Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: renatka11 »

jaga167 pisze: 21 maja 2018 16:14 Nie wiem co się dzieje ale dziś zeszło zaledwie 25 numerków??? Ostatnio przesuwałam się codziennie o około 150 miejsc! Co to może oznaczać???
A u mnie dzisiaj mniej o 158 numerków. Nie wiem od czego zależy spadek numerów, może im niższy nr tym wolnejszy ubytek nr. Na koniec dzisiejszego dnia mam 14467 nr, W 2016 roku dostałam przydział przy numerze 3800 - reumatologia Rymanów Zdrój. Teraz mam profil leczenie chorób naczyń obwodowych.
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: kuracjuszka777 »

Jaga167 - Żeby było jeszcze bardziej dziwnie i śmiesznie to wg mojej numeracji zeszło dziś tylko 17 numerów! W piątek po godzinie 16- ej miałam nr
734 a teraz mam 717. Jakoś tak się dzieje, że im bliżej tym wolniej. Nie sposób wydedukować jakim kluczem posługują się urzędnicy w naszym nfz - a szkoda. Tak więc czekamy dalej, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Nie sposób wydedukować jakim kluczem posługują się urzędnicy w naszym nfz - a szkoda.
To nie urzędnicy,to system informatyczny.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe liczony jest od daty wpływu skierowania do oddziału wojewódzkiego NFZ
Skierowania rozpatrywane są przez lekarza specjalistę w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ, przed tymi skierowaniami, które wpłynęły wcześniej bez kart wypisowych ze szpitala. Następnie ww. lekarz ocenia pozostałe, wcześniej przesłane skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Już ocenione wprowadza się do przedmiotowej przeglądarki. W związku z tym, że pod uwagę brana jest data wpływu skierowania (nie oceny lekarza ani wpis w przeglądarkę) system informatyczny „nadpisuje” te skierowania, które wpłynęły przed mającymi dołączone karty informacyjne leczenia szpitalnego.
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: kuracjuszka777 »

No tak, to w dużym stopniu wyjaśnia tę nagle zwiększającą się, zamiast ubywać, ilość oczekujących. Zresztą żaden program informatyczny nie jest doskonały. Bardzo też możliwe, że lekarze oceniają z opóżnieniem i w ostatniej chwili te "zaległości" urzędnik wprowadza do systemu - może stąd to spowolnienie na ostatnim etapie naszego oczekiwania na sanatorium. Miejmy jednak nadzieję, że ten tydzień przyniesie dobre wieści.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Felice pisze: 21 maja 2018 18:38 Czas oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe liczony jest od daty wpływu skierowania do oddziału wojewódzkiego NFZ
Skierowania rozpatrywane są przez lekarza specjalistę w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej, zatrudnionego w oddziale wojewódzkim NFZ, przed tymi skierowaniami, które wpłynęły wcześniej bez kart wypisowych ze szpitala. Następnie ww. lekarz ocenia pozostałe, wcześniej przesłane skierowania na leczenie uzdrowiskowe. Już ocenione wprowadza się do przedmiotowej przeglądarki. W związku z tym, że pod uwagę brana jest data wpływu skierowania (nie oceny lekarza ani wpis w przeglądarkę) system informatyczny „nadpisuje” te skierowania, które wpłynęły przed mającymi dołączone karty informacyjne leczenia szpitalnego.
Dzięki! :kwiat:
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

kuracjuszka777 pisze: 22 maja 2018 01:32 No tak, to w dużym stopniu wyjaśnia tę nagle zwiększającą się, zamiast ubywać, ilość oczekujących. Zresztą żaden program informatyczny nie jest doskonały. Bardzo też możliwe, że lekarze oceniają z opóżnieniem i w ostatniej chwili te "zaległości" urzędnik wprowadza do systemu - może stąd to spowolnienie na ostatnim etapie naszego oczekiwania na sanatorium. Miejmy jednak nadzieję, że ten tydzień przyniesie dobre wieści.
To prawda, że system informatyczny może nie być doskonały... podobnie, jak mój system nerwowy w ostatnim okresie oczekiwania :D :serce:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

Poza tym pamiętać trzeba o jednym. Te wszystkie numerki służą tylko usystematyzowaniu i w żadnej mierze nie są miarodajnym źródłem.
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: kuracjuszka777 »

Wieści są, niezbyt dobre ale są. Otrzymałam dziś skierowanie do Inowrocławia od 13 lipca. Nie jestem zadowolona bo jedyny raz kiedy skorzystałam z sanatorium w ramach nfz przed paroma laty, to był przydział też do Inowrocławia. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że udało mi się zarezerwować w "Kujawiance" pokój jednoosobowy ale i tak zastanawiam się czy nie zrezygnować z tego wyjazdu. Pozdrawiam wszystkich, życząc oczekiwanych skierowań
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Lisa »

Dobry wieczór, tak się składa, że moja znajoma, która po raz pierwszy w życiu była w sanatorium rok temu i chciała pojechać nad morze, dostała w lipcu skierowanie właśnie do Kujawianki do Inowrocławia z mazowieckiego NFZ-u oczywiście:(, mam nadzieję, że przynajmniej Ty będziesz zadowolona, jeżeli pojedziesz.
ODPOWIEDZ