Złoty Kłos Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Marche5
Posty: 1
Na forum od: 24 sie 2017 15:16
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Marche5 »

"poproś o pokój od strony podwórka/parkingu jest słoneczny co sprawia że i cieplejszy ja kwaterowała na trzecim piętrze p.309 z balkonem w budynku jest winda :) miłego pobytu życzę"


Dzień dobry, mam pytanie w jaki sposób można rezerwować miejsce w pokoju.Czy jest to możliwe np.telefonicznie?
/turnus od 21/09/2017/

Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
tomasz1975
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 07 mar 2017 16:40
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: tomasz1975 »

nie wiem czy da się rezerwować pokoje- można zadzwonić i zapytać się ... 3 lub 4 piętro od parkingu :)
Awatar użytkownika
bozena117
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 27 cze 2017 08:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: bozena117 »

Witam wszystkich, mam skierowanie do Złotego Kłosa od 11.01 do 01.02.2018 r. Czytałam opinie o tym sanatorium na internecie i muszę powiedzieć, że trochę byłam nimi przerażona. Teraz przeczytałam tutaj cały wątek j trochę obaw odeszło. Mam nadzieję, że nie będzie źle i wrócę z tego sanatorium zadowolona.
Awatar użytkownika
Bianka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 09 lut 2018 11:30
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Bianka »

Witam wszystkich, mam skierowanie do Złotego Kłosa w terminie od 16.03 do 06.04.2018 r. Czytałam opinie o tym obiekcie internecie i tak jak bozena117 byłam nimi przerażona. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle. Za wszystkie dodatkowe informacje będę wdzięczna.
Pozdrawiam
reniutek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 19 maja 2017 16:00

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: reniutek »

Właśnie kończę turnus w Złotym Kłosie.
Porażka,pokoje skromne i brudne,niesamowity kurz..Poduszki płaskie,pozbijane w kulki, radzę wziąć własną jak ktoś ma problem z kręgosłupem.
Panie sprzątają pokoje 3 razy w tygodniu ale bardzo pobieżnie.
W pokojach gorąco,nie ma regulacji kaloryferów,brak pokręteł na kaloryferze.
Zabiegi w pobliskich uzdrowiskach a więc ciągła gonitwa,brak logicznego rozplanowania zabiegów żeby można było odpocząć,np.7.00 zabieg w Rusałce,7.40 w Bałtyku,8.10 znowu w Rusałce.
Lekarz podczas pierwszej wizyty nie ogląda żadnych badań, żeby odpowiednio do schorzenia dopasować zabiegi.Wizyty kontrolnej brak.
Jedzenie skromne,nie urozmaicone,jedyne warzywo na śniadanie i kolację to plasterek pomidora albo kilka pasków papryki marynowanej.Porcje małe,jedynie czego nie brakuje to chleba a więc trzeba nadrabiać chlebem.
W środę popielcową zafundowali na śniadanie wędlinę a na obiad karkówkę.
Pani Dyrektor ośrodka stwierdziła że jeżeli chcemy pościć to możemy nic nie jeść.Ostatecznie części kuracjuszy podano jajko sadzone.

Ośrodka nie polecam,samo Świnoujście super.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bianka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 09 lut 2018 11:30
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Bianka »

zaczynam się bać :o
grazia56
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 02 mar 2018 15:17
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: grazia56 »

Witam wszystkich, właśnie wróciłam z sanatorium w Złotym Kłosie, przebywałam w okresie od 30.01 do 21.02 2018 r. Kiedy otrzymałam skierowanie i przeczytałam na forum o tym ośrodku to obleciał mnie zimny pot. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Budynek zewnątrz nieciekawie wygląda lecz w środku mieszkałam na V piętrze w pokoju 501. Pokój od strony północnej ,ciepły /jak za ciepło zawsze można wywietrzyć/, sprzątanie co 2 dni, na przyjazd pokój był wysprzątany / bo nawet odsuwałam łóżko, które miałam przy kaloryferze/, materac wygodny. Zgadzam się z renulką odnośnie posiłków mało urozmaicone i dużo gotowych produktów /ale smaczne i szło się najeść/. Odnośnie pań pielęgniarek to nie miałam kłopotu z dogadaniem a wręcz oddziałowa to osoba na odpowiednim poziomie. W recepcji mogłyby panie być bardziej otwarte i przyjazne do kuracjuszy / ale zameldować musiały i więcej mnie nie obchodziło/. Zabiegi w Rusałce 3 minuty drogi i w Bałtyku 5 minut /mimo planów można było położyć kartę trochę zaczekać i wcześniej się było przyjętym/. Okolica piękna , miejsc do spacerów ogrom, można brzegiem morza dojść do niemieckiego miasteczka. Nie samym jedzeniem człowiek żyje, dużo zależy od współlokatorki, jeżeli się znajdzie bratnią duszę to nie jest wcale źle /ja byłam jak zawsze z siostrą/. Bywałam w lepszych warunkach np. w Kołobrzegu w Mesko i Verano ale w Złotym Kosie też tragedii nie było. Proszę jechać i zobaczyć samemu, że nie będzie tak źle. Zabrać dobry humor i pozytywne nastawienie.
forumowicz

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Jednak .... , inna osoba , inny punkt patrzenia i inna ocena :)

dzięki Grazia :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Złoty Kłos Świnoujście

Post autor: Tojka »

ze Złotym Kłosem mam baaaaaardzo miłe wspomnienia, ale z maja 1985 roku :lol:
wtedy ten budynek to był pierwyj sort :)
ośrodek faktycznie, położony w bardzo dobrym punkcie Swinoujścia :)
W tym roku jadę do Miedzywodzia i jedną z "wycieczek" planuje do Świnoujscia z koniecznością odwiedzenia Złotego Kłosa :)
Dorotaxy
Posty: 3
Na forum od: 17 mar 2018 12:39

Re: Złoty Kłos Świnoujście 06.04.2018

Post autor: Dorotaxy »

Witam,
Jadę do tego sanatorium w terminie od :
06.04.2018 - 27.04.2018.
Wyjeżdżam z Wrocławia swoim autem, może znajdze się ktoś chętny do wspólnej podróży?
ODPOWIEDZ