NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

BożenaMat ..Dzięki śliczne za info. Napisałaś,ze wyjechałaś w 29 miesiącu oczekiwania ,czyli wpis na skierowaniu iż czas oczekiwania do 28 miesięcy to już mit. Ja będę ich molestował na wiosnę (18 miesiąc weryfikacyjny mam teraz). Chociaż wedle przepisów mogłem ich molestować po 18 miesiącach od ostatniego pobytu..ale Małopolski ONFZ ma wewnętrzne rozporządzenie (bezprawne) ,iż dopiero po weryfikacji można starać się o zwrot. Ale Nie ja tu jestem Bogiem decyzyjnym...
Ostatnio zmieniony 01 lis 2018 16:59 przez alien, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BozenaMat »

Alien......... teraz wszystko się przesuwa. Mnie Pani w NFZ powiedziała, że teraz czas oczekiwania to już 30 miesięcy. Ale po weryfikacji, jak chcesz wyjechać szybciej, możesz dzwonić o zwroty. Może się uda, czego życzę. A co ważniejsze... masz wybór miejscowości, bo dostając skierowanie to już przydział i ciężko zmienić :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Bożenka...z ta zmianą też nie jest tak do końca,można to załatwić i nawet przesunąć przy dobrej motywacji czas. Praktykowałem to.Ale faktem jest,że miałem raz ze zwrotów propozycję Kołobrzeg i to dwa ośrodki do wyboru,czas do namysłu 10 minut,po pięciu miałem już tylko jeden ośrodek i 36 godzin na zameldowanie się na miejscu...szef do tej pory ma tajemniczy uśmiech na twarzy jak przychodzę prosząc o szybki urlop ;) :roll:
Jak do tej pory (a czekam 1,5 roku) nikt w Małopolski ONFZ nie potrafił mi podać podstawy prawnej ,na której to oddział ten zwroty może realizować dopiero po weryfikacji.
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BozenaMat »

No właśnie Alien ......... przesunąć termin wyjazdu na podstawie dobrej motywacji. Czyli trzeba mieć podstawę ku temu. Dzwoniąc do NFZ podano mi przypuszczalny termin wyjazdu połowa grudnia, co kolidowało mi z prywatnymi sprawami. Dlatego mocno parłam o zwroty, by wyjechać wcześniej.
Co do realizacji zwrotów, to chyba każde województwo ma swoje niepisane zasady, kiedy można o nie dzwonić. I chyba nikt tak do końca tego nie ogarnia.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

W tej sprawie pisałem z ciekawości do wszystkich OW NFZ słownie w trzech przestrzegają ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia 7 lipca 2011 r.w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową paragraf 2.1 punkt 2.Leci to tak:

w przypadku dorosłych — zalecaną częstotliwość
korzystania z leczenia uzdrowiskowego albo reha-
bilitacji uzdrowiskowej, nie częściej niż raz na
18 miesięcy.

a jak do tej pory w tym kraju ustawy i rozporządzenia są nadrzędne nad zarządzeniami w poszczególnych placówkach.
W pozostałych OW NFZ mają wodę w ustach bo nie potrafią powiedzieć dlaczego pacjentów ładują w konia przesuwając im np. możliwość korzystania z wolnych miejsc po zwrotach.
Ale nic to..oby zdrowym być i ..do następnego wyjazdu :)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: BozenaMat »

Oby do następnego......... ale jak na razie, to chyba tylko prywatny wyjazd zostaje. Bo ten z NFZ......... pewno dopiero za ponad 3 lata :evil:
Ot życie :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

No jeśli ktoś jeszcze pracuje to pozostaje wyjazd z ZUS-u...ale podobno dużo się pozmieniało i czas oczekiwania też się wydłużył,tak jak i czas miedzy pobytami...muszę pokopać w przepisach jak to teraz jest z ZUS-em.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: malgonia »

Oj wyjechać teraz z naszego małopolskiego ZUS graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Zbliżamy się szybko do śląskiego..3 lata z bańki. Ale to jest robione po to, by częściej korzystać z zabiegów ambulatoryjnych,naturalny przesiew i selekcja chorych od wczasowiczów.
W Funduszu ludzie też myślą ....i też jeżdżą.
Awatar użytkownika
MargeRita
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 123
Na forum od: 23 cze 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MargeRita »

We wrzesniu 18, zlozylam weryfikacje i nadal nie wrocilam do przegladarki :twisted:
Nie moge dzwonic po zwroty
Pytalam nfz ,czy nie zgubili moze weryfikacji :D mowili,ze mam czekac,ze oni maja duzo pracy
A tak by mi listopad pasowal .......
ODPOWIEDZ