Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20147
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Felice »

No chyba o mazowieckim zapomniałaś 8-)
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Basia71 »

W śląskim trzeba odczekać rok po powrocie aby złożyć nowe skierowanie a u nas można odrazu :D Właśnie moje nowe skierowanie wylądowało w urnie na Dawida oj przyjedzie poczekać ale jest światełko w tunelu :kwiat:
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Alicja1691 »

zorba pisze: 08 paź 2017 08:31 Przeglądam ostatnio forum sanatoryjne bo również czekam na przydział i ze smutkiem muszę stwierdzić że, ze wszystkich wojewodztw dolnośląskie w czekaniu zajmuje chyba drugie miejsce ( po śląskim). Wtej chwili 27 m-ąc i zero przydziało, i żeby się nie okazało że, dostanę w pobliskie dolnosślaskie górki, bo jestem tam raz w miesiącu.
Witam ,
Zorba niestety czas oczekiwania wydłuża się w dość szybkim tempie . Teraz nasz NFZ podaje :
"Czas oczekiwania na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych wynosi obecnie w DOW NFZ
ok. 29 miesięcy od chwili jego złożenia"
Danuska0803
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 29 lip 2017 22:58
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Danuska0803 »

:serce: Alicjo,
to stransze co Ty piszesz!

Trzeba zacząc próbowac jechac do sanatorium z ZUS!
Byłam 2 x./ w ramach prewencji rentowej /.
Byłam bardzo zadowolona.

Stajesz na komisji, przy szczesciu dostajesz zgode a następnie z pania sekretarka szukacie dogodnego terminu i osrodka.
Ja 3 lata temu wybrałam sobie Rymanów, 2 lata temu Wysową a następpnie zachciało mi sie NFZ.............ha......ha....
i po 28 miesiacach wyjezdzam do Kołobrzegu........wywieje mnie na 100 %....br.......br.........im blizej do wyjazdu......
......to mi sie juz nie chce chciec gdziekolwiek wyjezdzac........... :serce:
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Alicja1691 »

No niestety :? jest coraz gorzej , czyli dłużej :(
Ja składałam wniosek w kwietniu w tym roku (pół roku po powrocie ) i został niezakwalifikowany przez NFZ z powodu "braku wskazań po kuracji we wrześniu 2016 roku " . Najpierw się wkurzyłam i "obraziłam" na szanowany NFZ , ale ... po kilku miesiącach napisałam maila z prośbą o wyjaśnienie co to znaczy "brak wskazań po kuracji we wrześniu 2016 roku . I ... po kilku tygodniach dostałam odpowiedź pisemną , czyli pocztą tradycyjną , Wyjaśniono mi ,że moje schorzenie nie ma wskazań do leczenia w sanatorium , lecz ... w szpitalu uzdrowiskowym. I że teraz lekarze aprobujący skierowania zostali zobowiązani do ścisłego stosowania się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia ( zresztą z 2012 roku) gdzie z jakimi rozpoznaniami medycznymi należy kierować . I co teraz ? Iść do lekarza i powiedzieć ,że się nie zna i źle mi wypisał wniosek ? Na tzw. szpitalne się czeka tylko chwilkę , 3-4 miesiące , ale ...ja do szpitala się nie wybieram i po prostu już nie wiem co robić . Chyba się wybiorę na rozmowę do NFZ i niech mi u źródła wyjaśnią na co się kwalifikuję :? Pozdrawiam
zorba
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 26 cze 2017 18:24
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: zorba »

Alicja, te 29 m-y czekania to tz że tej chwili sie czeka kto złożył 2 lata temu ? Ostatnio wieści niosły że czeka się 28 m-cy. Jestem żywo zainteresowana bo czekam od lipca 2015. Co miesiąc słyszę inne wersje że coraz dłużej się czeka. Jestem załamana wypadną mi święta, czy muszę brać na święta jak nie chcę.
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Alicja1691 »

Zorba ja w zeszłym roku pojechałam po 26 miesiącach od złożenia i tak miałam prognozowane . Wniosek w połowie lipca 2014 , wyjazd 8 września 2016 . A jak teraz to trzeba przeglądnąć forum , są konkretne wieści od tych co dostają przydziały . :kwiat: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bozena117
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 27 cze 2017 08:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: bozena117 »

Ja zaczęłam już 27 miesiąc czekania, numer 2888 nie wiem czy w tym roku dostane przydział, kardiologia.
Awatar użytkownika
rozantka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 193
Na forum od: 14 mar 2013 14:27
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: rozantka »

Witaj Bożena 117.....no to nie ciekawie to wygląda. Ja mam 27 -mcy oczekiwania a jeżeli dostanę w 30 m-cu to będzie dobrze. Pozdrawiam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
bozena117
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 27 cze 2017 08:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: bozena117 »

Coś się ruszyło w dolnosląskim NFZ, zaczynałam dzień z numerem 2292 a teraz mam 2091. Możliwe, że przydział dostne na kistopad bądx grudzień ale te dwa miesiące mi nie odpowiadają. Nie dostane urlopu i albo mi NFZ przesunie na styczeń albo będę musiała zrezygnować z sanatorium po tylu miesiącach czekania.
ODPOWIEDZ