Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruchu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ewulcia_30
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 wrz 2014 22:36

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: ewulcia_30 »

Czarna30 pisze:Witam , mam pytanie dostałam skierowanie do tego osrodka na 27 listopada 2015. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat tego ośrodka . Jadę z Warszawy . Pozdrawiam :)
Witam Czarna30 ja również wybieram się 27 listopada 2015 tylko że ja z okolic Otwocka. Pozdrawiam
Czarna30
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 02 wrz 2015 16:20
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Czarna30 »

ewulcia_30 pisze:
Czarna30 pisze:Witam , mam pytanie dostałam skierowanie do tego osrodka na 27 listopada 2015. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat tego ośrodka . Jadę z Warszawy . Pozdrawiam :)
Witam Czarna30 ja również wybieram się 27 listopada 2015 tylko że ja z okolic Otwocka. Pozdrawiam
Witam cieszy mnie to nie będę juz sama :D
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6354
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Martinka »

Witam. :kwiat: Byłam w tym "Ośrodku" w 2014 roku. Jest to budynek położony w środku osiedla 10 piętrowych bloków. Ogólnie można się przyzwyczaić. Przez ulicę można przejść do stacji Statoil a dalej jest sklep Biedronka - w obu można - trzeba robić "zakupy". POLECAM !! :D . Organizowana jest raz na pobyt wycieczka do Sandomierza bywa też dyskoteka 2 razy na pobyt ZUS. Ogólnie baza zabiegowa jest bardzo dobra poza tym nic się nie dzieje. Ale to kuracjusze tworzą klimat :D :D . Powodzenia i miłego wypoczynku. :kwiat: :kwiat:
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Witam wszystkich pensjonariuszy Sanosu. Byłych i terażniejszych. Mam tam zesłanie na 9 06. Czy ktoś był w tym roku albo jest teraz tam i może napisać czy coś zmieniło się na lepsze po pół roku ciszy w eterze w tym ośrodku? Bo jeszcze mogę zrezygnować :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: GIENIA »

Nie byłam tam nigdy , ale z doświadczenia radzę , nie rezygnuj . Termin fajny , a z miejscowością możesz trafić gorzej , np. do Stróży :shock: :shock:
Otocz się fajnymi ludźmi , a zobaczysz , że po tych 3 tygodniach , żal będzie wracać ;)
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Dzięki Gieniu za wsparcie. Z natury jestem kontaktowy i rozrywkowy i wiem że dobre towarzystwo przyćmi każde okropne warunki socjalne. Jestem po wielu operacjach i pobytach w szpitalach więc już chyba nic mnie nie zaskoczy ani nie zszokuje w zachowaniu lekarzy i pielęgniarek, są ludzie i ludziska. Jeśli jest ktoś kto to czyta i wybiera się w terminie 9 06 do sanusa to niech się odezwie. pozdro.
monikaaa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 30 kwie 2014 12:28
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: monikaaa »

Stalowa Wola to nie klimat uzdrowiskowy. Byłam tam w 2014, na przełomie lipca i sierpnia, upał spory, klimy w pokojach brak, najgorzej miały osoby, które miały okna w suficie. Pokój nr 8 był ok :) W każdym pokoju jest łazienka, czajnik. Rehabilitanci bardziej kompetentni od lekarzy. Pokaż swój wynik rezonansu, tomografii, czy innego badania rehabilitantowi, a on Ci dopasuje ćwiczenia, lepiej niż lekarz. Rehabilitanci są ok, panie pielęgniarki też są ok. Kuchnia też ok. Przed 22 każdy musi złożyć swój podpis obecności. Jest basen na MOSIrze, kilkanaście minut drogi od ośrodka - miałam pecha, bo zaczęli go remontować, ale kilka razy udało mi się popływać. Ośrodek położony jest w środku osiedla, ale to już pewnie wiesz. Wszystko da się znieść, życzę Ci takich ludzi, jakich ja poznałam w SW. Dzięki nim pobyt pamiętam i długo będę pamiętać :)
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6354
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: Martinka »

