Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Danuta Pietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 216
Na forum od: 05 paź 2012 21:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Danuta Pietka »

DO Jaga167 mam prośbę do Ciebie jak dostaniesz odpowiedz z NFZ napisz jak się przychylili do twojej prośby o zmianę terminu.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Danuta Pietka pisze: 04 cze 2018 11:37 DO Jaga167 mam prośbę do Ciebie jak dostaniesz odpowiedz z NFZ napisz jak się przychylili do twojej prośby o zmianę terminu.Pozdrawiam :)
Dobrze. Na razie wiszę w wyszukiwarce jako: "świadczeniobiorca zrezygnował z leczenia", co nie jest zgodne z prawdą.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Jaga to znaczy,że nie uwzględnili prośby o zmianę terminu.Wtedy piszą,że świadczeniobiorca zrezygnował z wyjazdu.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Felice pisze: 04 cze 2018 15:12 Jaga to znaczy,że nie uwzględnili prośby o zmianę terminu.Wtedy piszą,że świadczeniobiorca zrezygnował z wyjazdu.
Myślę, że nie masz racji. To nie jest jednoznaczne. Sprawa będzie przesądzona, jak odpiszą na moje pismo z uzasadnieniem (mają taki obowiązek). Na razie wybrali, z całej listy różnych opcji wymienionych w przeglądarce, że "swiadczeniobiorca zrezygnował.....". Zaraz za tym, jest wymieniona opcja: "rezygnację wysłano do rozpatrzenia przez lekarza balneologa". Spodziewam się, że za kilka dni pojawi się u mnie taki wpis, a co dalej, to już kolejna loteria. Podobnie, jak z przydziałem miejsca i czasu pobytu...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Życzę ci bym się myliła.Za takim wpisem idzie pismo pocztą do domu.
Generalnie napisali prawdę...oni przydzielili ty odmówiłaś przydziału z jakichś powodów. Sugestia lekarza prowadzącego nie jest dla nich wyznacznikiem.
W piśmie piszą następująco " NFZ nie zapewnia kierowania ubezpieczonych do wybranych uzdrowisk. Wskazanie odpowiedniego dla ubezpieczonego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego należy do kompetencji lekarza specjalisty z dziedziny balneologii lub rehabilitacji medycznej zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ."
W Mazowieckim w tej kwestii są bezwzględni.
Danuta Pietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 216
Na forum od: 05 paź 2012 21:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Danuta Pietka »

Felice pisze: 04 cze 2018 18:38 Życzę ci bym się myliła.Za takim wpisem idzie pismo pocztą do domu.
Generalnie napisali prawdę...oni przydzielili ty odmówiłaś przydziału z jakichś powodów. Sugestia lekarza prowadzącego nie jest dla nich wyznacznikiem.
W piśmie piszą następująco " NFZ nie zapewnia kierowania ubezpieczonych do wybranych uzdrowisk. Wskazanie odpowiedniego dla ubezpieczonego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego należy do kompetencji lekarza specjalisty z dziedziny balneologii lub rehabilitacji medycznej zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ."
W Mazowieckim w tej kwestii są bezwzględni.

Życzę Tobie z całego :serce:żeby przychylili Tobie odpowiedni termin,bo mojej koleżance w ubiegłym roku nie dali nowego terminu chociaż miała W terminie wyjazdu rezonans i wizytę u kardiologa na którą czekała półtora roku.Wysłała do NFZ napisane pismo z terminami badania i wizyty lekarskiej z pieczątkami poradni .Ale Ty może będziesz miała więcej szczęścia i dostaniesz zmianę terminu czego oczywiście Tobie życzę.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Danuta Pietka pisze: 04 cze 2018 21:16
Felice pisze: 04 cze 2018 18:38 Życzę ci bym się myliła.Za takim wpisem idzie pismo pocztą do domu.
Generalnie napisali prawdę...oni przydzielili ty odmówiłaś przydziału z jakichś powodów. Sugestia lekarza prowadzącego nie jest dla nich wyznacznikiem.
W piśmie piszą następująco " NFZ nie zapewnia kierowania ubezpieczonych do wybranych uzdrowisk. Wskazanie odpowiedniego dla ubezpieczonego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego należy do kompetencji lekarza specjalisty z dziedziny balneologii lub rehabilitacji medycznej zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ."
W Mazowieckim w tej kwestii są bezwzględni.

