ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1228
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Joni123 »

jolanta54 pisze: 08 cze 2018 22:19 witam,ja złożyłam wniosek 7 marzec 2017 ,numer 118923,czas oczekiwania 31 miesięcy,weryfikacja po 18 miesiącach.Dziś mam numer 62262,pozdrawiam
Dzień dobry wszystkim :D znowu jestem :D złożyłam wniosek 20 czerwca 2018 :) i miałam nr 120486! 33 miesiące czekania reumatologia chociaż nie wiem dlaczego skoro dokumenty były składane na narządy ruchu. Może ktoś zdoła mi to wytłumaczyć? ;)
Dzisiaj nr 119586 - 900 numerów za miesiąc z hakiem :D, porażka :oops:
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: melka »

Witam.U mnie na reumatologii jeszcze 23 tyś. a u męża diabetologia 5tys. Ciekawe kiedy NFZ śląski planuje nam rehabilitację.
Pozdrawiam :o
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Dobry wieczór wszystkim. A czy ktoś słyszał jakieś plotki o tym, jakoby zmniejszyli nam czas, po który można składać następny wniosek ? czy nadal jest to rok od przyjazdu ? Bo dwa tygodnie, o jakich słyszałam, to chyba marzenie ściętej głowy :shock:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Pietka50+, tak dobra wiadomość jeszcze do mnie nie dotarła. Koleżanka po powrocie z sanatorium złożyła ponownie wniosek i otrzymała odpowiedź, że NFZ nie jest w stanie stwierdzić czy kuracja odniosła skutek i dlatego wniosek został odrzucony.To było w ubiegłym roku.Co w tym roku tego nie wiem,oby ten rok nam skrócili, bo nie dość, że czeka się ok 3 lat to jeszcze dochodzi roczna karencja i w sumie czeka się 4 lata.
Na kardiologii w lipcu rozdano 4475 skierowań.Pozostało mi jeszcze 19 miesięcy oczekiwania. Miłego dnia.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

Witajcie....to i ja dodam swoje trzy grosze....jakiś miesiąc temu byłam u lekarza rodzinnego i pod koniec wizyty zadałam pytanie....,,W marcu byłyśmy z córką w sanatorium,kiedy możemy znów składać wniosek"....Odpowiedź lekarza....,,Za rok w marcu "....Tydzień temu u lekarza rodzinnego przed planowamym zabiegiem operacyjnym była moja córka i standardowe pytanie.... ,,W marcu byłyśmy z mamą w sanatorium,kiedy więc możemy znów składać wniosek"....Odpowiedź lekarza..,, Droga Pani ja nie wiem na co Panie czekacie,wiosek można składać zaraz po przyjeżdzie nikt Wam tego nie zabrania,jednak czy NFZ przydzieli czy też nie to już inna sprawa "...No i bądź tu człowieku mądry bo każdy lekarz mówi zupełnie coś innego :roll: :roll: :roll:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

To prawda,że lekarz może wystawić wniosek zaraz po powrocie z sanatorium. Nie ma żadnych przeciwwskazań,ale NFZ odpisze, że pacjent nie może być zakwalifikowany,bo nie można stwierdzić czy poprzednia rehabilitacje przyniosła jakieś pozytywne skutki :cry:
Na kardiologi dzisiaj rozdano 137 skierowań. Mój obecny nr 68971.Długa droga przede mną, ale z Wami czas upływa szybciej.Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »


No i stało się ...
Onegdaj śląski NFZ wysłał mój wniosek do POZ.
Pocztą polską wędrował trochę ponad tydzień a trasa to ca 18 km wg linii kolejowej.
Wreszcie po wielu dniach oczekiwania - dowiedziałem się - jest realizacja mojej prośby, czyli przydział miejscowości "górskiej" choć można by długo dyskutować o "górskości"...
Zaczekam aż Pan Dr klepnie do funduszu, że żyję i obaczę swój aktualny numerek.
Bo pod koniec miesiąca ( lipca ) ździebko przespałem.
Do tematu powrócę...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
beab
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 395
Na forum od: 08 mar 2012 10:23

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: beab »

A ja nadal czekam na weryfikację z numerkiem 39010 ..Teraz jeszcze tylko roczek i jedziem :D
melka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 73
Na forum od: 07 sty 2018 15:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: melka »

Witam.Ja w kolejce jestem z numerkiem 22 tyś. i będę się starała o zwroty tylko czekam bo mąż ma nr 4 tys. i nie wiem kiedy dostanie przydział,a oboje nie możemy jechać zostawiając 19 latka samego i dom to ryzykowne. :lol: Proszę o podpowiedź kiedy mąż może liczyć na przydział?Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

melka pisze: 10 sie 2018 10:46 ... bo mąż ma nr 4 tys. i nie wiem kiedy dostanie przydział,...
Proszę o podpowiedź kiedy mąż może liczyć na przydział?


Moim nieskromnym zdaniem dostanie przydział w najbliższych kilku tygodniach.
Sprawdzać co dziennie - najlepiej po 15stej - w okienku NFZ.
Może już szykować manatki i wyciągnąć kuferek ze strychu...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
ODPOWIEDZ