ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Szpaczek »

Ania52 pisze: 27 paź 2018 13:15 Szpaczku,podaj jeszcze nr startowy.Ciekawa jestem,czy tendencja spadkowa utrzymuje się? Darek,trochę mnie przestraszyłeś 2 lata czekania i nie ma weryfikacji? Coraz gorzej,a tak miało być pięknie, ktoś mówił "damy radę" :evil: .Pozdrawiam oczekujących i życzę miłego popołudnia.
Aniu cześć, witajcie mam nr 118878 :) i 34 mce czekania. Tak napisano :)
Szpaczek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 18 paź 2018 19:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Szpaczek »

seti36 pisze: 02 paź 2018 17:51 Witam .
Dawno tu nie zaglądałem ;) Dziś miła niespodzianka po 23 miesiącach wreszcie długo wyczekiwana weryfikacja przy numerze 32000 :D
Wyczekać na powrót do maszyny losującej i dzwonię po zwroty :D
Dzień dobry, czy seti36 możesz podać numer telefonu pod który dzwoni się o zwroty. I jak to jest. Możemy po nie dzwonić po 18 mcach, po weryfikacji, dopiero jak wejdziemy znowu do kolejki? Dobrze rozumiem??? Podasz numer fonu gdzie się dzwoni ? Please :)
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1990
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Witaj Szpaczku :kwiat:
Weryfikacja kiedyś była po 18 mc teraz jest 23mc czas się wydłuża ;) Po weryfikacji wniosek trafia spowrotem do NFZtu( czas powrotu to 1mc) i powinno się trafic do kolejki oczekujących na wyjazd.Po tym czasie można dzwonić do NFZtu z pytaniem czy są jakieś ,ale wyjazd ze zwrotów wiąże sie szybką decyzją wyjazdową mogą to być 2 dni i wyjazd :) .Numer po zwroty Dział Lecznictwa Uzdrowiskowego Śląskiego OW NFZ
tel. 32 735 05 22 .Tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość by się tam dodzwonić :D :D :D
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Szpaczku,dziękuję,ok 119 tyś to tendencja spadkowa. Ja startowałam z nr 123 tys. 4 tys różnicy, to krótsze oczekiwanie o 1 miesiąc.Już jest lepiej. Pozdrawiam Wszystkich.
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1990
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Witam
Od dziś znowu zostałem umieszczony na liście oczekujących na wyjazd :D :D :D Po prawie miesięcznej nie obecności na reumatologi ubyło 1,5 tyś a i może jeszcze zejdzie do 2tyś do końca miesiąca :) :)
kasia72
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 11 cze 2012 11:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: kasia72 »

Witam mam takie małe pytanko w skierowaniu pani doktor zaznaczyła góry wysokie tzn.?Jakie sanatoria znajdują się w tych górach i w jakich miejscowościach .Reumatologia
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

kasia72 pisze: 05 lis 2018 11:34 Witam mam takie małe pytanko w skierowaniu pani doktor zaznaczyła góry wysokie tzn.?

Wnioskowany kierunek nie jest wiążący dla lekarza balneologa w NFZ.
Jak dowiesz się podczas weryfikacji - gdy wniosek powróci na kilka dni do POZ - jaką miejscowość Ci przydzielił - rzecz jasna przydziela balneolog - to wtedy będziesz mogła się "zamartwiać" o miejsce skazania.
Najlepiej czaić się przez "lufcik" w przeglądarce NFZ bo ichnie pisemko informujące o wysyłce do POZ trafiło do mnie w kopii z opóźnieniem ponad tygodniowym. Gdybym czekał na listonosza to wniosek byłby już w drodze powrotnej do funduszu.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Makadaro
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 07 kwie 2015 16:27
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Makadaro »

Witam, ja miałam zaznaczony klimat nadmorski a dostałam Szczawno. :lol:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - przewidywalność

Post autor: jacky6 »

Makadaro pisze: 05 lis 2018 12:44 Witam, ja miałam zaznaczony klimat nadmorski a dostałam Szczawno. :lol:

Zaznaczenie uczynił POZ i było to niekoniecznie pobożne życzenie.
Zadecydowano nie z niebios ale w gabinecie balneologa.

PS - w ostatnim miesiącu spadek u reumatyków wg moich wyliczeń sięga dna czyli poniżej tysiąca...
Bez komentarza.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

kasia72 pisze: 05 lis 2018 11:34 Witam mam takie małe pytanko w skierowaniu pani doktor zaznaczyła góry wysokie tzn.?
Witaj....Jakieś 4 lata wstecz gdy lekarz rodzinny wystawiał skierowanie do sanatorium poprosiłam wraz z córka aby zaznaczyć góry i aby dodać dopisek na temat konkretnego sanatorium gdzie byłyśmy już ponad 5 lat temu...gdy po 18 miesiącach była weryfikacja wiedziałyśmy już,że jedziemy tam gdzie chciałyśmy tzn.Krynica Zdrój a jeszcze większa była radość w tym roku w styczniu gdy okazało się,że w marcu wracamy do tego samego sanatorium co 5 lat temu.....więc jednak czasem lekarz balneolog w śląskim NFZ też czasem jest po stronie kuracjusza ,który długo wyczekuje na swój wyjazd do sanatorium :)
ODPOWIEDZ