NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

Wieniu :kwiat: ... jakie 30 ? :lol: :lol: :lol: jak Cię znam , za dwa lata o tej porze znowu powitasz Kołobrzeg :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Wienia »

Nawet będę za miesiac w Niwie ale prywatnie.
Jeśli wszystko się uda to znowu popolujemy :lol:
A wszystkiego nauczyłam się dzięki obecności na forum i podpowiedziom uczynnych forumowiczów.
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
MargeRita
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 123
Na forum od: 23 cze 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MargeRita »

Witam wszystkich czekających
Wniosek zlozony w styczniu 2017 dostalam numerek 69000 :shock:
Teraz mam juz tylko 21000
I jest juz 18 miesiecy oczekiwania ,czyli powinna byc weryfikacja (?)
I moge pytac o zwroty
Możemy , bo skierowania zlozylismy oboje , ja i kolega M ( małżonek)
W sanatorium bylismy juz raz ,razem w Ustroniu

Teraz jakos dziwnie nam wyszlo, bo u lekarza bylismy z takimi samymi schorzeniami i ja dostalam reumatologie a kolega M ortopedie :(
I mam nadzieje,ze uda nam sie wyjechac razem :roll:
Mial ktos taką sytuacje?
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

MargeRita ,niekoniecznie musicie razem jechać,ponieważ kolejka reumatologiczna może być dłuższa niż kolejka ortopedyczna,zresztą sprawdź jaki numer początkowy na skierowaniu w kolejce miał kolega M i porównaj ze swoim numerem . Każdy otrzymuje indywidualny numer skierowania ,gdzie czas oczekiwania jak i numer w kolejce może być różny w zależności od jednostki chorobowej jak i chorób współistniejących.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

A tak na marginesie ,jeśli ktoś jest zainteresowany przyczynami ,dlaczego tak długo czekamy to mam do wglądu pismo p.Prezesa NFZ do Marszałka Senatu z marca tego roku,tłumaczącego się z długości czasu oczekiwania.
21526 to liczba miejsc zakontraktowanych przez małopolski OW NFZ na leczenie stacjonarne dla dorosłych w roku 2018, na rok 2017 - 21755, z roku na rok liczba miejsc kontraktowych jest zaniżana.
Największą przeszkodą jesteśmy MY ,Świadczeniobiorcy,ponieważ za nasze pieniążki składane na durny fundusz ,śmiemy mieć wymagania!!!!
Aż się zagotowało we mnie...
Z pisma Prezesa wynika ,że najlepiej jakby nie było pacjentów to wtedy kolejki by się skróciły.... K...A!!!! Gdzie my żyjemy!?
Przecież oni żyją z naszej kasy !!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Felice »

Liczba kontraktów nie wynika li tylko z chęci,czy też niechęci funduszu,ale też z malejącej liczby miejsc w ośrodkach. Wiele miejsc odebrał ZUS. Pieniędzy na kontrakty też jest mniej,nie da się tego ukryć. A przy tym wszystkim z roku na rok wzrasta ilość chętnych na takæ formę wjazdów. Reasumując daje to taki efekt,że czekamy coraz dłużej.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: alien »

I tu jest błąd Ministerstwa Zdrowia,ponieważ jeśli wprowadzają 500+ ,a społeczeństwo się starzeje i wymaga zwiększonej opieki zdrowotno-rehabilitacyjnej,to powinno albo zwiększyć możliwości korzystania osobom ze schorzeniami, z miejsc rehabilitacyjnych poprzez NFZ (więcej kontraktów),albo wzorem np.naszego sąsiada zachodniego.
Można refundować wydatki ponoszone przy wyjazdach rehabilitacyjnych w wysokości np. 70% kosztów raz w roku (progowo max np.1500 pln).
Opcja elektroniczna to wprowadzenie chipowej karty rehabilitacyjnej,na którą raz w roku przelewa się 1000pln z możliwością wykorzystania tylko w systemie rehabilitacji (stacjonarnej,szpitalnej,prywatnej itd).
Wtedy zwalnia się NFZ z funkcji pośrednika między świadczeniobiorcą a ośrodkiem rehabilitacyjnym,skierowanie na daną rehabilitację daje lekarz prowadzący,a nie widzimi się doktora balneologa, każdy wybiera miejsce i czas wyjazdu,ośrodek o standardzie odpowiadającym kosztom ,które chce wydać z własnej kieszeni lub uzbieranych na w/w karcie.
Państwu odpadają koszty prowadzenia w NFZ działalności biura turystycznego,ta kasa przekazana jest w części na każdego obywatela ,ale tylko na cel zdrowotny.
Nie ma kolejek,interes sanatoryjny kręci się pełną parą,wzrasta jakość usług ( słabsze ośrodki odpadają),nie trzeba podpisywać kontraktów.
Wszyscy zadowoleni. Pozwolić tylko ludziom decydować we własnym zakresie,a do tej pory to jest wersja socjalistyczna w NFZ.
Tanie Państwo.
Kasia79
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 15 kwie 2018 15:50
Oddział NFZ: Małopolski

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: Kasia79 »

Witam, czy tylko ja mam wrazenie czy inni tez ze malopolski nfz prawie nie pracuje w wakacje? Tamten tydzien ok 200 numerkow, a w tym tylko 26. U nas zostalo 2760. Mija nam 27 miesiac czekania a mialo byc 26. Pozdrawiam wszystkich czekajacych
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: GIENIA »

W tej chwili w Małopolsce czeka się ok 30 - 31 miesięcy ...
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ Małopolska rosnący czas oczekiwania

Post autor: MaryKate »

W tym tempie to kolejka się jeszcze wydłuży , przez dwa tygodnie spadło 774 nr u mnie profil reumatologia .
ODPOWIEDZ