Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
majkak
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 28 cze 2018 20:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: majkak »

ka_jak_kazimierz pisze: 24 maja 2018 20:26 Witam forumowiczów!
Mam prośbę do osób, które dostały już przydział aby podały mniej więcej czas oczekiwania. Podobny do tego co obiecywali (26 miesięcy)? Mam celownik ustawiony na wiosnę 2019, chciałbym się z grubsza zorientować, czy to realne.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "spakowanych" życząc wspaniałego, udanego pobytu - takiego, jaki mi się przytrafił w Wistomie w Kołobrzegu w 2016 ;)
Kazimierz
A zdradzisz pi razy oko numerek? Sprawdzałam skierowanie babci, jakoś w styczniu miała 90 tys., teraz 62. Data wpływu skierowania do NFZ to początek maja 2017. Zakładałam, że powinna dostać też na wiosnę, ale teraz sama już nie wiem :)
Edycja: moja babcia ma chyba pecha. Zawsze (jak ona twierdzi, nie widziałam nigdy wniosku z NFZ) sugeruje, że chce jechać nad morze, a ostatnie 4 czy 5 razy to naprzemiennie Ciechocinek i Inowrocław. Tyle, że ona była już 8 razy, a ma 73 lata skończone, więc może jest jakąś sanatoryjną weteranką :) W Kołobrzegu była tylko raz, tak to jeszcze w Augustowie i chyba w Połczynie. Babcia ma jako wskazanie choroby reumatyczne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ewiko »

Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby pochwalić się przy którym numerku został obdarowany przydziałem ???
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

dostałam przydział przy numerze ok. 800 - w końcu maja na pobyt od połowy lipca
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ewa11 »

Miłego wypoczynku i owocnej kuracji :)
Gdzie jedziesz :?:
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

ewa11 pisze: 02 lip 2018 18:03 Miłego wypoczynku i owocnej kuracji :)
Gdzie jedziesz :?:
Zrezygnowałam, nie odpowiadał mi termin poza tym lekarz kierujący zaznaczył miejscowości nadmorskie i miałam nadzieję na pobyt nad morzem a dostałam Inowrocław... NFZ zgodził się na inny termin. Jadę od 12 września. Mimo mojej prośby i zalecenia mojego lekarza dostałam znów, niestety Inowrocław ....
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

majkak pisze: 01 lip 2018 11:45
ka_jak_kazimierz pisze: 24 maja 2018 20:26 Witam forumowiczów!
Mam prośbę do osób, które dostały już przydział aby podały mniej więcej czas oczekiwania. Podobny do tego co obiecywali (26 miesięcy)? Mam celownik ustawiony na wiosnę 2019, chciałbym się z grubsza zorientować, czy to realne.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "spakowanych" życząc wspaniałego, udanego pobytu - takiego, jaki mi się przytrafił w Wistomie w Kołobrzegu w 2016 ;)
Kazimierz
A zdradzisz pi razy oko numerek? Sprawdzałam skierowanie babci, jakoś w styczniu miała 90 tys., teraz 62. Data wpływu skierowania do NFZ to początek maja 2017. Zakładałam, że powinna dostać też na wiosnę, ale teraz sama już nie wiem :)
Edycja: moja babcia ma chyba pecha. Zawsze (jak ona twierdzi, nie widziałam nigdy wniosku z NFZ) sugeruje, że chce jechać nad morze, a ostatnie 4 czy 5 razy to naprzemiennie Ciechocinek i Inowrocław. Tyle, że ona była już 8 razy, a ma 73 lata skończone, więc może jest jakąś sanatoryjną weteranką :) W Kołobrzegu była tylko raz, tak to jeszcze w Augustowie i chyba w Połczynie. Babcia ma jako wskazanie choroby reumatyczne.
Mam taką samą sytuację, jak Babcia. Miało być morze a jest Inowrocław.Pech Babci polega na tym, że kierujący z NFZ uważają, że babciom jest już wszystko jedno - zachciało się babci nad morze, to pojedzie do Inowrocławia lub Ciechocinka ! Też jestem babcią i dochodzę do wniosku, że jeśli jeszcze kiedyś zdecyduję się jechać, poproszę o Inowrocław, wtedy na bank dadzą Kołobrzeg! Ha!
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: jaga167 »

Danuta Pietka pisze: 04 cze 2018 11:37 DO Jaga167 mam prośbę do Ciebie jak dostaniesz odpowiedz z NFZ napisz jak się przychylili do twojej prośby o zmianę terminu.Pozdrawiam :)
Odpowiadam na Twoją prośbę. Przychylili się do zmiany terminu bo udokumentowałam niemożność wyjazdu w terminie przydziału. Niestety nie przychylili się do wskazań lekarza kierującego i mojej (prawie błagalnej prośby)o morze i dostałam, tak jak poprzednio Inowrocław - żeby nie było mi za dobrze :D
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ewa11 »

Co tam lekarz!!! Oni wiedzą lepiej!!!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: Felice »

U nich też decyduje lekarz...
Czy dobrze sprawa dyskusyjna,ale na 100 skierowań 99 osób chce morze :lol:
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Mazowiecki NFZ - z jakim numerkiem przydział?

Post autor: ewa11 »

No tak tylko ten lekarz nie widzi pacjenta, nie zna jego historii choroby a wie że trzeba wysłać na kurację zamiast w góry to nad morze i w nosie ma co pisze jego kolega po fachu który zna pacjenta od lat.
ODPOWIEDZ