Dobre sanatorium - cechy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.

Najważniejsze cechy dobrego sanatorium

Szeroka baza zabiegowa na miejscu
415
12%
Nowoczesny sprzęt
339
10%
Dobrzy rehabilitanci
399
11%
Dostęp do lekarza
231
6%
Standard zakwaterowania
390
11%
Dobre wyżywienie
328
9%
Dostęp do TV
88
2%
Dostęp do internetu
211
6%
Walory okolicy
329
9%
Dobra komunikacja
127
4%
Bliskość sklepów
76
2%
Bliskość bankomatu
52
1%
Bliskość apteki
32
1%
Zorganizowane wycieczki
150
4%
Kawiarnia/restauracja na miejscu
195
5%
Parking dla kuracjuszy
198
6%
 
Liczba głosów: 3560

Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ulanie »

Dla mnie dobre sanatorium to takie, które położone jest w odpowiednim klimacie i z odpowiednimi walorami przyrodniczymi, a więc takie, które ma bazę zabiegową na wysokim poziomie, zaopatrzona w solidny sprzęt, odpowiednia opieka medyczna, to również takie, które spełnia warunki mieszkaniowe wyposażone w węzeł sanitarny( wspólne łazienki na korytarzu, to żenada - takie są na polach biwakowych) a także w tv i internet, ja mogę się obyć bez tych urządzeń, ale są ludzie, którzy potrzebują korzystać z internetu lub oglądać ulubione programy, natomiast zupełnie nie kojarzy mi się dobre sanatorium z wycieczkami, to nie jest forma leczenia, dlatego też nie leży w gestii uzdrowiska zapewnienia kuracjuszom zwiedzania Polski i nie tylko, bo są ludzie którzy ze względów zdrowotnych nie mogą skorzystać z takiej formy spędzania czasu- bo nie leczenia, a organizatorów takich atrakcji jest pełno wszędzie i w tych dobrych i w tych gorszych sanatoriach także,...
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

ulamie,
Oczywiście, że łazienki wspólne dla kilu pokojów to jest żenada :(
Co do wycieczek, jeszcze nie spotkałem się z wycieczką autokarem dostatecznie przystosowanym np. dla osób poruszających się na wózkach, z autokarem posiadającym platformę dla wózków. Szkoda mówić :(
Awatar użytkownika
ariadna
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 23 mar 2015 20:46
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: ariadna »

Dla mnie dobre sanatorium to dobra baza zabiegowa dostosowana do schorzenia i warunki do wypoczynku. Niestety jadąc na schorzenie narządu ruchu nadal można spotkać uzdrowiska bez basenu do pływania lub niewygodne tapczany do spania- po których dolegliwości się nasilają ;) Co do warunków klimatycznych też bywa różnie. Budynek sanatorium przy ruchliwej drodze ze spalinami po samochodach to też żadna przyjemność.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: Suzen »

Ariadna,zgadza się.
Umiejscowienie budynku sanatorium w zacisznej,spokojnej dzielnicy wpływa na duży komfort rehabilitacji i wypoczynku.
forumowicz

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: forumowicz »

Może już było, ale wyraźnie powiem - wszystkie zabiegi powinny być na miejscu :!:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: andrzej1955 »

Witam :) Reasumując wszystkie wypowiedzi,o wszystkich warunkach i uwarunkowaniach,używając skali od 1 do 10,jeżeli średnia wypadnie 5 to już jest pozytywny wynik :?: Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: danusia57 »

Witajcie,dla mnie dobre sanatorium,to zabiegi na miejscu,profesjonalny lekarz i dostęp do niego,funkcjonalne pokoje i łazienki,internet w pokojach,dobra komunikacja,bliskość bankomatów i przedewszystkim mili i sympatyczni kuracjusze :kwiat: pozdrawiam
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: klaraklara »

Suzen pisze:Moim zdaniem dobre sanatorium to takie, które umożliwia kuracjuszom uczestniczenie w wolnym czasie w atrakcyjnych wycieczkach organizowanych
przez Biura Podróży .
może i tak być, ale to jest właśnie sanatorium, a nie wyjazd na wakacje :)
genju2
Posty: 1
Na forum od: 25 lip 2015 14:25
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Dobre sanatorium - cechy

Post autor: genju2 »

Kolega powyżej ma rację warto a nawet trzeba odróżniać te 2 rzeczy : )
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

cechy sanatorium do oceny

Post autor: jacky6 »

Ponieważ Admin zamknął plebiscyt za rok 2014 i nie ma możliwości się tam wypowiedzieć - korzystam z możliwie bliskiego tematycznie wątku i zgłaszam jedno zastrzeżenie do kategorii ko...
Nie wiem kto zgłosił Sielankę w Lądku - bo to jest kolosalny błąd, jako że rzeczona Sielanka nie jest sanatorium ale lokalem rozrywkowym - nie jestem pewien w jakim zakresie aktualnie udostępnia jedynie miejsca noclegowe.
Dopiero teraz to wychwyciłem.
Sorry - taki mamy klimat...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
ODPOWIEDZ