Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: Lisa »

Cześć Jolu, Ci z marca jadą w kwietniu, Ci z kwietnia pojadą w maju, tak sądzę.
jola1956
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 14 mar 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: jola1956 »

Witam ,ale w maju będzie 25 m-cy,ja miałam informację,że będę czekała 30 miesięcy?
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: To_ja_Jowita »

Jola ja składałam wniosek w maju 2015 r. i liczę na to, że lipiec-sierpień wyjadę. Mnie podali 26 miesięcy oczekiwania.
Dzisiaj mam numer 8025
jola1956
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 14 mar 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: jola1956 »

Czy Ty jesteś z mazowieckiego?wszystkie osoby ,które znam czekały właśnie około 26-30 m-cy? ja dzisiaj mam numerek 2866.Jak to jest ,czy i ile dojdą numerki do 0 ,wtedy dostanę powiadomienie,na jakiś konkretny termin ,np za miesiąc ,czy dostane inf ,że jadę za tydzień ,dwa?Napisz mi o ilec wiesz,dzięki ,pozdrawiam Jola
Danuta Pietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 216
Na forum od: 05 paź 2012 21:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: Danuta Pietka »

Witaj Jolu1956 ja też jestem z mazowieckiego i z tego co wiem to moja koleżanka też miała napisany okres oczekiwania 30 miesięcy a dostała po 25 miesiącach do Kołobrzegu tak jak widzisz okres oczekiwania to wielka nie wiadoma .Ty masz już bardzo blisko dostania miejsca bo dają przy numerku około 1000,1200 to powinnaś dostać gdzieś za 2 lub 3 tygodnie wiadomość dokąd nasz kochany NFZ dał Tobie przydział.Średnio do wyjazdu to jest około 2 miesięcy ale nie mniej jak 2 tygodnie,taka jest ustawa.Życzę szybkiego przydziału i w wymarzone miejsce .Ja muszę jeszcze czkać bo moje skierowanie poszło 3 tygodnie temu do weryfikacji mam nadzieje że pojadę sierpień lub wrzesień :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: To_ja_Jowita »

Joluś,
Sama nie mam pojęcia jak to funkcjonuje, czekam na wyjazd z NFZ pierwszy raz, ale jak się zorientowałam z waszych opisów to z numerem ok. 2000-1000 dostaje się przydział. Trzeba systematycznie sprawdzać w przeglądarce, bo tam dostaniesz wiadomość na co najmniej tydzień wcześniej niż dojdzie zawiadomienie do domu. Nie zawsze jest przestrzegane zaznaczone przez lekarza kierującego miejsce pobytu (morze, góry itd.) Także wszystko jest jedną niewiadomą, można sobie planować a oni i tak zrobią co będę chcieli.
Ja mam zaznaczone morze a co mi przydzielą to nikt nie wie, zresztą ja i tak kocham morze i góry więc mi wszystko jedno. Co innego mnie przeraża, podobno są jeszcze pokoje bez łazienek i umywalek. Ło Matko...... mam nadzieję, że nic podobnego mi się nie trafi, bo nie wiem co zrobię, pewno ucieknę do domu
Joluś nie pędź tak z tymi numerami poczekaj na mnie razem ruszymy ....... :lol: :lol: :lol:
jola1956
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 14 mar 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: jola1956 »

Bardzo bym chciała nawet poczekać.Napewno fajniej jest jechać razem. Ja jestem z Warszawy.Lekarz wpisał mi na moją prośbę morze.I nawet dodatkowo Sopot.Wydaje mi się ,że na choroby reumatologiczne ,dają najchętniej Busko Zdrój.Czy gdybym dostała np. w marcu,koniec,lub w kwietniu na święta ,a nie chcę absolutnie w tych dwóch terminach jechać,mam jakąś szansę wyminiecia się z tego terminu,i rozmów z NFZ?lewe zaświadczenie od lekarza ,że jestem chora?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: juurr »

witam
SANATORIUM UZDROWISKOWE " LEŚNIK " skierowanie przy nr 1320 wyjazd na maj
czy ktoś tam był ostatnio i może podzielić się swoimi wrażeniami ?
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wniosek złożony w październiku 2015 roku

Post autor: To_ja_Jowita »

Joluś najczęściej dostaje się z wyprzedzeniem na 2 miesiące, także nie ma szansy abyś dostała skierowanie na święta, tym bardziej, że ze skierowaniem nad morze podobno czeka się trochę dłużej. Oczywiście możesz negocjować z nimi termin wyjazdu, zawsze możesz ich odwiedzić w NFZ w Warszawie i coś dla siebie wywalczyć.
Ja mam numer 7893, także chyba jednak pojedziesz wcześniej nad morze, chociaż kto wie ...
Pozdrawiam Cię - Jowita
jola1956
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 14 mar 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: pytanie do juurr

Post autor: jola1956 »

Napisz mi bardzo proszę kiedy dokładnie składałaś wniosek?czy lekarz wpisał Ci morze i Sopot? z jakiego miasta jesteś? jaki dokładnie dostałaś termin?Może o ile by się udało to pojechałybyśmy razem?
ODPOWIEDZ