ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: melka »

Witam. Daroo moje też jeszcze nie wróciło.Grzecznie czekam. :|
slawa55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 14 lut 2014 18:15
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: slawa55 »

Witam wszystkich.Mam pytanie,nie wiem czy była już ta sprawa poruszana na forum.Po jakim czasie od przyjazdu z sanatorium śląskie NFZ, pozytywnie akceptuje skierowanie na wyjazd do sanatorium?.Słyszałam, ze po pół roku nie wiem cz to prawda.
daroo
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 90
Na forum od: 31 paź 2013 11:29
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: daroo »

elooo,no niestety u nas teraz mozna powiedziec ze wyjazd raz na 4 lata normalnie lub na 3 lata gdy wezmiesz zwrot bolll :shock:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

I się nacieszyłam.....i kolejka zwalnia....wiosna idzie . tak jak było grubo powyżej tysiączka tygodniowo, tak teraz sporo do tysiączka brakować będzie.. :| ech, dola nasza, dola
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Dzień dobry, widzę że oddział śląski zamarł ... :shock: tak długo musimy czekać na to swoje upragnione kierowanie, że już się nie chce chyba nikomu " skrobać " .... cóż, możemy tylko z zazdrością patrzeć, jak inni fruwają : 18 m-cy, 20 m-cy ...czy u nas tak kiedyś będzie ??? Pozdrawiam i mimo wszystko życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Witajcie...Najpierw przesyłamy dla Wszystkich pozdrowienia z dziś choć wietrznej to słonecznej Krynicy Zdroju :)
Kochani mam dwa pytania :

1. Kiedy dokładnie po powrocie można składać wniosek o kolejne sanatorium...pytam gdyż wśród kuracjuszy dziś byla rozmowa,że ministerstwo zdrowia zaleca wyjazd raz na 18 miesięcy tyle,że na śląsku czas oczekiwania nijak się to ma do wydanego zalecenia.

2. W sierpniu córka moja będziemiała kolejny zabieg ( usunięcie płytki ze stawu biodrowego ) czy po tym zabiegu należy skladać wniosek i wyjazd do szpitala urdrowiskowego na rehabilitację czy wniosek do sanatorium no i czy po terażniejszym pobycie NFZ nie odrzuci naszego wniosku ...A może lepiej będzie składać wniosek do ZUS na pobyt sanatorium z ZUS w ramach prewencji bo córka będzie po zabiegu na L-4 ???
dorotka65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 352
Na forum od: 20 sty 2018 18:33
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: dorotka65 »

Samosiu,ministerstwo zaleca wyjazd nie częściej jak raz na magiczne 18 miesięcy.Każdy lekarz ,jak i każdy fundusz zdrowia interpretuje sobie po swojemu.W moim mieście ,w każdej przychodni jest inaczej,jeden lekarz wystawi kolejne skierowanie zaraz po powrocie,drugi każe odczekać choć pół roku,a następny każe przyjść 12 miesięcy po powrocie z ostatniego leczenia.Dzwoniłam kiedyś w tej sprawie do rzecznika praw pacjenta i uzyskałam takową odpowiedz,że lekarz ma prawo nie wystawić skierowania do sanatorium,ponieważ nie widzi potrzeby leczenia uzdrowiskowego.I wtedy są schody.Dlatego moim zdaniem należy dostosować się grzecznie do wymysłów lekarza rodzinnego(pół roku,czy rok po powrocie) i ewentualnie "łapać" jakieś zwroty. :kwiat: Pozdrawiam Krynicę i wypoczywających. :)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Samosiu,moim zdaniem najlepiej składać wniosek do ZUS. Druga opcja, poprosić w szpitalu o skierowanie na leczenie poszpitalne. Sanatorium z NFZ to ostateczność i czeka się przecież bardzo długo.Pozdrów ode mnie Krynicę, wczoraj wróciłam z nart.Jeździłam w Słotwinach, bo tam taniej,a i stoki akurat dla takiej babci jak ja :lol: .Napisz w którym sanatorium rehabilitujesz się i jakie panują tam warunki. Spotkałam kuracjuszki z Wojskowego,były bardzo zachwycone bazą zabiegową, natomiast pokój w którym mieszały czeka na remont.
Dzisiaj na kardiologii rozdano 358 numerków.Pozdrawiam oczekujących.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi ....jesteście wielka księgą wiadomości :)
Po powrocie trzeba będzie pomyśleć co zrobimy po zabiegu aby znow głównie córka mogła skorzystać z dobrodziejstw sanatoryjnych :)
Obecnie przebywamy w Lwimgrodzie....nie wiem co myślą inni ale my wróciłyśmy tu po raz drugi i jesteśmy zadowolone a co do zabiegów to w czasie pierwszej wizyty lekarz przychylił się do naszej prośby o zabiegi i dostałyśmy takie na jakich nam zależało :)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Nie doszłam do Lwigrodu, bo od ul Piłsudskiego remontują schody. W Krynicy byłam z 10 razy, ale zawsze zimą.Samosiu, życzę Wam owocnej rehabilitacji i samych przyjemnych dni spędzonych w Krynicy.
Dzisiaj na kardiologii spadło 326 numerków.
ODPOWIEDZ