Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
irenae
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 183
Na forum od: 16 lut 2012 22:01

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: irenae »

WITAM Renatka11 !!!! :kwiat:

Jeśli mogę Ci trochę podpowiedzieć, to nie daj się spławić na recepcji, powiedz że jesteśmy w XXI w.
i to jest nie dopuszczalne aby korzystać ze wspólnych łaźenek oprócz tego możesz tym Paniom powiedzieć, że
musisz wstawać po kilka razy w nocy do toalety i nie będziesz chodziła gdzieś po korytarz.
Osobiście też uważam że wyjazd dzień wcześniej to bez sensu, szkoda kasy, ale proponowałabym abyś była w sanatorium w dzień przyjazdu w miarę wcześniej ( 9-11 godz) i powinno być ok.

Jeszcze raz życzę miłego pobytu.
P O Z D R A W I A M IE, :) :) :) :kwiat:
ps. oczekuję iż po powrocie opiszesz jak wygląda w tym sanatorium.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: renatka11 »

Witam Irenae! Niestety nie mam możliwości przyjazdu przed południem. Jedyny bezpośredni autobus z Warszawy wyjeżdża 8,15 i jest w Kudowie około 19, a jak będzie miał opóźnienie to może i około 20. Tak było, gdy w 2011 jechałam do Polanicy Zdroju, autobus miał opóźnienie ponad godzinę. Dzwoniłam do sanatorium, ale nie rezerwują pokoi, chociaż pani, z którą rozmawiałam była bardzo uprzejma. Nie radziła przyjeżdżać dzień wcześniej, gdyż pokoje ustalają dużo wcześniej. Oczywiście prosiłam o pokój z łazienką i mówiłam o problemach kobiecych. Na razie poczekam trochę i za jakiś czas znowu zadzwonię. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: renatka11 »

Kochani Kuracjusze. NIESTETY, ale już wróciłam z sanatorium w Kudowie Zdroju. Było super pod każdym względem. Otrzymałam z mężem piękny wyremontowany pokoik nr 315 z łazienką na 3 piętrze w budynku A. Przyjechaliśmy do sanatorium dzień wcześniej, ale myślę, że to nie miało wpływu na otrzymanie lepszego pokoju, gdyż przyjechały wcześniej inne osoby i nie wszystkie otrzymały pokoje z łazienką, mimo iż bardzo o to zabiegały. Nie wiem od czego to zależy, od negocjacji czy od szczęścia. Z zabiegów byliśmy bardzo zadowoleni i w dodatku rozłożone były w godzinach od 7,30 do 11,00, więc całe popołudnia mieliśmy dla siebie na spacery, wycieczki, zwiedzanie okolicy, chodzenie do Czech na piwko lub grzane winko itp. Przez cały pobyt wiosenna (mimo że był luty) ciepła słoneczna pogoda, a w ostatnim tygodniu nawet zakwitły zawilce i przebiśniegi. Aż żal było wyjeżdżać, ale wszystko co dobre szybko się kończy. Pozdrawiam wszystkich i chętnie odpowiem na pytania dotyczące pobytu w Kudowie.
Awatar użytkownika
zorro
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1862
Na forum od: 17 sty 2014 07:00
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: zorro »

