :shock:
Generalnie we wszystkich sanatoriach kuracjusze z NFZ są kwaterowani w pokojach wieloosobowych.
Jedynki i dwójki są dostępne gdy coś zostanie z komercji lub ktos ma zdolności do negocjacji. :lol:

Dlaczego więc w Arce miało by być inaczej??? :roll:
Tym bardziej, że Arka to nie jest typowe sanatorium, a hotel.
NFZ płaci za kuracjusza jak płaci więc i kuracjusz jest traktowany nieco inaczej niż komercja.
Niektórzy piszą, że pokoje ciasne? No cóż, różnie się trafia niezależnie od standardu.
Ja nie narzekam i chętnie bym pojechał jeszcze raz do Arki.
Miałem pokój 3 osobowy, ale podobnych rozmiarów jak tu już ktoś wcześniej opisał:
Duży salon 25- 30 m kwadratowych i całkiem spora sypialnia dla dwóch osób.
W salonie oprócz 1 spania była ława, fotele, lodówka wbudowana w komodę, a nawet mini sejf.
Nie wiem jakich jeszcze standardów można oczekiwać po skierowaniu z NFZ. :shock:
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: wojtek11 »

Witaj sinobrody byłem w Arce w 2014r to co opisujesz o warunkach mieszkaniowych jest szczerą prawdą dla NFZ są tylko pokoje 2, 3,4 osobowe Ja też chetnie bym pojechał tam jeszcze raz pozdrawiam
Boma9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 paź 2016 08:40
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Boma9 »

Ile przypada zabiegów na dzień na NFZ? Czy można prywatnie sobie dokupić zabiegi i czy musi lekarz zezwolić?
Miło że piszecie o ewentualnych warunkach, zwyczajach . Nastawiam się na to, że będzie ok, tylko ta pogoda w listopadzie nie nastraja pozytywnie
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: hipek »

na 1 dzień zabiegowy czyli od poniedziałku do soboty przypada 3 zabiegi ,na turnus 21 dniowy łącznie 54 zabiegi. Można prywatnie dokupić za zgodą lekarza prowadzące i zazwyczaj nie ma z tym problemu.
Życzę miłego towarzystwa,trafionych zabiegów udanego pobytu.
Pozdrawiam
Hipek
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

sinobrody pisze:
Sylaba pisze:To w słynnej "Arce" kuracjuszy kwaterują w pokojach wieloosobowych? W pokojach 3 i 4 osobowych? A podobno standard tego sanatorium jest wysoki? :shock:
Generalnie we wszystkich sanatoriach kuracjusze z NFZ są kwaterowani w pokojach wieloosobowych.
Jedynki i dwójki są dostępne gdy coś zostanie z komercji lub ktos ma zdolności do negocjacji. :lol:

Dlaczego więc w Arce miało by być inaczej??? :roll:
Tym bardziej, że Arka to nie jest typowe sanatorium, a hotel.
NFZ płaci za kuracjusza jak płaci więc i kuracjusz jest traktowany nieco inaczej niż komercja.
Niektórzy piszą, że pokoje ciasne? No cóż, różnie się trafia niezależnie od standardu.
Ja nie narzekam i chętnie bym pojechał jeszcze raz do Arki.
Miałem pokój 3 osobowy, ale podobnych rozmiarów jak tu już ktoś wcześniej opisał:
Duży salon 25- 30 m kwadratowych i całkiem spora sypialnia dla dwóch osób.
W salonie oprócz 1 spania była ława, fotele, lodówka wbudowana w komodę, a nawet mini sejf.
Nie wiem jakich jeszcze standardów można oczekiwać po skierowaniu z NFZ. :shock:
Witaj "Sylabo"!
Trudno narzekać jeśli miałeś pokój typu studio, toć to luksus.
Gdybyś był w pokoju trzy lub czteroosobowym w dodatku w pokoju ktoś by Ci chrapał jak parowóz,
to z pewnością Twój zachwyt byłby mniejszy.
Zdrówka życzę.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: sinobrody »

Nida 33 pisze:
sinobrody pisze:
Generalnie we wszystkich sanatoriach kuracjusze z NFZ są kwaterowani w pokojach wieloosobowych.
Jedynki i dwójki są dostępne gdy coś zostanie z komercji lub ktos ma zdolności do negocjacji. :lol:

