Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruchu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: sabe50 »

Gorzała i fajki - Biedronka do 21, póżniej Statoil
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6435
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Martinka »

nurek pisze:Jeszcze jedno zapytanie. Czemu wszyscy do plusów tego ośrodka zaliczają bliskość biedronki i stacji Statoil. To drugie rozumiem tankowanie benzyny jeśli ktoś samochodem ;) ;) No ale biedronka? Chodzi o świeże warzywa i owoce???? ;) ;) ;) ;) ;) A czy były przypadki sprawdzania alkomatem, bo i o takich przypadkach słyszałem w Polsce.
Cóż. Jedzenie dobre, warzywa są i specjalna dieta dla "odchudzających się", później otrzymuje się przepisy. :lol: Nie, nie było alkomatu, bo nie można spożywać - przepisy(ZUS), więc nie podstawiają do dmuchania !!! Ale dla chcącego nic trudnego. Ja widziałam takie przypadki. :D :kwiat: Powiem tak. To ludzie tworzą klimat. Jedni są tacy a drudzy nie. Masz szczęście, że jedziesz w wakacje!!! Ale nie ma miejsca na opalanie - ławeczki naokoło klombu, na słońcu lub w cieniu. Trzeba więc sobie 3 tygodnie i 3 dni jakoś zorganizować ! ;) ;) ;) ;) Ogólnie to zazdroszczę, mimo, że 1 raz na turnus wycieczka do Sandomierza, może spacery na bazarek za Biedronkę , a tak ogólnie siedzisz na miejscu. Pozdrawiam :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6435
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Martinka »

nurek pisze:I ja gorąco pozdrawiam Monikaaa i Martinka. Jestem już spakowany. Mam stawić się w St W we czwartek ale chcę tam być ok 7 g. Dlatego ruszam w nocy. Z tego co widzę siedząc na forum od tygodnia to najwięcej wpisów mam przed 2016 r. Dlaczego zamarło w tym roku forum kuracjuszy? Czy nikt nie był od stycznia w Sanusie, czy nie daj Boże najlepsze towarzystwo już zaliczyło to wspaniałe "uzdrowisko"? Za mną sporo operacji obu kolan i dużo złych wspomnień w dwu osobowych salach. Już lepiej znosiłem 8 -śmio osobowe niż dwu. Dlatego starać się chce o 1. Mam mocne "papiery" od lekarzy. No ale wszystko w rękach pielęgniarek na recepcji. Pisali o fajnym dużym basenie 15 min drogi od "sanatorium". A ten na terenie bazy to co? Zwykła duża wanna? Da rade popływać? Nie uśmiecha mi się o dwóch kulach tyle drałować. No i jeszcze mam zapytanie o ten atlas do ćwiczeń na sali. Ktoś napisał że zusowcy muszą zapłacić by na nim ciężarki założyć. To jak mam ćwiczyć? Na zerowym obciążeniu? Rozumiem że jedzenie przez te dwa lata bardzo się poprawiło. Nikt ostatnio nie narzekał. A jeśli chodzi o tego BOSA najważniejszego to po tylu pobytach w szpitalach [trzy przez ostatnie pół roku] nic już mnie nie zaskoczy.....
Ja byłam z ZUZ i nie wykonywałam żadnych ćwiczeń grupowych, tylko te na atlasie. staraj się o pokój jednoosobowe - ja go miałam i są one chyba 2 lub 3 na pierwszym piętrze, ale jest winda z drugiej strony. Powiem, że to "sanatorium" jest połączone z oddziałem szpitalnym, do którego jest oddzielne wejście. Jest tam basem - mały , ale tak schorowany, że nie korzystałam, wcześniej zrobiłam przemarsz 2 km x 2 po szlafroczek i na darmo. Dobra. W 2014 roku to było - może się coś zmieniło, w 2015 Horyniec Zdrój a w 2016 r. ,w styczniu Iwonicz. Teraz jeszcze nie wiem. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
sabe50
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 912
Na forum od: 18 kwie 2014 05:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: sabe50 »

Witam - byłem tam bo chciałem jechac prywatnie - nie podobało mi sie, a szczczególnie te wiezowce i nie pojechałem
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Tak, te wieżowce mnie przerażają . No ale jeśli jest ławeczka no to można "ranczo" zorganizować. Patrzyłem na mapę to San jest blisko. Mam samochód to może tam spędzać popołudnia? A i te jezioro Tarnobrzeskie jest w zasięgu na niedziele. Pozdrawiam.
olakb
Posty: 2
Na forum od: 15 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: olakb »

