Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: Maria K »

Witam wszystkich.
W ciągu miesiąca spadło 4 733 numerki.
Drugi miesiąc zaczął się numerkiem 128 354.
Powoli toczymy się z górki.
Pozdrawiam wszystkich oczekujących. :kwiat:
Ursa Minor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 06 cze 2018 15:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: Ursa Minor »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Debiutuję na forum i jestem też początkującą kuracjuszką z mazowieckiego NFZ-u. Mój obecny numerek 106279 :o (czwarty miesiąc od rejestracji) Prawdopodobny wyjazd - jak sądzę wiosna 2020. W skierowaniu mam miejscowość nadmorską. Zamierzam skorzystać ze zwrotów - może mi się uda we wrześniu. Mam pytanie do doświadczonych kuracjuszy, którzy ze zwrotów korzystali. Czy proponują zgodnie ze skierowaniem (morze, góry lub niziny), czy też po prostu to co im się akurat zwolniło? Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.
Poazdrawiam Was serdecznie i życzę szybkiego "spadania" numerków. Ula :kwiat:
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: To_ja_Jowita »

Ursa Minor pisze: 19 cze 2018 16:24 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Debiutuję na forum i jestem też początkującą kuracjuszką z mazowieckiego NFZ-u. Mój obecny numerek 106279 :o (czwarty miesiąc od rejestracji) Prawdopodobny wyjazd - jak sądzę wiosna 2020. W skierowaniu mam miejscowość nadmorską. Zamierzam skorzystać ze zwrotów - może mi się uda we wrześniu. Mam pytanie do doświadczonych kuracjuszy, którzy ze zwrotów korzystali. Czy proponują zgodnie ze skierowaniem (morze, góry lub niziny), czy też po prostu to co im się akurat zwolniło? Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.
Poazdrawiam Was serdecznie i życzę szybkiego "spadania" numerków. Ula :kwiat:
Witaj,
Widzę, że jesteśmy z jednego oddziału NFZ i mamy podobny staż w kolejce, ze zwróceniem uwagi na miejscowości nadmorskie. Będę również starała się o "zwroty" w przyszłym roku. U nas w oddziale jest ważne aby odległość czasowa między pobytami w sanatorium nie była krótsza niż 18 miesięcy. Mamy wyznaczone 5 numerów, na które możemy dzwonić codziennie po godz. 14 w sprawie tzw. zwrotów. Oczywiście w okresie letnim tych zwrotów jest nieporównywalnie mniej niż w innym okresie. Ja osobiście byłam tylko raz sanatorium w Ustce i bardzo sobie to miejsce chwalę. Możesz otrzymać "zwrot" zgodny z Twoim kierunkiem leczenia. Jeżeli jesteś nadciśnieniowcem nie pojedziesz np. do Krynicy Zdroju bo żaden ośrodek sanatoryjny w tej miejscowości Cię nie przyjmie.
Ursa Minor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 06 cze 2018 15:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: Ursa Minor »

To_ja_Jowita pisze: 20 cze 2018 11:51
Ursa Minor pisze: 19 cze 2018 16:24 Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Debiutuję na forum i jestem też początkującą kuracjuszką z mazowieckiego NFZ-u. Mój obecny numerek 106279 :o (czwarty miesiąc od rejestracji) Prawdopodobny wyjazd - jak sądzę wiosna 2020. W skierowaniu mam miejscowość nadmorską. Zamierzam skorzystać ze zwrotów - może mi się uda we wrześniu. Mam pytanie do doświadczonych kuracjuszy, którzy ze zwrotów korzystali. Czy proponują zgodnie ze skierowaniem (morze, góry lub niziny), czy też po prostu to co im się akurat zwolniło? Będę wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.
Poazdrawiam Was serdecznie i życzę szybkiego "spadania" numerków. Ula :kwiat:
Witaj,
Widzę, że jesteśmy z jednego oddziału NFZ i mamy podobny staż w kolejce, ze zwróceniem uwagi na miejscowości nadmorskie. Będę również starała się o "zwroty" w przyszłym roku. U nas w oddziale jest ważne aby odległość czasowa między pobytami w sanatorium nie była krótsza niż 18 miesięcy. Mamy wyznaczone 5 numerów, na które możemy dzwonić codziennie po godz. 14 w sprawie tzw. zwrotów. Oczywiście w okresie letnim tych zwrotów jest nieporównywalnie mniej niż w innym okresie. Ja osobiście byłam tylko raz sanatorium w Ustce i bardzo sobie to miejsce chwalę. Możesz otrzymać "zwrot" zgodny z Twoim kierunkiem leczenia. Jeżeli jesteś nadciśnieniowcem nie pojedziesz np. do Krynicy Zdroju bo żaden ośrodek sanatoryjny w tej miejscowości Cię nie przyjmie.
Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź. Kierunek leczenia mam "reumatologia", więc pewnie mogą mi zaproponować zwrot gdziekolwiek - byle nie w okolicach bagnistych ;) . Ponieważ będzie to mój pierwszy pobyt w sanatorium, to podobno o zwrot mogę się starać w każdej chwili. Spróbuję więc jeszcze w tym roku. Może mi się uda we wrześniu... Byłoby miło, gdyby to była Ustka. Piękne miejsce - byłam tam parę razy prywatnie poza sezonem i mam jak najlepsze wspomnienia.
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: To_ja_Jowita »

