Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: emi13214 »

Jestem mniej więcej na półmetku pobytu w Arce i grzechem było by narzekać tutaj na cokolwiek. Jedzenie bardzo dobre smakowo, a ilościowo też nieźle. Jak zabraknie chleba, można podejść do obsługi i doniosa. W każdą niedzielę do obiadu jest podawane ciasto, a w "tłusty czwartek" był pączek. Surówek jest chyba wystarczająca ilość. Tyle o jedzeniu. Zabiegi są dobierane do danego schorzenia, a po kilku dniach jest ponowna kontrola u lekarza i można poprosić o zamianę, jeśli cos nie odpowiada. Godziny faktyczne bardzo rozbieżne, bo zaczynam o 7.20, a kończę o 17.10 ( co drugi dzień), ale w końcu po te zabiegi tutaj przyjechałam. Byłam na turnusie prywatnym w Arce w 2011 roku i sposób traktowania kuracjuszy i "komercji" niczym się nie różni. Miałam wówczas tylko wejście do wszystkich pomieszczeń ( basen, sauna, solarium) za free, ale turnus 7 dniowy kosztował mnie 2.300,00 złotych. Jest róznica?
Więc nie narzekam, a cieszę się z tego pobytu 21 dniowego i życzę wszystkim aby mieli szczęście tu trafić.
PS. Małe przegięcie jest z ceną za parking ( 270,0 za pobyt), ale można zostawić auto na pobliskim parkingu, przy ulicy dojazdowej ( moje tam stoi).
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Emi i tak trzymaj ,odpoczywaj ,baw sie dobrze i koniecznie idz na koncert Sergieja ,jak jeszcze gra ,cudny :) :)
Pozdrwiam :)
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: emi13214 »

A na czym gra Sergiej? Jakoś nie mogę w planie imprez się go doszukać.
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Sergiej skrzypce ,Jego córka śpiewa i gra tez na skrzypcach,/Anastazja/ żona tez gra ,to jest zespół ,super .Koncerty w sali kinowej.Emi zaliczyłas juz koncert ,saksofonowy ,akordeonowy ,wiolonczelistki? Na holu 1 pietra?
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

a ja bym tam nie chciał jechać.duży moloch Hotel ,owszem na chwile można zaglądnąć,jak widać każdy człek jest inny
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: emi13214 »

Tak byłam na tych koncertach, dzisiaj nawet są dwa, o 16.00 akordeon, a o 20.00 saksofon. Wnioskuję, że Segieja już tutaj nie ma bo dotąd były dwa koncerty w kinie, ale były to miejscowe zespoły ludowe. Do 16.02 jest podany rozkład imprez i niestety Segieja nie ma, a szkoda.....
Jeśli chodzi o wypowiedź MAXa, to uważam, że każdy widzi to inaczej, mnie się wydaje, że w porze zimowej tutaj jest super, bo się nikt nie nudzi ( kino - 3 filmy dziennie, koncerty, karaoke, dancingi itp, czas jest świetnie zorganizowany, a jeszcze spacery?! Super!!!!!
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

najwazniejsze że sie dobrtze bawisz! pozdrawiam
Boma9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 paź 2016 08:40
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Boma9 »

Jadę do tego sanatorium 08-11-2016r. Proszę mi powiedzieć jakie są pokoje na kuracjuszy na NFZ? Czy są jedynki?
Czy jest dostępne żelazko i czajnik , czy lepiej wziąć ze sobą?
O której mniej więcej godzinie ostatniego dnia dostaje się wypis (muszę zaplanować sobie powrót)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Bietka »

Arka - klimat hotelowy a nie sanatoryjny, integracja utrudniona, znamy tylko osoby z pokoju i stolika ze stołówki, reszta miesza się w 2 tysięcznym tłumie. Cos za coś.
Bietka :kwiat:
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

Byłem w ośrodku Arka we wrześniu 2016r. Były w tym czasie 2 kontrole z NFZ, ponieważ były prawdopodobnie skargi kuracjuszy. Według nieoficjalnych wiadomości, nie został podpisany przez to kontrakt z NFZ na 2017r.
Okolica piękna. Arka przereklamowana. Spacer nad morzem cudowny. Arka to wielki moloch na ponad tysiąc osób, z tego 480 to kuracjusze NFZ, 80 to kuracjusze niemieckiego funduszu, którzy mają standard pobytu o niebo lepszy od Polaków.
W Arce małżeństwa mają ładne pokoje, natomiast single lokowani są w pokojach wieloosobowych na parterze budynku.
Atrakcje kulturalne są niezłe. Jedzenie - takie sobie...
-Za dodatkowe 630 zł. można mieć szwedzki stół. Z basenów i siłowni można korzystać za dodatkową opłatą.
:roll:
ODPOWIEDZ