Witam Cię,
byłam tam w 2015 roku i byłam bardzo zadowolona, no ale ja pojechałam tam rehabilitować się a nie w celach rozrywkowych. Miasto bardzo czyste, fakt to blokowisko ale dużo zieleni, blisko Sandomierz, Łańcut, Baranów Sandomierski a więc jest co robić w weekendy. W tygodniu raczej mało będziesz miał czasu na rozrywkę bo zabiegów jest dużo, łącznie z sobotami (jeśli jedziesz z ZUS-u). Rehabilitacja na wysokim poziomie, obiekt nowy, czysty, posiłki były bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6435
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Martinka »

olakb pisze:Witam Cię,
byłam tam w 2015 roku i byłam bardzo zadowolona, no ale ja pojechałam tam rehabilitować się a nie w celach rozrywkowych. Miasto bardzo czyste, fakt to blokowisko ale dużo zieleni, blisko Sandomierz, Łańcut, Baranów Sandomierski a więc jest co robić w weekendy. W tygodniu raczej mało będziesz miał czasu na rozrywkę bo zabiegów jest dużo, łącznie z sobotami (jeśli jedziesz z ZUS-u). Rehabilitacja na wysokim poziomie, obiekt nowy, czysty, posiłki były bardzo smaczne.
Tak. W 2015 r byłam i ja w tym miejscu. popieram POPRZEDNIĄ WYPOWIEDŹ. :)
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Witam, parę dni temu wróciłem z rehabilitacji w Sanusie. Dla mnie rewelacja. Mając samochód nie straszne są wekendy w blokowisku. Miałem wspaniałą zgraną grupę osób i odkryliśmy parę fajnych miejsc do kąpania i opalania z kajakami, leżakami, parasolami... 12 min od ośrodka. Długo by się rozpisywać nad plusami i minusami tego wyjazdu. Jeśli będzie ktoś zainteresowany obecnymi warunkami to niech się odezwie na tej stronie. Podam numery pokoi , które polecam na te trzy tyg jeśli chcecie być zadowoleni. A co do wycieczki do Sandomierza to już jej nie ma. Jak coś jest za darmo to zawsze znajdzie się grupa narzekających, choćby na godzinę odjazdu autokaru. Ja skorzystałem z ich diety i jestem bardzo zadowolony. Trzymam ją po powrocie. Na ok 20 osób chętnych było dwóch panów. My wytrwaliśmy do końca i tylko połowa kobiet. Zapomniałem co to nadciśnienie. Pozdrawiam tych wytrwałych.
maria55
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 133
Na forum od: 06 maja 2014 22:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: maria55 »

Witaj nurek w końcu ktoś się znalazł kto był w Stalowej Woli i wypowiada się dobrze o tym ośrodku .Proszę podaj pokoje godne polecenia, kiedy trzeba przyjechać, żeby dostać jedynkę , na ile osób to ośrodek .Pozdrawiam
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Witaj Mario 55. podam Ci parę wiadomości o Sanusie. Jak zapewne wiesz nie jest to sanatorium tylko ośrodek rehabilitacji. Trochę rygoru z podpisami listy obecności i zamykanymi drzwiami wyjściowymi kompletnie mi nie przeszkadzało a ta cała Słoneczna z muzyką DJ to dla mnie masakra i dziecinada. Ja miałem jedynkę. Pokój nr 5 na dole. Chyba najlepszy w Sanusie. Dojechałem przed 7 rano by go zdobyć no i miałem zaświadczenie od lekarza. Jesli chodzi o pozostałe pokoje to dwójki na dole przy stołówce od 1-4. Fajne są 7 i 8. To czwórki ale kładą po trzy osoby. Odradzam pozostałe nr na dole bo okna w dachu i duchota. Wiecznie drzwi mieli ludzie pootwierane na korytarz. Dobudowuje się nowe skrzydło i kupa kurzu i styropianu im wpadała bezpośrednio na łóżka. Co do górnych pokoi to 4,5,6 duże trójki. W miarę ludzie byli z nich zadowoleni. Nr 1 to jedynka z oknem w dachu w tunelu jak komin na 5m. Posiłki mi odpowiadały. Ci co byli na diecie dostali w promocji dwa darmowe zabiegi hydrokolanoskopi. Zabiegi mi przypasowały ale to już zależy od doktorki na jaką się trafi. Nie zapamiętałem nazwiska swojej. Kriokomora to olbrzymi plus. Koniecznie zabierz czapkę , długie skarpety i rękawiczki. Ci co nie mieli musieli kupować na bazarze bo oryginały tam sprzedawane to po 90 zł. Jeśli dysponujesz samochodem to proponuje zwiedzić okolice. Janów Lubelski, Łańcut, Sandomierz...Jeśli duży upał w wekend to kąpielisko Nasze Piaski. Pobliska miejscowość, każdy rehabilitant wskaże. Wejście 3 zł na cały dzień. Na razie tyle. Jak masz pytania to pisz. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