Złoty Kłos Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
tomasz1975
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 mar 2017 16:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: tomasz1975 »

a gdzie jest dostępny? słyszałem że tylko w holu na parterze, jaki najlepiej prosić o pokój? od drogi czy z tyłu budynku i na którym piętrze?
bonia50+
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 136
Na forum od: 05 wrz 2013 08:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: bonia50+ »

poproś o pokój od strony podwórka/parkingu jest słoneczny co sprawia że i cieplejszy ja kwaterowała na trzecim piętrze p.309 z balkonem w budynku jest winda :) miłego pobytu życzę
Awatar użytkownika
tomasz1975
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 mar 2017 16:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: tomasz1975 »

dziękuję bonia.
jest co zwiedzać z tego co widzę. fort anioła, podziemne miasto.
co byś jeszcze poleciła?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Felice »

Tomasz polecam pobliskie miejscowości po niemieckiej stronie,wyprawę do Danii i Szwecji z biurem podróży, jak będzie pogoda wycieczki rowerowe, pobliskie Międzyzdroje.
Awatar użytkownika
tomasz1975
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 mar 2017 16:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: tomasz1975 »

będziemy też zmotoryzowani "auto"
z rowerów jak tylko będzie pogoda też będziemy korzystać, chcemy mieć max wypoczynek i relax z leczeniem
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Felice »

W pobliskim Heringsdorf jest piękny basen termalny.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: malgorzatas »

tomasz1975 pisze:dziękuję bonia.
jest co zwiedzać z tego co widzę. fort anioła, podziemne miasto.
co byś jeszcze poleciła?
Witaj Tomasz :kwiat: Masz do zwiedzania..Fort Anioła i obok Fort Zachodni...polecam
Potem jadąc do Latarni ( najwyższa w Polsce ma 300 schodów) masz Fort Gerharda ...tylko uważaj na kozy bo chodzą i zaglądają do kieszeni :)
Jak pojedziesz do Latarni to możesz zobaczyć Gazoport ....
Rowery są....
Pływalnie też.....
Jak ja byłam w lutym to dużo było pozamykane...czynne dopiero od marca...kwietnia więc dużo nie zwiedziłam...nie zwiedziłam Miasta Podziemnego ...

Z pozdrowieniami......Gosia
sawa
Posty: 3
Na forum od: 18 kwie 2017 23:21
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: sawa »

witam
mam parę pytań może ktoś odpowie:
1. czy w pokoju jest czajnik, radio, tv, internet
2. jak jest z parkowaniem autka
3. jakie zabiegi są na miejscu
4. czy trzeba brać historię choroby
jedziemy tam w maju, pierwszy raz sanatorium nfz ;)
Awatar użytkownika
tomasz1975
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 mar 2017 16:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: tomasz1975 »

witam
polecam te ośrodek
wyżywienie - super i stołówka na miejscu
zabiegi -max 50 metrów, 2 do 3 minut spacerkiem
z zewnątrz prl,ale w środku -byliśmy na 4 piętrze - to czysto i ładnie -panie sprzątaczki dbały należycie o czystość
byliśmy z żoną 0d 16 marca do 6 kwietnia
1. czajnika w pokoju nie ma , jest na każdym korytarzu po 3 sztuki na wszystkich - wystarczająco (zawsze można wziąć swój z domu i żelazko też lepiej swoje--deska do prasowania jest na każdym piętrze ),lodówek nie ma- na balkonie nic nie trzymać bo ptaki kradną
, tv dodatkowo płatne 63 zł na cały pobyt (mini kablówka) mały 14' telewizorek w pokoiku na ścianie z pilotem do odbioru w recepcji.
internet -w holu jest wifi i zasięg łapałem na 4 piętrze,ale bardzo słaby sygnał im wyżej... wifi bezpłatne było
2. do 1 maja były miejsca parkingowe na ulicy bezpłatne to i z tego korzystaliśmy (za budynkiem jest atrapa parkingu która kosztowała 10 zł na dzień postoju)
3. na miejscu nie ma żadnych zabiegów.- na sam koniec otwrte zostały dwa prywatne gabinety masażu(nie polecam za tą cenę jaką mają) , ale wszędzie jest blisko- max 3 minutki na zabieg na piechotkę-- ośrodek bałtyk,trzygłów, rusałka -- wszystko do 50 metrów od złotego kłosa
4. lepiej mieć , bo na tej podstawie lekarz prowadzący lepiej dobierze odpowiednie zabiegi, my nie mieliśmy ze sobą nic oprócz skierowań i nie było problemu.
poza pytaniami:
stołówka na miejscu, pyszne jedzonko-tylko trochę małe porcyjki---ale idzie się przyzwyczaić i później są wystarczające,chlebka i zupy można do bólu :),
pokój najlepiej wziąść od południa tzw. \parkingu(większy balkon i cały dzień słońce
, na dole jest wypożyczalnia rowerów- 25 zł za cały dzień --- polecam niedzielną wycieczkę rowerkiem do niemiec "anhelm" na molo i troszkę dalej na drugie molo--- ścieżki rowerowe super płaskie i marzenie, dużo zabytków w okolicy -fort zachodni(historia wojskowa) -fort anioła -- podziemne miasto
piękna i nowa promenada,pyszne rybki przy głównym wejściu na plażę prosto z wędzarnika.

więcej pytań -chętnie odpowiem
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: ania1701 »

witam serdecznie :kwiat:
Całkowicie podpisuję się pod opinią tomasza1975, z wyjątkiem pań sprzątaczek , ja mieszkałam na 3 piętrze. Panie zakończyły wizytę w połowie turnusu i do końca się nie pojawiły. Może na piętrze były, ale nie w pokojach przynajmniej u nas. Sprzątałyśmy same. Nie było to oczywiście problemem dla nas. Zastrzeżenia tez do pań pielęgniarek, mało kompetente oprócz przełożonej (super kobieta, ta sama, kiedy byłam 5 lat temu, pozdrawiam ;) ).
Super miejscowość , nie zwracajcie uwagi na wygląd zewnętrzny ośrodka, . Wewnątrz ok po remoncie.
Z sentymentem wracam do pobytu w Złotym Kłosie, poznałam wspaniałych ludzi. Pozdrawiam Panią Anię z recepcji :) .
Gdybym miała znów propozycję pobytu to będę bardzo szczęśliwa. .
Pozdrawiam wszystkich znajomych z tego pobytu :) :kwiat: :serce:
Ania

Jak macie pytania odpowiem
ODPOWIEDZ