ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - przewidywalność

Post autor: jacky6 »


Upadek spadku numerów w śląskim funduszu spowodował, że zapisałem się do drugiej kolejki - na rok 2020.
A co - nie wolno ?
Tylko pozwól dobry Panie Boziu dożyć realizacji zapisów kolejkowych.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

mój tata w zeszłym roku w grudniu miał ponad 4000 numerki przed sobą nic się nie posuwało, bał się jeszcze, ze na święta go poślą i naraz dostał skierowanie na połowę lutego, tak, żę nie ma reguły, myślę że to bardziej skomplikowany system niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

natiic pisze: 07 lis 2018 21:32 mój tata w zeszłym roku w grudniu miał ponad 4000 numerki przed sobą nic się nie posuwało, bał się jeszcze, ze na święta go poślą i naraz dostał skierowanie na połowę lutego, tak, żę nie ma reguły, myślę że to bardziej skomplikowany system niż nam się wydaje
Z nowym rokiem pewnie wystartują z prędkością światła :) My z córka w styczniu miałyśmy ponad 6500 numerków...a już jakoś tak na początku roku w przeglądarce pojawiło się miejsce i data wyjazdu w początkiem marca :) :) :) Znaczy to,że jak mają kasę to szaleją :lol: :lol: :lol:
natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

otóż to :) dlatego ja jestem dobrej myśli i liczę na końcówkę wakacji ale może nie koniecznie w Ustroniu
TypowaEwa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 06 lis 2018 09:46
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: TypowaEwa »

Chyba faktycznie spróbuję dzwonić o zwroty, tylko że im późniejszy wyjazd tym lepiej (pogoda). Pani z funduszu poinformowała mnie że prawdopodobnie przełom I i II kwartału 2019. Nie zostaje zbyt dużo pola do manewru.

Znacie może przypadki, że ktoś pisał o przesunięcie terminu leczenia na późniejszy niż by wynikało z kolejki? Mam dziecko w wieku wczesnoszkolnym i będzie cyrk z opieką (ojciec dziecka pracuje na zmiany).
natiic
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 154
Na forum od: 27 sty 2017 15:00
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: natiic »

Ewo można napisać z prośbą o przesunięcie turnusu tylko zanim i przydzielą termin, najlepiej zadzwoń do NFZu wytłumacz sytuację i zapytaj gdzie masz napisać podanie z sugestia daty wakacyjnej. Moja ciocia miała taką sytuację i nie robili problemu przesunęli termin o 3 miesiące.

Jeśli masz ponad 17000 osób w kolejce i powiedzieli Ci termin marzec / kwiecień to jestem dobrej myśli. U mnie dzisiaj 30614 to może załapię się na końcówkę wakacji :)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Nie ma co się martwić na zapas, spadek numerków jest tak symboliczny,że Ewa spokojnie doczeka wakacji.Natiic, życzę Ci przydziału na koniec wakacji,ale ostatnie spadki nr wskazują, że jeszcze długa droga przed Tobą.Dzisiaj rozdano 16 skierowań :lol: Pozdrawiam Wszystkich.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Na kardiologii w ciągu tygodnia ubyło aż 47 nr :cry: Tempo żółwie, czy to już tak będzie ? Tak źle jeszcze nie było.Szkoda,że muszę tam zaglądać, bo czekam na weryfikację. Pozdrawiam Wszystkich i życzę cierpliwości.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka - przewidywalność

Post autor: jacky6 »

natiic pisze: 12 lis 2018 10:21 Jeśli masz ponad 17000 osób w kolejce i powiedzieli Ci termin marzec / kwiecień to jestem dobrej myśli. U mnie dzisiaj 30614 to może załapię się na końcówkę wakacji :)

Jestem pośrodku.
Ale mam ciekawą obserwację.
Dzisiaj - piątek ( w jeden dzień ) spadło mi 20 numerków a mojej (lepszej ) połowicy z tym samym zdefiniowaniem choróbska spadło aż 48 - tyle, że ona czołga się za mną 3 miesiące.
Owa dyferencja ( czołgania się ) wynika z 3 miesięcznego odstępu w złożeniu wniosku.

:mrgreen:.... :ugeek:

Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Jacky6, Twoje spostrzeżenie jest dosyć ciekawe,wynika z tego,że szybciej ubywają nr tym ,którzy złożyli wniosek w późniejszym terminie.Tak czy siak okres oczekiwania może się wydłużyć.Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać do Nowego Roku.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