Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

Boma9 pisze:Jadę do tego sanatorium 08-11-2016r. Proszę mi powiedzieć jakie są pokoje na kuracjuszy na NFZ? Czy są jedynki?
Czy jest dostępne żelazko i czajnik , czy lepiej wziąć ze sobą?
O której mniej więcej godzinie ostatniego dnia dostaje się wypis (muszę zaplanować sobie powrót)
Witam!
Czajnik jest dostępny za dodatkową opłatą 30 zł.
Żelazko można wypożyczyć.
Wypis jest w dniu wyjazdu. Można go dostać nawet o 6 rano.
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

Boma9 pisze:Jadę do tego sanatorium 08-11-2016r. Proszę mi powiedzieć jakie są pokoje na kuracjuszy na NFZ? Czy są jedynki?
Czy jest dostępne żelazko i czajnik , czy lepiej wziąć ze sobą?
O której mniej więcej godzinie ostatniego dnia dostaje się wypis (muszę zaplanować sobie powrót)
Witam!
W Arce obowiązuje procedura, że wszystkich zainteresowanych umieszcza się na „liście życzeń”, a o przydzieleniu danego rodzaju pokoju decyduje kolejność zgłoszeń.Najlepiej starając się o jedynkę trzeba dzwonić dwa miesiące wcześniej. Realizując umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na każdy turnus przygotowuje się określoną liczbę pokoi 1-osobowych, 2-osobowych i wieloosobowych. Listę z nazwiskami skierowanych osób z NFZ-u otrzymują na ok. 5 dni przed turnusem i wtedy są przydzielane pokoje.
Informację o konkretnym przydziale rodzaju pokoju można uzyskać 5 dni przed przyjazdem dzwoniąc pod numer telefonu 94 353 2100.
Turnusy w Arce zmieniają się co tydzień, w każdy wtorek.Wszystkie pokoje dwuosobowe przydzielane są małżeństwom.Są to ładne pokoje, natomiast single lokowani są najczęściej w ciasnych pokojach wieloosobowych na parterze budynku.
Jedynek na każdym turnusie jest kilka, lecz dostać jedynkę jest niezwykle trudno!
:roll:
Boma9
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 06 paź 2016 08:40
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Boma9 »

Nida dzięki za odpowiedź. Z twojego postu widać, że faktycznie Arka jest trochę przereklamowana. Czytałam posty z 2011r , gdzie kuracjusze z NFZ mieli pokoje na wysokich piętrach skąd jest ładny widok. Napisz mi ile osobowe są pokoje, czy ich standard jest w miarę ok. Zazdroszczę ci wyjazdu we wrzesniu, ja tak bardzo chciałam jechać w ten okres, niestety wypadło na listopad. Czy wypisy dostaje się rano ostatniego dnia, czy w dzień poprzedzający? Chce sobie zakupić bilet kolejowy powrotny i nie wiem o której będę mogła opuścić hotel.
Ilona58
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 13 lut 2015 15:41
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Ilona58 »

witam,

miałam to szczęście być kuracjuszką w Arka Medical Spa na przełomie luty/ marzec 2013 .Dostałam pokój 2 osobowy. Potwierdzam, jedynki są nieatrakcyjne, bez balkonów. Znajoma która, usilnie domagała się jedynki, kiedy ją otrzymała to była b.zawiedziona
:kwiat:
zuza
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 132
Na forum od: 28 gru 2010 14:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: zuza »

Witaj Ilona 58 . Byłam w Arce w styczniu 2015 miałam pokój 3 osobowy na 7 p. składał się on z 2 pokoi salon dość duży i niewielka sypialnia 2 os. w salonie spała 1 os a ja z koleżanką w sypialni . Mąż był miesiąc po moim pobycie pojechał dzień wcześniej i poprosił o taki pokój i spał w salonie sam, lecz jego pokój był na 1 p. Byliśmy bardzo zadowoleni.
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

