ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
kasia72
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 11 cze 2012 11:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: kasia72 »

Dziękuje za odpowiedz też bym chciała do Krynicy lub Szczawnicy :)
natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

Hej, witam wszystkich oczekujących. Jeszcze tu nie pisałam choć czekam już w kolejce ponad 24 miesiące i jestem już po weryfikacji :) mam numer w kolejce 30725 i we wniosku zwrotnym było wpisane miejsce Ustroń. Może załapię się na przyszłoroczne wakacje kto wie :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - przewidywalność...

Post autor: jacky6 »

natiic pisze: 05 lis 2018 20:56 i jestem już po weryfikacji :) mam numer w kolejce 30725 i we wniosku zwrotnym było wpisane miejsce Ustroń.
Może załapię się na przyszłoroczne wakacje kto wie...


Jesteś kilka łokci za mną i gdyby średnia miesięczna z ostatnich 2 lat była stabilna to zaliczyłbyś Ustroń - tylko którą "piramidę" - kto wie - podczas przyszłorocznego letniego szczytu turystycznego.
Ostatni miesiąc - dwa - totalnie dołuje.
Kto wie czy nie za karę ale za czyje grzechy ?
Obserwujmy - bo nie wiadomo kiedy i gdzie wylądujemy.
Pozdrufco.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

Wiem lekarz ostrzegał, ze miejsce się może zmienić ale z moich obserwacji i zapisek prowadzonych od dwóch lat wynika, ze pod koniec roku zawsze jest cienko pewnie fundusze się kończą a po nowym roku idzie więcej.
Póki co cieszę się wyjazdem na turnus z zusu, chociaż też muszę odczekać 3 miesiące
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1244
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Z tego co mi znajoma powiedziała...bo dzwoniła do NFZ aby dopytać kiedy może spodziewać się wyjazdu bo numerków ma już mniej niż 4500 to usłyszała,że jeśli już chce jechać to niech próbuje dzwonić może ktoś coś odda - zwrocik bo niestety ale przydziały na ten rok już się skończyły i tylko rozsyłają te,które już dawno zostały przydzielone :o
natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

tak to niestety jest pod koniec roku nfz nie ma na nic kasy, ani na badania ani na wyjazdy.
Mój syn miał dzienną terapię sensoryczną i też nam nfz wstrzymał do końca roku zajęcia bo kasy brak
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: TypowaEwa »

Hej :) Czekam na swój pierwszy samodzielny wyjazd do sanatorium (wcześniej byłam 2x z dzieckiem jako opiekun). Wstępnie wyznaczono Ustroń, jestem zrozpaczona, liczyłam na wyjazd nad morze :(
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: TypowaEwa »

Moja kolejka:

Obrazek
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2018
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: seti36 »

Witaj TypowaEwa
Mogę doradzić jeżeli nie chcesz czekać na przydział do Ustronia. To próbuj dzwoniąc do NFZ tu pytając o zwroty tam możesz coś ciekawszego wyrwać ale czas na wyjazd może być bardzo krótki. ;)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Samosia pisze: 05 lis 2018 22:03 Z tego co mi znajoma powiedziała...bo dzwoniła do NFZ aby dopytać kiedy może spodziewać się wyjazdu bo numerków ma już mniej niż 4500 to usłyszała,że jeśli już chce jechać to niech próbuje dzwonić może ktoś coś odda - zwrocik bo niestety ale przydziały na ten rok już się skończyły i tylko rozsyłają te,które już dawno zostały przydzielone :o
To aż tak źle.W ubiegłym roku W październiku ubyło ponad 4 tys, w listopadzie 1450,a w grudniu ponad 4 tys. Wszystko wskazuje na to,że oczekiwanie się wydłuży. Twoja wiadomość chyba się sprawdza,bo dzisiaj ubyło jedynie 12 nr :( .
TypowaEwa, seti36 dobrze radzi, dzwoń po zwroty. Pozdrawiam serdecznie oczekujących.
ODPOWIEDZ