Podlaski NFZ

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
woytek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1296
Na forum od: 28 gru 2012 17:41
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Podlaski NFZ

Post autor: woytek »

woytek pisze: 30 kwie 2018 16:25 6789 z takim potworkiem ;) wkraczam w nowy miesiąc
Czerwiec rozpoczynam na 5455km. Ładny skok w maju :)
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

1155 od wczoraj urosła kolejka,ostatnio idzie to strasznie ślamazarnie.Nie pracują weekend im chyba się wydłużył do pełnego tygodnia. :( "czarno to widzę" :lol:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

O i znowu jeden w górę zamiast w dół.Niby weryfikacja itp.,ale wydaje mi się ,że wciskają kogo się da "znajomego" żeby wyjazdy wypadły im wtedy kiedy chcą i najbardziej im pasuje,oczywiście naszym kosztem.Tylko tak sobie to tłumaczę :evil:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1949
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Zosia »

Jest trzeci dzień roboczy tego miesiąca u mnie przez te czerwcowe już dni spadło 81 nr ale i tak dziś 2008 myślę czy chociaż załapię się na wrzesień skoro lipiec/sierpień już dzielą :(
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Na dziś 2 dni przed weryfikacją taki-Numer :972 .Nawet nie jest źle,tylko ta weryfikacja nie wiadomo po co.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1949
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Zosia »

Właśnie rozmawiałam z naszym funduszem . Przydzielają miejsca dla składających w grudniu. Pani powiedziała, że do końca czerwca powinnam już dostać wiadomość i będzie to pewnie sierpień/wrzesień . Może obędzie się bez weryfikacji ? Tygrys a Ty dostałeś już od nich wiadomość o odesłaniu dokumentów ? Według tej informacji to już powinieneś lada chwili mieć skierowanie na wyjazd . Jesteś chyba z 10 dni wcześniej ode mnie.
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Zosiu 8.06 mija równo 18 miesięcy od daty złożenia dokumentów i to obligatoryjnie z automatu skierowanie jest odsyłane do lekarza kierującego w celu weryfikacji danych medycznych itp.Wówczas w przeglądarce skierowań wisi takie info.Lekarz rodziny,czy też kierujący ma na weryfikację 30 dni(po weryfikacji wracasz na swoje miejsce),a jeżeli lekarz nie wyrobi się w tym terminie wypadasz też z automatu z kolejki.A wtedy aby móc wrócić do uprzedniej kolejki niestety sprawa się przeciąga,trzeba pisać,prośby podania do "góry" i ewentualnie z wielkiej łaski przywrócą daną osobę do kolejki.
Tak więc raczej marne szanse w moim przypadku abym dziś czy jutro dostał potwierdzenie skierowania.O wszystkim zaważyły ostanie 2 słabe miesiące.Zabraknie mi około 2 tygodni.U nas potwierdzenie otrzymuje się z numerkiem około 300-200.Tak wynika z moich i innych osób,dotychczasowych obserwacji.I to mi mota wszystko.Uwielbiam góry zimą,wiosną i latem.Jesień z natury jest ponura.A zresztą "człapanie'po górkach wśród śliskich opadających liści(już to przerabiałem).Szaro-buro i ponuro.Chyba,że ktoś lubi liście grabić i "smalić""bimberek" ;) To tylko moje odczucia.Ja osobiście najbardziej lubię,słońce i wszystko w temacie.Przełom lipca i sierpnia to by było najbardziej optymalne i trafne. :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1949
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Podlaski NFZ

Post autor: Zosia »

Tak Tygrysie, znam te przepisy i moje obserwacje w całości potwierdzają Twoje :) . Przy ostatnim wyjeździe w 2016 miałam podobnie ale zamiast weryfikacji dostałam skierowanie. Gdyby informacja uzyskana dziś była prawdziwa to do końca m-ca musiałoby zejść jeszcze z 1500 nr - w moim przypadku- co jest niemożliwe ale Ty do weryfikacji to już powinieneś dostać informacje więc skoro jeszcze nie masz to może ....... . Ja też najbardziej lubię słońce jak większość ludków chyba ale początek września, jak najbardziej mógłby być :) . Życzę gór w sierpniu :) Podziel się wiadomością po otrzymaniu przydziału. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

Niestety przy nr.-802,"Bieżący status: SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH Z POWODU BRAKU MOŻLIWOŚCI JEGO POTWIERDZENIA W OKRESIE 18 M-CY OD DNIA JEGO WYSTAWIENIA"
Tak jak wcześniej wspomniałem zabrakło około 2 tygodni.Ostatnie dwa miesiące miało b.duży wpływ na ten stan rzeczy :( Już wiem,że ewentualny następny wyjazd będzie z czasem oczekiwania w kolejce +-25 miesięcy.Za każdym razem dłużej! :cry:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 372
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Podlaski NFZ

Post autor: tygrys »

I po weryfikacji nr.670,czyli za tydzień nieobecności ubyło tylko 130 nr. :( .Weryfikacja szybko,bo wszystkie badania aktualne i sam odwoziłem z przychodni całe to dobrodziejstwo,żeby nie szło poleconym tak jak w tę stronę 5 dni w obrębie jednego miasta :( (można było zanieść i przynieść na kolanach przez ten czas)Jednak instytucja "gońca" kiedyś była bardzo pomocna.Oczywiście trochę im się naprzykrzyłem(osobiście) aby to poszło tak ,a nie inaczej.W sumie lekarz miał mnie przyjąć dopiero w przyszłym tygodniu.No ale myślę,że to i tak b.szybko.Teraz już tylko spokojnie czekać na przydział :)
ODPOWIEDZ