Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.

Ile oczekiwałaś/eś na wyjazd do sanatorium?

do 6 miesięcy
43
12%
do 12 miesięcy
41
11%
do 18 miesięcy
57
16%
do 24 miesiące
71
20%
do 30 miesięcy
72
20%
do 36 miesięcy
59
16%
ponad 3 lata
16
4%
 
Liczba głosów: 359

Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: administrator »

Ponieważ wątek Ile czekałeś/aś na wyjazd do sanatorium i z jakiego NFZ cieszy się sporym powodzeniem, a jednocześnie jego przejrzystość i możliwość znalezienia szybkiej informacji nieco się zatraciła, uruchamiam ankietę. Proszę zaznaczajcie ile czekaliście na wyjazd od momentu złożenia wniosku do NFZ. Póki co jest to ankieta ogólnopolska, być może trzeba będzie rozdzielić dla każdego oddziału NFZ.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: jacky6 »

Dwa lata temu w śląskim - z branży - narządów ruchu - reumatologia to było poniżej 30 miesięcy.
Teraz obserwujemy zróżnicowanie - w tym samym oddziale funduszu są ponad 31/32 miesięcy dla narządów ale prawie połowa krótsza kolejka dla laryngologii...
Gdybym wcześniej o tym wiedział, to nie brałbym wniosku o skierowanie z przychodni rehabilitacji a laryngologii...
:roll:
:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: GIENIA »

Na wyjazd w 2015 czekałam 22 miesiące . Teraz czekam na wyjazd już 20 miesięcy , jestem po weryfikacji , przewidywany wyjazd wrzesień/październik .
Awatar użytkownika
Alicja1691
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 30 kwie 2015 20:12
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Alicja1691 »

W zeszłym roku wyjechałam po 26-ciu miesiącach od złożenia wniosku . Profil leczenia : GASTROENTEROLOGIA .
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Samosia »

Wniosek złożony w czerwcu 2015r. śląski NFZ na starcie czas oczekiwania 26 miesięcy ........w lutym 2017r. weryfikacja i przybliżony czas wyjazdu to pierwszy kwartał roku 2018 czyli 31-33 miesiące od startu do wyjazdu :o :o :o
Awatar użytkownika
mamylka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 03 lut 2013 16:53
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: mamylka »

Wniosek złożony w lutym 2016 r. - wyjazd na turnus 28 dniowy (neurologia) w marcu 2017 r. Termin był ogromnym zaskoczeniem oczywiście na plus !
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Pietka 50+ »

jacky6 pisze:Dwa lata temu w śląskim - z branży - narządów ruchu - reumatologia to było poniżej 30 miesięcy.
Teraz obserwujemy zróżnicowanie - w tym samym oddziale funduszu są ponad 31/32 miesięcy dla narządów ale prawie połowa krótsza kolejka dla laryngologii...
Gdybym wcześniej o tym wiedział, to nie brałbym wniosku o skierowanie z przychodni rehabilitacji a laryngologii...
:roll:
:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Przepraszam, ale połowę krótsza to nie jest ta nasza laryngologiczna kolejka, bo mój czas oczekiwania - wg pisma to 30 m-cy i tak wychodzi ... niestety ( czekam od 10.2015 )
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Fionka »

Pierwszy wniosek listopad 2013 r, wyjazd maj 2015 r.Następny wniosek grudzień 2015 a planowany okres oczekiwania ponad 20 miesięcy, czyli jesień 2017 .Nie czekałam i już jestem po , wybrałam w lutym zwrot.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: asia13 »

Wniosek złożony 18.03.2016 okres oczekiwania podany przez NFZ 18 m-cy przydział dostałam równe 17 mies,od złożenia wniosku przy nr 4500 :o
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: darek »

.................
CZAS
Jest wiele uwarunkowań ,aby otrzymać upragniony voucher do sanatorium.
Pytanie zasadnicze .

Jaka ma to być forma leczenia ?

Podstawowy podział .
Sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe dla dorosłych -21 dni
oraz
Szpitalne leczenie uzdrowiskowe dla dorosłych - pobyt trwa 21 dni

Są też inne formy leczenia sanatoryjnego ,ale skoncentrujmy się na tych dwóch najbardziej popularnych.

Czas i rodzaj schorzenia.
To ,że śląski NFZ bije dziś wszystkich na głowę nie jest niczym dziwnym,ale i w Naszym oddziale są odstępstwa od reguł.
I w wbrew pozorom nie jest to związane z koneksjami.
Są schorzenia TOPOWE na które czeka się krócej,ale i takie gdzie czeka się NIE 32 miesiące ,ale i 36 plus Bonusy -12 miesięcy od poprzedniego pobytu można dopiero Złożyć wniosek plus czas od otrzymania vouchera do wyjazdu 2-3 miesiące -Daje łączny WYNIK na poziomie 50 miesięcy.

Ale jest i pocieszająca informacja ..Znajomy po odczekaniu swoich 12 miesięcy karencji czekał TYLKO 12 miesięcy.
Ok
Ma fajną topową chorobę.

TZW po szpitalne.

Czas zależy również od tego co mamy wpisane w skierowaniu, nieraz wpisanie jednego symbolu choroby powoduje niezłe zamieszanie.

Osobiście na tzw poszpitalne czekałem ..
Najdłużej 3 miesiące
Najkrócej całe 7 dni
i to na śląsku
ODPOWIEDZ