NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
zielona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 01 mar 2018 16:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: zielona »

alien pisze: 24 kwie 2018 06:47 Zielona poszło,jeśli jeszcze coś to pisz.
Dziękuję :) Prośba napisana, zaświadczenie dołączone - teraz tylko czekać na łut szczęścia (tzn.na decyzję urzędnika z odrobiną empatii).
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Zielona..będzie dobrze...tak na marginesie..jeśli pracujesz masz opcję wyjazdu z ZUS,a przy tej sytuacji co napisałaś to pomyśl o wyjeździe i dofinansowaniu z PEFRONu
Awatar użytkownika
zielona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 01 mar 2018 16:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: zielona »

alien pisze: 24 kwie 2018 23:37 Zielona..będzie dobrze...tak na marginesie..jeśli pracujesz masz opcję wyjazdu z ZUS,a przy tej sytuacji co napisałaś to pomyśl o wyjeździe i dofinansowaniu z PEFRONu
Korzystałam już z turnusów z PEFRONu - mimo dofinansowania trzeba mieć własne zaplecze finansowe o wiele wyższe niż na pobyt w sanatorium, a turnus trwa tylko 2 tygodnie. Pozytywny aspekt takiego wyjazdu : termin i miejsce wybierasz sam :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Zielona,wyjazd z ZUS ma te dobre strony,że czekasz max do 2-3 miesięcy,kosztowo nie dopłacasz i jedziesz na zwolnieniu lekarskim,minusy - stajesz na komisję (ale i jest plus bo zaraz możesz sobie też tam wybrać miejsce),a drugi minus to iż nie pojedziesz dalej niż 200 km od miejsca zamieszkania . Teoretycznie dla dobra pacjenta,praktycznie chodzi o kasę bo ZUS zwraca za transport kolejowy ,chyba,że się zrzekasz zwrotu,ale i tak miejscowości nie maja dalej niż właśnie do tych 200 km. No i co ważne ,nie wiem jak w przypadku uwzględnienia dodatkowej osoby.
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Marlenka »

Nasz kolejka ruszyła w tempie expresowym. W zeszłym tygodniu ubyło prawie 1000 numerków, jak tak dalej pójdzie to najdalej za 2 tygodnie dostanę przydział, ciekawe na kiedy i gdzie :?:
Mam tylko nadzieję że dostanę jakiś odległy termin bo sanatorium w okresie wakacyjnym zupełnie mi nie pasuje... :?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Dawno mnie tutaj nie było ... witam :D

Marlenka u wrót przydziału :D oby był po Twojej myśli :serce:
Do mojego jeszcze cho cho cho i jeszcze trochę :lol: :lol:
59 763 :)
Awatar użytkownika
zielona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 01 mar 2018 16:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: zielona »

alien pisze: 24 kwie 2018 23:37 Zielona..będzie dobrze...tak na marginesie..jeśli pracujesz masz opcję wyjazdu z ZUS,a przy tej sytuacji co napisałaś to pomyśl o wyjeździe i dofinansowaniu z PEFRONu
Jest dobrze :D Prośba uwzględniona - Kołobrzeg czeka :serce: Z terminu też jestem zadowolona - początek września, więc wakacyjne tłumy już nam nie grożą Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

Wow! Zielona....no w czepku rodzona! Grunt to dobra argumentacja i cierpliwość. To jakie sanatorium w Kołobrzegu? Byłem parokrotnie to może znam.. :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

zielona pisze: 09 maja 2018 14:45
alien pisze: 24 kwie 2018 23:37 Zielona..będzie dobrze...tak na marginesie..jeśli pracujesz masz opcję wyjazdu z ZUS,a przy tej sytuacji co napisałaś to pomyśl o wyjeździe i dofinansowaniu z PEFRONu
Jest dobrze :D Prośba uwzględniona - Kołobrzeg czeka :serce: Z terminu też jestem zadowolona - początek września, więc wakacyjne tłumy już nam nie grożą Pozdrawiam serdecznie :)
Gratuluję Ci serdecznie :serce: i Kołobrzegu i terminu :D który ośrodek :?:
Awatar użytkownika
zielona
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 01 mar 2018 16:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: zielona »

alien pisze: 11 maja 2018 20:00 Wow! Zielona....no w czepku rodzona! Grunt to dobra argumentacja i cierpliwość. To jakie sanatorium w Kołobrzegu? Byłem parokrotnie to może znam.. :D
Sanatorium San.Opinie są różne - w zależności jakie kto ma oczekiwania.
ODPOWIEDZ