ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11572
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Atina »

slawa55 pisze: 21 wrz 2017 18:23 Witam ponownie,mam pytanie :czy na okres Świat Bożego Narodzenia i Sylwestra też otrzymuje sie skierowanie na turnus sanatoryjny?.
Tak na Świeta jest turnus santoryjny :)(byłam) zazwyczaj kończy się tóż przed Sylwestrem z NFZ.
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: rybka »

W Krynicy zaczynałam turnus 3 stycznia. Slawa, przy takim numerku myślę, że pojedziesz dopiero w styczniu ;)
Awatar użytkownika
vivalavi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 29 mar 2014 08:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: vivalavi »

slawa55 pisze: 21 wrz 2017 12:28 Witam.Oczekuje na wyjazd od marca 2015 r.wtedy okres oczekiwania na przydział wynosił 28 miesięcy ,cieszyłam sie że w odpowiednim czasie złożyłam wniosek,bo na kuracji powinnam być w lipcu-sierpniu,tymczasem kolejka sie wydłużyła i jak do tej pory chciałam żeby numerki schodziły szybko,tak teraz chcę aby schodziły jak najwolniej (przepraszam za to wszystkich z wysokimi numerkami),mam nr.4200 i najprawdopodobniej wyjazd wypadnie grudzień-styczeń nie jest to najlepszy czas .Pocieszające jest tylko to że przy weryfikacji miałam przydział do Ciechocinka ,jeżeli się sprawdzi ,to wyjazd zimą do takiego uzdrowiska może nie będzie najgorszy.Pozdrawiam wszystkich oczekujących.
Witaj slawa55! Zadzwoń do NFZ o zwroty. Ja wczoraj dostałam Ustroń od 27.09.2017r ;)
Awatar użytkownika
vivalavi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 29 mar 2014 08:41
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: vivalavi »

anka nowa pisze: 28 lip 2017 13:11 Nareszcie, sanatorium przydzielone :D Termin leczenia: 2017-09-27 - 2017-10-18 Ustroń, SANATORIUM UZDROWISKOWE "MALWA" SP. Z O.O.
Data wystawienia przez lekarza: 2014-11-25
Data wpływu do oddziału NFZ: 2014-12-16
Przydział przy numerze 680 (reumatologia).
Pozdrawiam oczekujących. :kwiat:
Witam! Gratuluję wytrwałości w oczekiwaniu,ja jadę w tym samym terminie od 27.09.2017 do 18.10.2017 do Ustronia. Mam wolne miejsce mogę zabrać po drodze. ;)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Witam Wszystkich oczekujących na swój wymarzony wyjazd.Zaglądam na str NFZ i widzę,że kolejka posuwa się w ślimaczym tempie. Na rehabilitację jestem zapisana na listopad 2018 r.Zapisałam się w ubiegłym roku.Bark boli i chyba będę musiała leczyć prywatnie. Przeraża mnie to,co dzieje się w tej naszej służbie zdrowia.Pozdrawiam.
slawa55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 14 lut 2014 18:15
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: slawa55 »

Witajcie.Mam jeszcze jedno pytanko,może był już ten temat poruszany, nie czytałam wszystkich postów ,bo jest ich bardzo dużo: Czy jak na skierowaniu, które zwrócono do weryfikacji,był przyznany np.Ustroń,to skierowanie na wyjazd do sanatorium też będzie do Ustronia ,czy mogą zmienić.? :
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Jeśli decyzja o lokalizacji zapadła przed weryfikacją a została ujawniona właśnie podczas tej czynności to późniejsza zmiana może zaistnieć tylko w przypadku trzęsienia ziemi lub na przykład pójścia danego obiektu z pożarem …
Więc pozostaje tylko szykować się do Ustronia …

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi… :ugeek:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

slawa55 pisze: 28 wrz 2017 19:43 Witajcie.Mam jeszcze jedno pytanko,może był już ten temat poruszany, nie czytałam wszystkich postów ,bo jest ich bardzo dużo: Czy jak na skierowaniu, które zwrócono do weryfikacji,był przyznany np.Ustroń,to skierowanie na wyjazd do sanatorium też będzie do Ustronia ,czy mogą zmienić.? :
U mnie za każdym razem wyjazd był zgodny z wyznaczoną miejscowością w dokumentach z weryfikacji. Na forum przeczytałam,że niektórzy kuracjusze mieli skierowanie niezgodne z miejscowością wyznaczoną w dok do weryfikacji. Wg mnie nastawiaj się jednak na wyjazd do Ustronia. Ładna okolica, jest gdzie pospacerować.Pozdrawiam.
Vika6ae
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 02 paź 2017 17:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Vika6ae »

Witam wszystkich na forum . Piszę pierwszy raz, ale czytam Wasze wpisy od dawna. Moje skierowanie ( reumatologia) leży w NFZ od 27-03-2015r . Dziś mam nr; 2738.Od jakigo numeru mogę spodziewać się skierowania ,czy może mi ktoś odpowiedzieć? I jeszcze jedna prośba- na jaki miesiąc wydawane są skierowania z ostatnich dni, bo na listopad były we wrześniu. :?:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: rybka »

Całkiem niedawno koleżanka dostała przydział przy nr 860 :)
ODPOWIEDZ