Szanowni kuracjusze :kwiat:
Tydzień temu wróciłem z Kudowy, 21 dni mija szybko, zbyt szybko...
No ale to już było...
A jak było, postaram się w kilku słowach to zaprezentować..., może panelowo...
Część leczniczo-rehabilitacyjna i socjalno bytowa:
Warunki bytowe dobre i bardzo dobre, w niektórych przypadkach tylko dostateczne ale to tak zwana "siła wyższa". Wrócę do tej kwestii póżniej.
Administracja w tym recepcjonistki,lekarze i personel realizujący zabiegi, kierownictwo i również ochrona... to ludzie dobrej woli, uśmiech i uprzejmość są w tym sanatorium normą, atmosfera wprost cudowna. Wzyscy się starają by pewne niedogodności związane z realizowanymi remontami były jak nijmniej uciążliwe (remontować trzeba bo substancja tego wymaga, ale wiele już zrobiono dla wygody i komfortu kuracjuszy). Kuracjusz czuje się gościem, którym się widzialne i niewidzialne rączki opiekują. Duże podziękowania się wszystkim należą.
Posiłki:
Jedzenie smaczne, ciepłe i kaloryczne... Obiady na pięć, śniadania i kolacje troszeczkę niżej oceniam ze względu na monotonię. Ale w tym miejscu chcę powiedzieć, że nie zazdroszczę intendentce "gimnastyki" by zmieścić się w stawce dziennej i wszystkich zachwycić. Było dobrze generalnie, tu też widać, że dodawane było serce...
Turystyka i rekreacja:
Park Zdrojowy, Góra Parkowa i "ścieżka" do Małej Czermnej (Czechy) nie znudzą się... piwko primator, kozel i starobrno też nie... Można spacerować, cieszyć się słońcem i towarzystwem... Atrakcji i ciekawostek do samodzielnego poznawania nie brakuje, wystarczy kupić mini przewodnik by planować i realizować wyprawy poznawcze. Sanatorium organizuje wycieczki bardzo ciekawe i nawet dostosowuje pory posiłków i zabiegów aby chętni nie musieli wybierać albo z czegoś rezygnować. Wiem, że nie wszędzie tak jest.
Basen do dyspozycji za niewielką opłatą (karnety do nabycia w recepcji taniej niż na pływalni o 30%) a na wszystko nie starczy czasu... i sił... bo jak do tej pory nie wspomniałem o zabiegach wieczornych...
Gastronomia i sklepy:
Dino, Biedronka i Tesco, wszystkie w promieniu 100-150 metrów zapewniają możliwość dokupienia czegoś na ząb i jak ma się inne smaczki niż serwowane posiłki lub zwykły kaprys...
Ulica Zdrojowa i 1-go Maja to prawie cała Kudowa... Odwiedziłem dwie cukierenki, każdy je znajdzie a każdy napotkany kuracjusz poleci... Wybór ogromny a wszystko pyszne i swieże. Godna polecenia jest restauracja Zdrojowa (czeska) i rozdziały kuchni czeskiej w menu... Spróbowałem wszystkiego i zapewniam, że warto.
Wspomniana ścieżka do dwóch knajpek i jednego sklepu po czeskiej stronie jest "mrówczym szlakiem" w pozytywnym słowa znaczeniu... Kuracjuszki ostrzegam, że primator 24 (mocny porter) zwala z nóg... Szklaneczka, dwie..., góra trzy... bo taxi będzie potrzebne...
No i czas na wieczorne spędzanie czasu... Standard... 19.00 do 22.00 a w porywach dłużej grają w trzech miejscach... albo mniej grają... bo z frekwencją bywa różnie. Byłem w marcu i nie wyobrażam sobie tanecznych występów w Raju i w Piekiełku późną wiosną i latem... klimatyzacji BRAK!, duszno i gorąco!
W Raju frekwencja średnia i duża, w Piekiełku raczej mała... Została Kosmiczna (z klimatyzacją... włączaną na życzenie... tych co tańczą i wyłączana na życzenie... tych co nie tańczą... bo chłodno).
Podsumowując: można miło spędzić czas w miłym towarzystwie, można pobyt zaliczyć do udanych a Kudowę do fajnych miejsc...
Gdyby kogoś interesowały szczegóły to postaram się udzielić odpowiedzi w miarę możliwości.
Wszystkim, którzy niebawem lub później udają się do KUDOWY, do sanatorium 36C... zyczę tego czego doświadczyłem i w skrócie opisałem... Będziecie zadowoleni...
Pozdrawiam :kwiat:

Ps.
Wszystkim, którzy udzielili mi wskazówek i odpowiedzieli na moje pytania zadawane przed wyjazdem (w szczególności Biedroneczce, NinieK, Violet58, Alice, poznaniance49, Margot, Selenie, Małgorzats serdecznie dziękuję, były bardzo pomocne. Dziękuję :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: sztani »

No super Prezesie napisaleś na plussia zasłużyłeś :lol: :lol:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: malgorzatas »

Niestety ja jestem zablokowana chyba jutro dam ten plusik :kwiat:
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: malgorzatas »

[ obrazek zewnętrzny ]

zorro narazie tak..potem kliknę ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: Felice »

"No ale to już było..."
Ale nadzieja nie umiera i będzie inaczej niż w piosence..........bo wróci więcej :D
Relacja sympatyczna i myślę,że szczególnie istotna,bo obiekt stary ,a równocześnie nowy.Nowy zarządca,ale z tego co słyszałam personel w starym składzie.
Ja byłam tam jakiś czas temu i również miło wspominam i miejsce i samą Kudowę.
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: Selene »

Zorro 8-) dziękujemy za opinię. Mnie zaś w Twojej opinii brakło dwóch rzeczy, o które kuracjusze bardzo często pytają a mianowicie parking i wi fi.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
zorro
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1862
Na forum od: 17 sty 2014 07:00
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kudowa Zdrój sanatorium ul. Zdrojowa 36c

Post autor: zorro »

Selene pisze:Zorro 8-) dziękujemy za opinię. Mnie zaś w Twojej opinii brakło dwóch rzeczy, o które kuracjusze bardzo często pytają a mianowicie parking i wi fi.

Pozdrawiam :)
Parking jest a nawet są parkingi...
Przy budynku sanatorium (od budynku 25 metrów) kosztuje 100 PLN - to sanatoryjny, lekko niżej jest parking "prywatny" (100 metrów) za 50 PLN... za turnus. Można też bezpiecznie ustawić auto i nie ponosić kosztów... Chętnie podpowiem gdzie, jednak to już bez monitoringu...
Wi-Fi to słaba strona... tylko w okolicy recepcji... Warto mieć swojego "palucha"... i pamiętać, że to jest kotlina i nie zawsze odbiór jest satysfakcjonujący...
Ale to też zaleta i urok miejsca... można zapukać... zapytać o zasięg... siłę sygnału... :roll: :P :lol:
Ale parking jest OK :!:
ODPOWIEDZ