Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: kuracjuszka777 »

Lisa pisze: 22 maja 2018 22:14 Dobry wieczór, tak się składa, że moja znajoma, która po raz pierwszy w życiu była w sanatorium rok temu i chciała pojechać nad morze, dostała w lipcu skierowanie właśnie do Kujawianki do Inowrocławia z mazowieckiego NFZ-u oczywiście:(, mam nadzieję, że przynajmniej Ty będziesz zadowolona, jeżeli pojedziesz.
Ja również wolałabym morze. Liso,jeśli Twoja znajoma była w Kujawiance to może znasz jej opinię o tym sanatorium? Większość ocen jakie czytałam są sprzed wielu lat a więc raczej nieaktualne. Pozdrawiam
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ewiko »

Witam serdecznie wszystkich oczekujących. Kolejka mocno zwolniła.... zbliża się lato. Spojrzałam w przeglądarkę i mam przeczucie że tym tempem do sanatorium dojadę na Boże Narodzenie. Numer 22 500.... trochę poczekam :lol:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Witam forumowiczów!
Mam prośbę do osób, które dostały już przydział aby podały mniej więcej czas oczekiwania. Podobny do tego co obiecywali (26 miesięcy)? Mam celownik ustawiony na wiosnę 2019, chciałbym się z grubsza zorientować, czy to realne.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "spakowanych" życząc wspaniałego, udanego pobytu - takiego, jaki mi się przytrafił w Wistomie w Kołobrzegu w 2016 ;)
Kazimierz
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Lisa »

kuracjuszka777 pisze: 22 maja 2018 22:48
Lisa pisze: 22 maja 2018 22:14 Dobry wieczór, tak się składa, że moja znajoma, która po raz pierwszy w życiu była w sanatorium rok temu i chciała pojechać nad morze, dostała w lipcu skierowanie właśnie do Kujawianki do Inowrocławia z mazowieckiego NFZ-u oczywiście:(, mam nadzieję, że przynajmniej Ty będziesz zadowolona, jeżeli pojedziesz.
Ja również wolałabym morze. Liso,jeśli Twoja znajoma była w Kujawiance to może znasz jej opinię o tym sanatorium? Większość ocen jakie czytałam są sprzed wielu lat a więc raczej nieaktualne. Pozdrawiam
Dobry wieczór, zapytałam dzisiaj moją znajomą, co może powiedzieć o Kujawiance, stwierdziła, że drugi raz nie pojechałaby właśnie do tego sanatorium.Sam Inowrocław jest piękny, zielony, ukwiecony, ale ponoć są lepsze sanatoria w tym mieście porównując zabiegi, wyżywienie.Nie wiem, nie byłam, zapytałam na Twoją prośbę.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

ka_jak_kazimierz pisze: 24 maja 2018 20:26 Witam forumowiczów!
Mam prośbę do osób, które dostały już przydział aby podały mniej więcej czas oczekiwania. Podobny do tego co obiecywali (26 miesięcy)? Mam celownik ustawiony na wiosnę 2019, chciałbym się z grubsza zorientować, czy to realne.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "spakowanych" życząc wspaniałego, udanego pobytu - takiego, jaki mi się przytrafił w Wistomie w Kołobrzegu w 2016 ;)
Kazimierz
Odpowiadając na Twoją prośbę - składałam wniosek w kwietniu 2016 a przydział otrzymałam w maju 2018 na lipiec 2018. Wskazane przez lekarza było morze, balneolog potwierdził okolice nadmorskie, dostałam Inowrocław. O Kołobrzegu i Wistomie mogę tylko pomarzyć.
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ka_jak_kazimierz »

jaga167 pisze: 24 maja 2018 21:27
Odpowiadając na Twoją prośbę - składałam wniosek w kwietniu 2016 a przydział otrzymałam w maju 2018 na lipiec 2018. Wskazane przez lekarza było morze, balneolog potwierdził okolice nadmorskie, dostałam Inowrocław. O Kołobrzegu i Wistomie mogę tylko pomarzyć.
Dzięki za odpowiedź. Widzę, że to się mniej więcej zgadza z planowanym przez NFZ okresem oczekiwania.
Wracając do tematu Wistomu - ja byłem na przełomie września i października. W sezonie - jak podejrzewam - 100% komercyjnych pobytów i dla nas nie ma tam miejsca.
Pogoda była jaka była, ale morza nawdychałem się do woli, na promenadzie dało się swobodnie przejść (choć wciąż niemieckojęzycznych dużo...). Warunki w Wistomie i ta bliskość do plaży - nie do przecenienia.
Teraz żona już nie chciała morza (byliśmy też w Świnoujściu - zima, zabiegi w innych obiektach!). Mamy napisane niziny, liczymy po cichutku na Wieniec - bo niedaleko i warunki też podobno nienajgorsze.
Pozdrawiam
Kazimierz
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Wobec tego życzę przydziału sanatorium w Wieńcu. Pozdrawiam. J
kuracjuszka777
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 26 kwie 2018 17:26
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: kuracjuszka777 »

Lisa pisze: 24 maja 2018 20:56
kuracjuszka777 pisze: 22 maja 2018 22:48

Ja również wolałabym morze. Liso,jeśli Twoja znajoma była w Kujawiance to może znasz jej opinię o tym sanatorium? Większość ocen jakie czytałam są sprzed wielu lat a więc raczej nieaktualne. Pozdrawiam
Dobry wieczór, zapytałam dzisiaj moją znajomą, co może powiedzieć o Kujawiance, stwierdziła, że drugi raz nie pojechałaby właśnie do tego sanatorium.Sam Inowrocław jest piękny, zielony, ukwiecony, ale ponoć są lepsze sanatoria w tym mieście porównując zabiegi, wyżywienie.Nie wiem, nie byłam, zapytałam na Twoją prośbę.
Bardzo dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: DORO »

jaga 167 widzę, że dostalaś w końcu przydzial. Mam nadzieję, że mimo wszystko jesteś zadowolona.Pozdrawiam z urokliwego Iwonicza (wcale nie żałuję tego morza ...😉) ☺
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

DORO pisze: 29 maja 2018 10:22 jaga 167 widzę, że dostalaś w końcu przydzial. Mam nadzieję, że mimo wszystko jesteś zadowolona.Pozdrawiam z urokliwego Iwonicza (wcale nie żałuję tego morza ...😉) ☺
DORO - tak, dostałam...lekarz kierujący wskazał morze, dostałam Inowrocław. Zwróciłam z prośbą o inny termin, bo akurat mam ważne wizyty u lekarzy specjalistów, i uwzględnienie wskazań mojego lekarza.... Wyszło fatalnie, tyle czekania.... Też pozdrawiam ciebie i Iwonicz.
ODPOWIEDZ