ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Witam serdecznie.
Aniu, dziękuję za podpowiedź, trochę o tym myślałem. Chyba będę starał się o zwroty. Teraz czekam aż do mojej p. Doktor przyjdzie skierowanie do weryfikacji. Chcę się dowiedzieć gdzie balneolog był uprzejmy mnie skierować. Oby to było morze, to moje marzenie, jak chyba większości mieszkańców Śląska. :D
Pozdrawiam wszystkich, Anię przede wszystkim ;)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Ja też jestem ciekawa dokąd Cię skierowali, bo to kardiologia. W tym tygodniu bilans spadków nr tragiczny-422. Czekam dalej i życzę Wszystkim wytrwałości.
JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Dzień dobry,
Hej Chetny, w zeszłym roku o tej porze był mniej więcej taki sam "postęp" w kolejce. Trwał od 20 czerwca do końca miesiąca. :( Oby nam się nie wydłużył okres oczekiwania ponad te 33 miesiące, nie kracz :lol:

Aniu, moje skierowanie nie dotarło jeszcze do przychodni. Poczta się ślimaczy, no, chyba, że skierowanie nadal tkwi w NFZ-cie, mimo, że przeglądarka wskazuje co innego. Kto ich to wie :) Pozdrawiam.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Dzisiaj na kardiologii ubyło 248 nr. Trochę słabo,ale lepiej niż w poprzednim tygodniu. Chetny, nie strasz, bo czekając na skierowanie przybywa nam lat ;) . Czekamy teraz na wiadomość od JerzegoP. Mam nadzieję,że będzie to miejscowość nadmorska.Pozdrawiam kolejkowiczów.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Zrobiłam podsumowanie, na kardiologii w czerwcu wydano jedynie 2863 skierowania. Kiepski ten czerwiec, mam nadzieję,że lipiec będzie lepszy.U mnie ubyło 13 miesięcy, pozostało 20. Mam cichą nadzieję na przyspieszenie czego sobie i Wam życzę.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Ania52 pisze: 29 cze 2018 20:53 Zrobiłam podsumowanie, na kardiologii w czerwcu wydano jedynie 2863 skierowania. Kiepski ten czerwiec, mam nadzieję,że lipiec będzie lepszy.

Identyczne jest moje podsumowanie "ubytków" reumatycznych za ten miesiąc.
Czasowo - w prognozie na 2019 cofam się sporo wstecz.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Witam oczekujących na realizację skierowań :)
W przeglądarce pod datą 21.6. przeczytałem, że moje skierowanie przesłano do weryfikacji. Okazuje się (stempel pocztowy), że wniosek oddano na pocztę 26.6., do mnie, do domu pismo przyszło 28.6. Dzisiaj byłem w przychodni i dowiedziałem się, że balneolog zaproponował pobyt w Kamieniu Pomorskim lub Świnoujściu, czyli kierunek o którym marzyłem. Nic nie wiem o sanatoriach w Kamieniu, ale mam nadzieję, że na Forum znajdę coś na temat tej miejscowości.
Tak więc Aniu realizuję niniejszym obietnicę o "pochwaleniu" się kierunkiem leczenia sanatoryjnego. :) ;)
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

JerzyP,gratulacje, morze nasze morze,dla śląskiego marzenie, bo góry mamy pod bokiem. Napisz,w jakim miesiącu wg Twoich wyliczeń otrzymasz skierowanie.Odczekaj trochę i dzwoń o zwroty.Bywa,że i latem ludzie rezygnują z nadmorskich kurortów. Ja byłam w Kołobrzegu w kwietniu 2016r. Pogoda była super, a to najważniejsze.Zimą jest dużo jodu w powietrzu, ale można się przeziębić.Cieszę się razem z Tobą i mam cichą nadzieję,że też dostane nadmorski kurort.Czekam cierpliwie. Aktualny nr 72814.Pozdrawiam Wszystkich.
JerzyP
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 15 lut 2017 18:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: JerzyP »

Czy zauważyliście Moi Drodzy podlegający pod Śląski OW NFZ, że na jego oficjalnie stronie wydłużono okres oczekiwań na skierowanie do 34 miesięcy ?? Niestety, dzieje się coraz gorzej ku naszemu zmartwieniu :(

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Awatar użytkownika
beab
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 395
Na forum od: 08 mar 2012 10:23

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: beab »

To sobie poczekamy.U mnie 21 miesięcy minęło od chwili złożenia wniosku. Może już nie długo weryfikacja wniosku czy jeszcze żyje..Kochani czekamy cierpliwie ..może w przyszlym roku ktoś się z kimś spotka..😀
ODPOWIEDZ