Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

Lekarz
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 19 lis 2016 10:56

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Lekarz »

Uczciwość.
Najważniejsza jest uczciwość w traktowaniu gości.
Uczciwe zakwaterowanie, zabiegi, wyżywienie, opieka medyczna i wszystko co trzeba.
8-)
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: smuga »

Wszystkie te cechy są bardzo ważne i jeszcze należy dodać że bez barier architektonicznych . Niby są wymogi a jednak są jeszcze ośrodki nie w pełni dostępne dla osób na wózkach.
Marika60
Posty: 1
Na forum od: 06 lis 2017 11:00
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Marika60 »

Mi bardzo podobało się w sanatorium w Świeradów Zdrój, które mieści się na Zdrojowej 2. Spędziłam miło czas i zabiegi, które miałam pozwoliły mi na powrót w jakiś stopniu do normalności bo od bardzo dawna mam problem ze stawami na tle reumatoidalnym.W sanatorium korzystałam z zabiegów takich jak kąpiele borowinowe, masaże, kąpiele perełkowe.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: jan19557 »

Dobrą cechą powinno być nie przyjmowanie tych porządnickich bo psują atmosferę wśród kuracjuszy.
Shima
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 16 paź 2017 15:16
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Shima »

Oj oj porzadnickich - to jak to rozumieć??
bo się przerazilam - ech może to nie mnie masz na myśli,,, staram się nic nie psuć, a prawda taka że towarzysko udzielam sie minimalnie.
Shima
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: kuty »

jan19557 pisze: 06 lis 2017 13:52 Dobrą cechą powinno być nie przyjmowanie tych porządnickich bo psują atmosferę wśród kuracjuszy.
jan19557......podobnie jak Shima nie rozumiem tego stwierdzenia.....????? :? :? :?

wyjaśnij...!!!
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: jan19557 »

Miałem na myśli takich którym nic i nikt nie nie pasuje, na wszystko narzekają i ciężko im dogodzić. Aby NFZ czy ZUS wysyłał ich na darmowe lub prawie darmowe leczenie na Bahamy. Nie mam tu konkretnych osób na myśli. Tylko tak ogólnie stwierdzam i dodaje, że są to tylko moje spostrzeżenia. Może ze mną jest coś nie tak ale to mogą ocenić inni. Mnie też niektóre sprawy nie podobają się w sanatoriach ale przymykam na to oko integrując się z innymi kuracjuszami. Pozdrawiam wszystkich od :serce: :kwiat:
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Petrosj »

Wedlug mnie inne cechy powinien posiadac obiekt sanatoryjny w okresie letnim i zimowym. W okresie letnim łatwiej zorganizowac wolny czas po zabiegach niz w zime. Wczesniejsza pora nocna i brak rozrywek, wiekszy udzial tzw. nudy prowokuje kuracjuszy do niestandardowych często niedozwolonych zachowań. No bo co robic przez 3 tygodnie wieczorami, gdy nie ma z reguly czym sie zająć.
Mariusz64
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 03 sty 2018 21:46
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Mariusz64 »

Atmosfera i dobre jedzonko
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Optymista »

Petrosj pisze: 29 gru 2017 19:49 Wedlug mnie inne cechy powinien posiadac obiekt sanatoryjny w okresie letnim i zimowym. W okresie letnim łatwiej zorganizowac wolny czas po zabiegach niz w zime. Wczesniejsza pora nocna i brak rozrywek, wiekszy udzial tzw. nudy prowokuje kuracjuszy do niestandardowych często niedozwolonych zachowań. No bo co robic przez 3 tygodnie wieczorami, gdy nie ma z reguly czym sie zająć.

Nie zgodzę się z Tobą . To czy ktoś się nudzi czy nie nie zależy od obiektu tylko od człowieka . Fakt że odpowiedzni obiekt , wyposazenie czy okolica podnoszą ilość mozliwości spędzania wolnego czasu - ale brak tych możliwości nie decyduje o tym że człowiek się nudzi . Jast tak że niektórzy nie nudzą się w ogóle niezależnie od okoliczności , a inni mimo wielu mozliwości zawsze będą narzekać
ODPOWIEDZ