Życzę Tobie z całego :serce:żeby przychylili Tobie odpowiedni termin,bo mojej koleżance w ubiegłym roku nie dali nowego terminu chociaż miała W terminie wyjazdu rezonans i wizytę u kardiologa na którą czekała półtora roku.Wysłała do NFZ napisane pismo z terminami badania i wizyty lekarskiej z pieczątkami poradni .Ale Ty może będziesz miała więcej szczęścia i dostaniesz zmianę terminu czego oczywiście Tobie życzę.
Dziękuję! :serce:
Justyna1111
Posty: 1
Na forum od: 11 cze 2018 08:08
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Justyna1111 »

Jestem obecnie w Oblęgorku. Porażka!!! Trzy lata czekania i takie rozczarowanie. Na stronie internetowej piszą, że baza zabiegowa 100 metrów dalej. Bzdura! 4 zabiegi dziennie i każdy w innym sanatorium oraz o różnych godzinach. Kriosauna w Krystynie, po zabiegu trzeba się rozgrzać na rowerku (są tylko dwa i kolejka do nich). Jedzenie kiepskie. Po każdej kolacji zgłaszam, że nie wychodzę z budynku, bo kładę się wcześnie. Po czym następuje zmiana pielęgniarki i wieczorny obchód. Kiedy około 21.00 już "odpływam" rozlega się walenie w drzwi!!! Tak, walenie, nie pukanie. I już mam po spaniu. Dodam, że jest bardzo gorąco i do spania kładę się skąpo ubrana, więc, żeby otworzyć muszę wstać, ubrać się i wyjrzeć na korytarz, żeby zasygnalizować pielęgniarce, że jestem i żyję. Koszmar, koszmar i jeszcze raz koszmar.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Felice pisze: 04 cze 2018 18:38 Życzę ci bym się myliła.Za takim wpisem idzie pismo pocztą do domu.
Generalnie napisali prawdę...oni przydzielili ty odmówiłaś przydziału z jakichś powodów. Sugestia lekarza prowadzącego nie jest dla nich wyznacznikiem.
W piśmie piszą następująco " NFZ nie zapewnia kierowania ubezpieczonych do wybranych uzdrowisk. Wskazanie odpowiedniego dla ubezpieczonego zakładu lecznictwa uzdrowiskowego należy do kompetencji lekarza specjalisty z dziedziny balneologii lub rehabilitacji medycznej zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ."
W Mazowieckim w tej kwestii są bezwzględni.
Felice - Generalnie - nie feruj wyroków zbyt wcześnie.... Nie dostałam pisma, którego treść zacytowałaś, a w NFZ nie są w tej kwestii tak bezwzględni, jak przewidziałaś . Moje "jakieś powody" zostały udokumentowane a lekarz specjalista z dziedziny balneologii mimo kompetencji i prawa do ostatniego zdania może przychylić się do wskazówek lekarza kierującego, który najlepiej zna moje potrzeby zdrowotne. Nie wspomnę o tym, że całkowite pozbawienie świadczeniobiorcy prawa do posiadania własnego zdania, rytmu życia i uzasadnionego wyboru terminu leczenia, po tak długim oczekiwaniu, należałoby do praktyk z czasów słusznie minionych. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Jaga nie feruję wyroków. Napisałam,że życzę ci rozwiązania problemu zgodnie z źyczeniem.
A przytoczenie argumentu w ostatnim zdaniu...No cóż ja też tak uważam,ale życie pokazuje że te czasy niestety wracają.
Przytoczona formułka jest fragmentem pisma z NFZ wysyłanego wraz z kwalifikacją.
ODPOWIEDZ