Ursa Minor pisze: 21 cze 2018 11:40
Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź. Kierunek leczenia mam "reumatologia", więc pewnie mogą mi zaproponować zwrot gdziekolwiek - byle nie w okolicach bagnistych ;) . Ponieważ będzie to mój pierwszy pobyt w sanatorium, to podobno o zwrot mogę się starać w każdej chwili. Spróbuję więc jeszcze w tym roku. Może mi się uda we wrześniu... Byłoby miło, gdyby to była Ustka. Piękne miejsce - byłam tam parę razy prywatnie poza sezonem i mam jak najlepsze wspomnienia.
Witaj,
Z reumatologią możesz wszędzie, dzwoń a z pewnością się uda. Pochwal się gdzie dostaniesz przydział. Trzymam kciuki. Powodzenia.
Jowita
Ursa Minor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 38
Na forum od: 06 cze 2018 15:36
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: Ursa Minor »

To_ja_Jowita pisze: 21 cze 2018 19:10
Ursa Minor pisze: 21 cze 2018 11:40
Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź. Kierunek leczenia mam "reumatologia", więc pewnie mogą mi zaproponować zwrot gdziekolwiek - byle nie w okolicach bagnistych ;) . Ponieważ będzie to mój pierwszy pobyt w sanatorium, to podobno o zwrot mogę się starać w każdej chwili. Spróbuję więc jeszcze w tym roku. Może mi się uda we wrześniu... Byłoby miło, gdyby to była Ustka. Piękne miejsce - byłam tam parę razy prywatnie poza sezonem i mam jak najlepsze wspomnienia.
Witaj,
Z reumatologią możesz wszędzie, dzwoń a z pewnością się uda. Pochwal się gdzie dostaniesz przydział. Trzymam kciuki. Powodzenia.
Jowita
Dziękuję bardzo. W lipcu i sierpniu nie mogę wyjechać z powodów rodzinnych i zawodowych, a wiem że ze zwrotów trzeba być przygotowanym na wyjazd nawet w ciągu paru dni. Zacznę więc dzwonić na przełomie sierpnia i września. Oczywiście dam znać jaki przydział otrzymałam. Pozdrawiam serdecznie. Ula
monika112
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 09 maja 2018 10:24
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: monika112 »

U mnie już, albo dopiero 8 na początku ;) na dziś jestem 89711 w kolejce, powoli, bardzo powoli do przodu :) Pozdrawiam wszystkich oczekujących :D Póki co planuję w międzyczasie wyjechać prywatnie do Buska :)
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1404
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: jettp »

monika112 pisze: 26 cze 2018 12:30 U mnie już, albo dopiero 8 na początku ;) na dziś jestem 89711 w kolejce, powoli, bardzo powoli do przodu :) Pozdrawiam wszystkich oczekujących :D Póki co planuję w międzyczasie wyjechać prywatnie do Buska :)
A u mnie 1 z przodu :arrow: 14212 w kolejce i podobnie jak i Ty panuję wyjechać w styczniu ale do ulubionego Iwonicza. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: To_ja_Jowita »

Melduję się w kolejce z numerem 107 897, na Mazowszu numerki spadają średnio ok. 1 000 na tydzień
Pozdrawiam wszystkich oczekujących
Awatar użytkownika
Magdala39
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 29 paź 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku 2020...

Post autor: Magdala39 »

Grzecznie stoję za Tobą z numerem 121478
ODPOWIEDZ