Lubelski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Lubelski NFZ

Post autor: jan19557 »

Chmurka nie bądź pochmurna. Czas oczekiwania masz przecież podany a nasz NFZ stara się dotrzymywać terminu. Rzadko się do tej pory zdarzało aby było inaczej. Możesz liczyć na maj. Przepis mówi, że nie możesz dostać rehabilitacji wcześniej niż 20 miesięcy od końca ostatniego pobytu a nie od czasu nadania numeru czy daty wpłynięcia wniosku.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Lubelski NFZ

Post autor: henrys66 »

jan19557 pisze: 19 lis 2017 19:50
henrys66 pisze: 19 lis 2017 18:49 Dziękuję za informacje, mam w takim razie nadzieję że po 20-stu miesiącach to będzie maj czerwiec 2019. Teraz tylko nadanie numeru i śledzimy kolejkę :) :).Do Jana, moje schorzenie to narządy ruchu,reumatologia jak masz informacje jaki czas przy tym schorzeniu to proszę o info.Pozdrawiam.
Nie mam zielonego pojęcia, wiem tylko , że są mogą być różnice. Myślę , że do mikołaja się wszystkiego dowiesz. Wystarczy wziąć coś na wstrzymanie a będzie dobrze.
Jeszcze raz dzięki za rady , a propo czegoś na wstrzymanie jak masz jakieś doświadczenia to się podziel, wszystkim się przyda :D :D .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Chmurka07 »

jan19557 pisze: 19 lis 2017 21:11 Chmurka nie bądź pochmurna. Czas oczekiwania masz przecież podany a nasz NFZ stara się dotrzymywać terminu. Rzadko się do tej pory zdarzało aby było inaczej. Możesz liczyć na maj. Przepis mówi, że nie możesz dostać rehabilitacji wcześniej niż 20 miesięcy od końca ostatniego pobytu a nie od czasu nadania numeru czy daty wpłynięcia wniosku.
Janku na się wcale nie smutkuję.Mi się szczególnie nie śpieszy. 18 miesięcy mija mi w kwietniu ( nie wiem dlaczego piszesz o 20 od ostatniej rehabilitacji) tak że maj mi odpowiada, czerwiec też jest ok. W tej sytuacji waźniejsze jest mi miejsce a nie czas. :D
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Lubelski NFZ

Post autor: p-siak »

Witam.Moim zdaniem kolejka jest jedna, ponieważ ginekologia w tej chwili ma również numer 29tys.
i też czas oczekiwania 20 mies.Jeśli na to schorzenie byłaby inna, to okres oczekiwania byłby dłuższy,
wszak na sprawy kobiece jest niewiele ośrodków w porównaniu z reumatologią.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Chmurka07 »

Grzegorzu ginekologicznych ośrodków jest mniej, lecz też znacznie mniej chętnych na wyjazd, wszak jadą tam tylko same kobiety ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Felice »

Moim zdaniem kolejka jest jedna
Poszczególne schorzenia według profili są ustawiane w odrębnych kolejkach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Felice »

Tak jest to odnotowywane w przeglądarce i pismach
"Skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia."
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Lubelski NFZ

Post autor: p-siak »

Odrębne? To dlaczego ginekologia w lubelskim ma przy przydziale identyczny numer i czas oczekiwania.
Moim zdaniem jeśli byłaby odrębna, to np. numer byłby 5tys./a nie 29/ i czas oczekiwania np. 7 mies.
/a nie ,,normalny" 20/.Ale to może wyjaśnić tylko pani od przydziałów.Moje słowa to tylko dedukcja.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
danusia57
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2303
Na forum od: 10 mar 2012 13:10
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Lubelski NFZ

Post autor: danusia57 »

Złożyłam wniosek do NFZ 7 listopada,a 17 listopada :shock: dostałam numer 29965 Reumatologia,czas oczekiwania ok 20 miesięcy.Mam dużo czasu do wyjazdu, bo pewnie pojadę maj-lipiec 2019 roku
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Lubelski NFZ

Post autor: Chmurka07 »

Numerki tak ładnie spadają a nadal nikt nie chwali się przydziałem. ;)
ODPOWIEDZ