monikaaa pisze:Stalowa Wola to nie klimat uzdrowiskowy. Byłam tam w 2014, na przełomie lipca i sierpnia, upał spory, klimy w pokojach brak, najgorzej miały osoby, które miały okna w suficie. Pokój nr 8 był ok :) W każdym pokoju jest łazienka, czajnik. Rehabilitanci bardziej kompetentni od lekarzy. Pokaż swój wynik rezonansu, tomografii, czy innego badania rehabilitantowi, a on Ci dopasuje ćwiczenia, lepiej niż lekarz. Rehabilitanci są ok, panie pielęgniarki też są ok. Kuchnia też ok. Przed 22 każdy musi złożyć swój podpis obecności. Jest basen na MOSIrze, kilkanaście minut drogi od ośrodka - miałam pecha, bo zaczęli go remontować, ale kilka razy udało mi się popływać. Ośrodek położony jest w środku osiedla, ale to już pewnie wiesz. Wszystko da się znieść, życzę Ci takich ludzi, jakich ja poznałam w SW. Dzięki nim pobyt pamiętam i długo będę pamiętać :)
Cześć. Ja też tam byłam. Każdy radził sobie , jak umiał. Miałam pokój 1- jedyneczkę z oknem w suficie, ale są i 1-jedynki z normalnymi oknami. Rehabilitacja ok. Ale inwigilacja, z podpisywaniem list PEŁNA. Zero ruszenia się poza ośrodek. Naokoło bloki 11-piętrowe,n ale Biedronka i Statoil przez ulicę. Ciebie Moniko też pamiętam. :) . Pozdrawiam. :kwiat:
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

I ja gorąco pozdrawiam Monikaaa i Martinka. Jestem już spakowany. Mam stawić się w St W we czwartek ale chcę tam być ok 7 g. Dlatego ruszam w nocy. Z tego co widzę siedząc na forum od tygodnia to najwięcej wpisów mam przed 2016 r. Dlaczego zamarło w tym roku forum kuracjuszy? Czy nikt nie był od stycznia w Sanusie, czy nie daj Boże najlepsze towarzystwo już zaliczyło to wspaniałe "uzdrowisko"? Za mną sporo operacji obu kolan i dużo złych wspomnień w dwu osobowych salach. Już lepiej znosiłem 8 -śmio osobowe niż dwu. Dlatego starać się chce o 1. Mam mocne "papiery" od lekarzy. No ale wszystko w rękach pielęgniarek na recepcji. Pisali o fajnym dużym basenie 15 min drogi od "sanatorium". A ten na terenie bazy to co? Zwykła duża wanna? Da rade popływać? Nie uśmiecha mi się o dwóch kulach tyle drałować. No i jeszcze mam zapytanie o ten atlas do ćwiczeń na sali. Ktoś napisał że zusowcy muszą zapłacić by na nim ciężarki założyć. To jak mam ćwiczyć? Na zerowym obciążeniu? Rozumiem że jedzenie przez te dwa lata bardzo się poprawiło. Nikt ostatnio nie narzekał. A jeśli chodzi o tego BOSA najważniejszego to po tylu pobytach w szpitalach [trzy przez ostatnie pół roku] nic już mnie nie zaskoczy.....
nurek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 03 cze 2016 12:03
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stalowa Wola Poradnia Leczenia Osteoporozy i narządu Ruc

Post autor: nurek »

Jeszcze jedno zapytanie. Czemu wszyscy do plusów tego ośrodka zaliczają bliskość biedronki i stacji Statoil. To drugie rozumiem tankowanie benzyny jeśli ktoś samochodem ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) No ale biedronka? Chodzi o świeże warzywa i owoce???? ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) A czy były przypadki sprawdzania alkomatem, bo i o takich przypadkach słyszałem w Polsce.
ODPOWIEDZ