Dlaczego więc w Arce miało by być inaczej??? :roll:
Tym bardziej, że Arka to nie jest typowe sanatorium, a hotel.
NFZ płaci za kuracjusza jak płaci więc i kuracjusz jest traktowany nieco inaczej niż komercja.
Niektórzy piszą, że pokoje ciasne? No cóż, różnie się trafia niezależnie od standardu.
Ja nie narzekam i chętnie bym pojechał jeszcze raz do Arki.
Miałem pokój 3 osobowy, ale podobnych rozmiarów jak tu już ktoś wcześniej opisał:
Duży salon 25- 30 m kwadratowych i całkiem spora sypialnia dla dwóch osób.
W salonie oprócz 1 spania była ława, fotele, lodówka wbudowana w komodę, a nawet mini sejf.
Nie wiem jakich jeszcze standardów można oczekiwać po skierowaniu z NFZ. :shock:
Witaj "Sylabo"!
Trudno narzekać jeśli miałeś pokój typu studio, toć to luksus.
Gdybyś był w pokoju trzy lub czteroosobowym w dodatku w pokoju ktoś by Ci chrapał jak parowóz,
to z pewnością Twój zachwyt byłby mniejszy.
Zdrówka życzę.
Skoro zacytowałeś również mój post to króciutko się odniosę do tego co piszesz.
Trudno mi się odnosić do czegoś czego nie doświadczyłem.
Opisałem własne wrażenia z pobytu w Arce.
Tak się składa, że współlokator z którym nocowałem w sypialnie (trzeci spał w salonie)
Wprawdzie nie chrapał, ale złapał okropną infekcję i charczał przez cały tydzień niemiłosiernie.
No i co? Takie są uroki korzystania z dobrodziejstw NFZ na turnusach sanatoryjnych.
Jeden chrapie, inny jest smakoszem w nadmiarze pewnych płynów i tak to bywa.
Takie przypadki mogą cię spotkać w każdym sanatorium więc wolę gdy to jest w takim sanatorium jak Arka
niż w jakimś zapomnianym przez Boga miejscu.
Boma9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 paź 2016 08:40
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Boma9 »

Byłam w sanatorium Arka w listopadzie 2016r. Uważam że jest to najlepsze z sanatoriów w jakim byłam. Trzeba rano wczesniej przyjechać, aby dostać ładny pokój. Ja miałam studio 3-osobowe (salon, sypialnia, łazienka) . Bardzo dużo jest rozrywek jako że to hotel i zapewnia swoim gościom różne koncerty, kino, dansingi. W żadnym innym sanatorium tego nie było. Lekarze są bardzo mili, nie robią trudności z otrzymaniem zabiegu jakiego się chce (poza masażami klasycznymi). Lokalizacja hotelu tuz przy morzu gwarantuje zdrowy codzienny spacer brzegiem morza. Zima nad morzem tez może być piękna.
sinobrody
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 327
Na forum od: 21 lut 2014 21:19
Staż sanatoryjny: 28

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: sinobrody »

Ale malkontenci zawsze się znajdą.
A to moloch i można się zgubić, a to do miasta daleko, a to komercja ma szwedzki stół a my nie itd.
Jakoś ci malkontenci nie zauważają, że w Arce nikt nikogo nie zagania do pokoju o 22 jak zazwyczaj jes w innych sanatoriach,
posiłki są z kuchni, a nie jakiś catering, codziennie można potańczyć i to za darmo i
wiele innych atrakcji.
Jedyny mankament, który ja zauważyłem to taki,
że z zakwaterowaniem jest spory bałagan i nic nie pomoże wcześniejszy przyjazd.
Tak było w moim przypadku. Byłem w Arce już o godz, 7, a mimo to z zakwaterowaniem wszyscy
musieli czekać do godz. 10. No i o godz. 10 tłum kuracjuszy pod recepcją, w pierwszym rzędzie kwaterowane są
małżeństwa, a następnie reszta towarzystwa.
Przecież można przydzielać pokoje sukcesywnie z zaznaczeniem, że zakwaterowanie nastąpi po godz. 10.
Nie było by tego całego bałaganu i niepotrzebnych nerwów.
Możliwe, że coś się w tym temacie zmieniło skoro piszesz, że ważny jest wcześniejszy przyjazd.
W moim przypadku nie miało to żadnego znaczenia.
Pozdrawiam :)
Lech1954
Posty: 1
Na forum od: 25 sie 2017 15:35
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Lech1954 »

Mam pytanie. Tak zachwalane na stronie jest Arka Medical Spa Kołobrzeg. Jak rozumiem jest to część Sanatorium ARKA- MEGA Spółka Akcyjna. Ta część mieści się przy ulicy Sułkowskiego nazywa się ARKA i ma swoją stronę WWW. Jak się dowiedziałem dzwoniąc do firmy jest jeszcze druga część o nazwie MEGA przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Na temat tej części nikt nic nie pisze, nie ma też strony internetowej. Czy ktoś z Państwa zna część sanatorium przy ulicy Kościuszki?
ODPOWIEDZ