Boma9 pisze:Nida dzięki za odpowiedź. Z twojego postu widać, że faktycznie Arka jest trochę przereklamowana. Czytałam posty z 2011r , gdzie kuracjusze z NFZ mieli pokoje na wysokich piętrach skąd jest ładny widok. Napisz mi ile osobowe są pokoje, czy ich standard jest w miarę ok. Zazdroszczę ci wyjazdu we wrzesniu, ja tak bardzo chciałam jechać w ten okres, niestety wypadło na listopad. Czy wypisy dostaje się rano ostatniego dnia, czy w dzień poprzedzający? Chce sobie zakupić bilet kolejowy powrotny i nie wiem o której będę mogła opuścić hotel.
Witam!
Małżeństwa miały pokoje dwuosobowe na wysokich piętrach skąd jest ładny widok.Pokoje o dobrym standarcie.
Ja miałem pokój trzyosobowy na drugim piętrze, niestety słońce świeciło w nim tylko przez godzinę o zachodzie, przez to cały czas starałem się być nad morzem.
Znajoma od stołu z posiłkami miała czwórkę na parterze. Zarówno mój pokój jak też tamten były bez balkonu. Standard dobry, ale trochę ciasne.
Trzeba się tylko modlić, żeby nikt nie chrapał, jak było w moim pokoju!
Wypisy dostaje się tylko rano ostatniego dnia!
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

zuza pisze:Witaj Ilona 58 . Byłam w Arce w styczniu 2015 miałam pokój 3 osobowy na 7 p. składał się on z 2 pokoi salon dość duży i niewielka sypialnia 2 os. w salonie spała 1 os a ja z koleżanką w sypialni . Mąż był miesiąc po moim pobycie pojechał dzień wcześniej i poprosił o taki pokój i spał w salonie sam, lecz jego pokój był na 1 p. Byliśmy bardzo zadowoleni.
Pani Zuzo!
Zazdroszczę Pani udanego pobytu, bo w moim przypadku pobyt w Arce to był koszmar!
Mieszkałem w ciasnym pokoju trzyosobowym, gdzie współlokator mocno chrapał.
Kiedy poszedłem do pielęgniarek żeby mi jakoś pomogły, bo współlokator chrapie,
to usłyszałem, że jeśli mi się nie podoba to mogę jechać do domu.
Pani doktor natomiast kazała mi iść do apteki i kupić sobie zatyczki do uszu i ziołowe środki nasenne.
Na dodatkową prośbę o przepisanie mi płatnego masażu klasycznego kręgosłupa usłyszałem: kto tu jest lekarzem ja, czy ona!
:roll:
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

To w słynnej "Arce" kuracjuszy kwaterują w pokojach wieloosobowych? W pokojach 3 i 4 osobowych? A podobno standard tego sanatorium jest wysoki? :shock:
Nida 33
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 paź 2016 23:38
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: Nida 33 »

Sylaba pisze:To w słynnej "Arce" kuracjuszy kwaterują w pokojach wieloosobowych? W pokojach 3 i 4 osobowych? A podobno standard tego sanatorium jest wysoki? :shock:

Droga Sylabo!

W Arce dla kuracjuszy NFZ dostępne są pokoje jedno, dwu i wieloosobowe.
Jedynki praktycznie są nieosiągalne bez większyh zachodów. Dwójki są dla małżeństw
a single lokowani są w ciasnych pokojach wieloosobowych, najczęściej na parterze budynku, bez balkonów.
Czasami uda się otrzymać miejsce w pokoju typu studio, gdzie łazienka jest wspólna dla kilku osób,
ale ma się za to pokój jedno lub dwuosobowy.Ja niestety mimo wielu starań i pisania o jedynkę do samego prezesa Arki dwa miesiące wcześniej,
dostałem pokój trzyosobowy, z którego byłem mocno niezadowolony.
W przypadku wcześniejszej rezygnacji z kuracji,co się może czasami zdarzyć z różnych powodów,np. losowych,
za każdy dzień wyjazdu wcześniej należy zapłacić dodatkowo sto zł.
W Arce można otrzymać czajnik za dodatkowe 30 zł. Można mieć także "szwedzki stół" za dodatkowe 630 zł.
Można także korzystać z siłowni oraz basenu zewnętrznego i wewnętrznego za dodatkową opłatą.
Dla ponad tysiąca kuracjuszy, na pierwszym piętrze budynku jest za to podświetlany szklany parkiet do tańca o wymiarach 4 na cztery,
gdzie gra muzyka do tańca od godz. 20.00 do 23.00. Czasami dłużej.
:roll:
forumowicz

Re: Arka Medical Spa -Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Widać, że na każdym kroku obowiązują jakieś dopłaty i opłaty (wcale nie niskie).

Jeśli chodzi o małżeństwa, to jest zrozumiałym, iż mają pierwszeństwo w przydziale pokojów dwuosobowych. Pozostali kuracjusze? Cóż, NFZ ma nadal węże w kieszeni.
ODPOWIEDZ