Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Zosia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 02 sty 2018 17:20
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: Zosia59 »

Witam ☺Mój numer to 18477 :D Kardiologia :serce: Nadzieja otrzymania skierowania marzec kwiecień 2019 :D :D :D Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23841
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry .
Dawno do tematu nie zagłądałam . :roll:
Już w dziale na walizkach .
Oczekuje na kuracje. :twisted:
Oczekującym cierpliwego oczekiwania na przydział . :o
Zadowalających przydziału,pozdrawiam wszystkich w poczekalni . :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: GIENIA »

I ja na walizkach :D ...
.. a tutaj oczekuję i pozdrawiam oczekujacych :D :kwiat: nie wiem z jakim numerem , bo przeglądarka mi się zbuntowała :o :lol: :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: jacky6 »



Weryfikacja zaliczona, wywiad doniósł o przydziale akceptowalnej miejscowości.
Czekam, aż ponownie pojawi się w przeglądarce funduszowej.
Z wyliczeń wynika wyjazd w połowie roku.

:mrgreen: :ugeek:

forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

Jacky powiedz coś więcej o "wywiadzie". Po jednym z Twoich postów pojechałam do oddziału we Wrocławiu. Obydwie Panie zrobiły zdziwione miny...owszem lekarz może wpisać pożądaną przez kuracjusza miejscowość ale generalnie decyzja zapada nie w momencie wpływu wniosku po weryfikacji ale po oddstaniu swojej kolejki. Aby bylo weselej niewiele wniosków pokrywa się z pobożnymi życzeniami petentów. Jak to jest faktycznie?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: jacky6 »

Florka pisze: 14 sie 2018 18:09 Jacky powiedz coś więcej o "wywiadzie".
Jak to jest faktycznie?

Balneolog zatwierdzając pozytywnie zasadność kuracji wpisuje tylko miejscowość.
I to widać na etapie weryfikacji.
Nic więcej.
Fundusz zwany narodowym ma w swoim pakiecie w danej miejscowości kilka obiektów lub tylko jeden.
Czas biegnie.
Na miesiąc przed kuracją panie ( panienki ? ) z funduszu "dopasowują" petenta do danego obiektu i delegują papierki do sekretariatu celem wysyłki pod adresem domowym.
W tym samym czasie, no, może z tygodniowym opóźnieniem kolejna panienka ( pani ) z funduszu wpisuje informację do "okienka".
Zatem zanim listonosz / listonoszka przyczołga się z skierowaniem to my już od tygodnia znamy "wyrok".
Tych kilka dni nieraz decyduje o tym, czy uda nam się np. klepnąć jedynkę, klepnąć dwójkę dla małża/żonki - oczywiście komercyjnie.
Zasadniczo uzdrowiskowe sanatoria 3-mają pewną rezerwę komercyjną ale w wysokim sezonie różnie być może.

:ugeek: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :mrgreen:


forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

Chyba w dolnośląskim tak nie działa 🤔 jeżeli nawet do dotarcie do informacji dla żuczka z ulicy jest mało realne. W efekcie...będzie co ma być albo...Ciechocinek.😁 Na chwilę obecną rok przed decyzją jeszcze mi to lotto. Dzięki za info. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: Felice »

To generalnie działa nieco inaczej. Od początku naszymi papierami ,potem już wirtualnie zajmuje się jedna osoba. Ta osoba przydziela miejsca w konkretnych obiektach. My tego nie wiemy,ale w zasadzie od momentu weryfikacji przez balneologa prawie pewne jest gdzie nas wyślą .
Numerki też nie mają zasadniczego znaczenia,służą głównie systematyzacji.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: jacky6 »

Felice pisze: 14 sie 2018 21:47 Od początku naszymi papierami ,potem już wirtualnie zajmuje się jedna osoba.
Ta osoba przydziela miejsca w konkretnych obiektach.
My tego nie wiemy,ale w zasadzie od momentu weryfikacji przez balneologa prawie pewne jest gdzie nas wyślą .

Niezaprzeczalnie.
Jednakże "przydział miejsca w konkretnych obiektach" następuje prawie w ostatniej chwili i praktycznie zależy od bieżącego "widzimisia".
Jeśli natomiast jest teoretycznie szansa na wybór miejscówki to nie powinna być ona niweczona.
PS - weryfikuje nie balneolog ale POZ...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

forumowicz

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2019...

Post autor: forumowicz »

To poradzcie...jak zarządzić tą szansą na miejscówkę? Poprosić lekarza o dopis? Pismo załączyć? Zresztą i tak nie mam szansy na sprawdzenie. Tak naprawdę to nie chciałabym być tylko blisko domu i chociaż to może dziwne w Ciechocinku. Co ma być to będzie...
ODPOWIEDZ