Dolnośląski Oddział NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
tolek84
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 06 paź 2016 13:52
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: tolek84 »

Witam serdecznie😊
Jakis czas temu zlożyłam z siostrą wniosek w Dolnośląskim NFZcie do sanatorium z prośbą o przydzielenie tego samego miejsca i tego samego terminu leczenia. W miedzyczasie Siostra zmienila miejsce zamieszkania i wyprowadziła sie do Katowic. W zwiazku z tym mam pytanie czy istnieje jakas szansa na wspolny wyjazd? Nadmienie ze nasze wnioski zostaly pozytywnie rozpatrzone przez Dolnoslaski NFZ i przydzielono nam nr w kolejce. Czy tez kiedy nadejdzie kolej na przydzielanie terminu i miejsca mi bedzie przydzielal Dolnoslaski Nfz a jej Slaski? Juz kiedys bylysmy razem w sanatorium. Takze zdarza sie ze prosby o wspolny wyjazd sa honorowane. Tylko co w takim przypadku jak wyzej opisany? Moze Ktos z forumowiczow bedzie mi umial cos podpowiedziec. Z gory bardzo serdecznie dziekuje.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Niania »

Witaj Tolek.
Jeśli nie poinformowaliście NFZ Dolnośląskiego o zmianie meldunku to siostra dostanie w NFZ Dolnośląskim przydział na leczenie uzdrowiskowe.
A jeśli poinformowała NFZ o zmianie meldunku no to już raczej razem nie pojedziecie na leczenie uzdrowiskowe.
Bo to są już oddzielne NFZ i oddzielnie podpisane umowy z Uzdrowiskami.
Mogę jedynie podpowiedzieć tyle że jeśli nie zgłaszaliście zmiany meldunku niech tak pozostanie to wtedy razem pojedziecie .
Chyba że ma wymeldowanie a stała zameldowanie w nowym miejscu zamieszkania.
No to już inna bajka.
Pozdrawiam
tolek84
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 06 paź 2016 13:52
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: tolek84 »

Niania dziekuje za odpowiedz. Problem w tym ze Siostra zameldowala sie tymczasowo na 3 lata w Katowicach. Poki co nie zglaszalismy nigdzie zmiany meldunku. Sprawa sie chyba troche skomplikuje kiedy u Siostry zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy lekarskiej i zajscia do przychodni. Raczej watpliwe ze w ciagu tego czasu oczekiwania na sanatorium nie zachoruje np na grype.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Niania »

Witaj Tolek.
To nie wyraźne jak zachoruje może iść do lekarza bo ma tylko czasowe zameldowania . A stałe w tym momencie ma w dolnośląskim gdzie i złożone wnioski. NFZ . Oni jak wy nie zawiadomicie o zmianie nie będą o tym wiedzieli. Np. Ludzie maja czasowe zameldowania a pracują w rożnych końcach Polski albo zagranicą. A z przychodni czy z szpitala w razie potrzebny choroby mogą korzystać. Liczy się ubezpieczenia. A i składają wnioski na uzdrowskowe leczenie i w tym NFZ gdzie należą gdzie jest stały meldunek.
Moja taka rada czekajcie na sanatorium w DOL.NFZ. to pojedziecie razem. Milego weekendu
unana
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 174
Na forum od: 23 sty 2015 21:06
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: unana »

RoboPol ... jeooo dopiero 17.000 coś tam :roll: ale na pewno dostanę od razu na 4 tygodnie... a cooooo
tolek84
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 06 paź 2016 13:52
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: tolek84 »

Niania dzieki za podpowiedz. Nie bedziemy nigdzie zglaszac i czekamy w kokejce. Pozdrawiam serdecznie.
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Basia71 »

Udało mi się upolować skierowanie ze zwrotów i dzięki temu spełniają się dwa moje marzenia jadę we wrześniu i nad morze - Do Świnoujścia od 31.08- 21.9 a wg grafiku wyjazd był by późną jesienią . Dostałam przydział do ośrodka " Strzygłów" :D Pozdrawiam oczekujących :kwiat:
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: Niania »

Basia71 pisze: 27 sie 2017 06:21 Udało mi się upolować skierowanie ze zwrotów i dzięki temu spełniają się dwa moje marzenia jadę we wrześniu i nad morze - Do Świnoujścia od 31.08- 21.9 a wg grafiku wyjazd był by późną jesienią . Dostałam przydział do ośrodka " Strzygłów" :D Pozdrawiam oczekujących :kwiat:
Super. Świnoujścia jest piękne miłe mam z nim wspomnienia. Ja dziś w drodze do Szczawnicy. Życzę Ci wspaniałego wypoczynku super zabiegów miłego towarzystwa. Pozdrawiam
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: ninak »

Skierowanie złożone w lipcu ,czas oczekiwania około 29 miesięcy i tylko 96 tys. przede mną :o Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anovi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 113
Na forum od: 19 wrz 2014 13:36
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Dolnośląski Oddział NFZ

Post autor: anovi »

Teraz czas oczekiwania wydłużył się z 26 do 29 miesięcy????MASAKRA :shock:
ODPOWIEDZ